Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a magyarok,...

Miért gondolják a magyarok, hogy nyugaton nem munka alapú társadalom van?

Figyelt kérdés
Német, holland, mind rettentő szorgos, precíz nép, akik nem sírnak hogy dolgozni kell, hanem kihozzák a legtöbbet belőle
2019. júl. 29. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed hogy a magyarok ezt gondolják?

Szerintem értelmes ember tudja hogy a világon mindenhol munka alapú a társadalom. Egy nagy különbség van: hogy megbecsülik, megfizetik-e a munkát. Ugyanis külföldön a minimálbér többszöröse az itthoninak, a "legalja" munkák is 500-600 ezret fizetnek alsó hangon, nem utolsó sorban pedig a dolgozónak vannak jogai, lehetőségei. Ez az ami nem mindegy. És az adók is sokkal kedvezőbbek.

Ez az egyik fideszes téveszme, amit magyaráznak maguknak, hogy azt hiszik a magyar fiatalok lusták és azért mennek külföldre mert ott majd nem kell dolgozni. Erről szó sincs, soha nem is volt, csak a hülye hord össze ilyeneket. Az a nem mindegy, hogy külföldön a munkádért cserébe arányos ellenértéket kapsz, nem annyit amiből még a rezsit sem tudod kifizetni a 30 négyzetméteres lyukban.

2019. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nyugaton jóléti társadalom van.
2019. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 ezt én is tudom, félre ne érts, nem a Fideszr akarom dicsőíteni, de egyesek tényleg azthiszik hogy mi vagyunk csak ilyen hülyék, hogy dolgozni akarunk, "bezzeg" máshol szimplán magától jó világ van
2019. júl. 29. 17:19
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez a "mi vagyunk csak ilyen hülyék hogy dolgozni akarunk", ez szerintem arra vonatkozik, hogy mi vagyunk azok, akiknek a munka az életcél, és mindenáron dolgoznak, akkor is ha semmit nem kapnak érte. Sok ilyen van, anyám is mindig ilyenekkel traktál, nem számít neki hogy netes weblapozásból, videószerkesztésből meg hasonlókból amúgy van keresetem, akkor is azzal nyaggat hogy húzzak dolgozni mert léhűtő vagyok. Tehát az ilyen embernek a munka az az életcél és az tesz "emberré" a szemükben, míg külföldön a munka csak egy eszköz ahhoz hogy jól élj, ott a jó élet a cél, amit akár egyszerűbb munkával is lehet biztosítani, és akkor sem fognak lenézni. Ez az ami nem mindegy, ebben van a különbség. Itthon nagyon erős a sztahanovista hatás, gondolom a kommunista idők miatt, amikor a hülye komcsi értékrend volt a menő, hogy dolgozz a népért a pártért az elvtársért, és fogd be a pofád, éljél kenyéren és vízen. Nyugaton meg ez nem volt, ott elég régóta tudják az emberek hogy a munka egy szükséges rossz, egy eszköz, nem pedig életcél, nem azért élünk hogy dolgozzunk.

Amúgy a magyarok nem csak ebből a szempontból ülnek fordítva a lovon, sok más tekintetben is, például sok magyar (főleg fideszes) azt tartja természetesnek, hogy az emberek legyenek a kormányért, nem pedig a kormány az emberekért. Holott elvileg a kormányt az emberek jólétéért, előrefele vezetéséért választjuk normális esetben. Nálunk meg "hogy mered szidni a miniszterelnököt meg a kormányt, neked ehhez nincs jogod stb." - Már hogy a 3,14csába ne lenne. A kormány értem van, nem én vagyok érte. Ha ellopja a pénzem, hazudik nekem, akkor az bűncselekmény, az ilyet pedig nem fogom tisztelni. Ahogy egy zsebtolvajt sem tisztel az ember.

Szóval röviden a kérdésre visszatérve, jó eséllyel a szovjet idők beidegződése. Főleg az idősebbek gondolkodnak így, 50 felettiek, a fiatalok már rájöttek hogy nem arra van az egy szem életük hogy a belük kidolgozzák minimálbérért, hogy az élősködő réteg meg munka nélkül dúskáljon a milliárdokban abból amit a többi ember verejtékkel megtermel.

2019. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magyarok nem gondolják azt, hogy nyugaton nem munka alapú a társadalom.


A német és a holland se sokkal jobb, mint a magyar, csak a többszörös fizetésekért szívesebben dolgoznak precízebben és szorgosan, arról nem is beszélve, hogy jobbak a munkakörülmények és az életszínvonal, az egész munkamorál sokkal magasabb és (általában) az emberek tisztelettudóbban viszonyulnak egymáshoz.


Ez azonban nem a magyar emberek hibája, hanem a rendszer hibája. Hollandiában nem nettó 150 ezreket keresnek 5 év egyetemi végzettséggel rendelkező tanárok, vagy hosszú évekig tanult orvosok, illetve a minimálbér is sokkal magasabb életszínvonal fenntartására elegendő.


Egyébként a magyarok is szorgalmasak és precízek a lehetőségekhez mérten, mert ilyen fizetések mellett tényleg csak az elhivatottság motiválja az embereket arra, hogy még olyan szinten is dolgozzanak, ahogy.


A magasabb munkamorál (,,nem sírnak, hogy dolgozni kell'') a neveltetésükből is ered, mert gyerekkoruktól azt látják, hogyha valaki szorgalmasan dolgozik, milyen jól él és megbecsülik. Ez egyfajta Pavlovi jutalmazás is, aminek teljesen normálisnak kellene lennie itt is, de ameddig a megbecsültség nem nő, addig nem lesz más a helyzet.


Ajánlom figyelmedbe a Magyar retro részlet - munkamorál... című videót, ami azt mutatja, hogy a munkamorál régen sem volt magasabb.

2019. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tgt ***** válasza:
100%
Nyugaton nem munkaalapú társadalom van, hanem tudásalapú társadalom.
2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es, idesanyádnak még nem tűnt fel, hogy már régen nem a 60-as években járunk, már nem csupán komoly fizikai munkával is lehet előrébb jutni ? :)
2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Mert a magyarok azt hiszik hogy a munka csak olyan lehet, mikor hajnalban felkelsz, mész dolgozni keminyen fizikai munkát, este hazamész hullafáradtan és nyugtázod hogy ma is jó keminyen dógoztál. Olyan, hogy irodában vagy otthonról dolgozik, nincs, az ilyen csak lopja a napot és semmit nem csinál. Mégis hogy a fenébe lehetne már otthonról dolgozni?

A magyaroknak olyan sincs hogy valaki az összes hétköznapot dolgozza végig, hanem van nap mikor nem, mert mégis mit csinálhat egész nap a munkán kívül? Egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy lehet hétköznap nem bemenni a munkahelyre.

2019. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tgt ***** válasza:
100%

Egy modern gazdaság ma már nem a munkára, hanem az értékteremtő képességre épül, vagyis arra, hogy minél nagyobb hozzáadott értéket legyen képes teremteni, ennek pedig a tudás az alapja. A tudásalapú társadalmakban ezért olyan fontos a kutatás, fejlesztés, oktatás. A „hanyatló nyugat” mind tudásalapú társadalom.

De az orbáni illiberális állam munkaalapú: nem kell hozzáadott érték, sem fejlesztés, sem kutatás, sem oktatás, elég, ha mindenki dolgozik és Európa összeszerelő üzeme vagyunk.

2019. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Nem gondolják ezt a magyarok. Csak az ide írogató 3-4 ember írja azt hogy ott jóléti társadalom van nem munkaalapú. Azt sejtetve hogy nyugaton nem kell dolgozni a megélhetésért. Ami persze nem igaz. Nyugaton ugyanúgy dolgozni kell tehát munkaalapú társafalom van. Nyilván jóval többet keresnek mint mi. Ez igaz. Voltam gyerekkoromban Németországban. Egy csaladnál elszállásolva. 2 gyerek volt végig dolgozták a nyáriszünetet mert az apjuk kötelezte őket rá hogy tudják mi az a munka.
2019. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!