Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliak miért annyira...

A jobboldaliak miért annyira technológia ellenesek? Talán félnek, hogy a robotizáció miatt elvesztik a munkájukat?

Figyelt kérdés
Ezek mondjuk valós félelmek, de úgy gondolom, hogy a fejlődés néha áldozatokkal jár és amit az önös érdekeknek nem volna szabad felül írniuk. Ti mit gondoltok erről?

2019. máj. 12. 02:51
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
91%
A kerdést állírásként adod elő. Miért félnének a jobboldaliak? Legtöbb helyen üzemben gyárban már most is robotok dolgoznak mégis van munka. Sőt több a munka mint amennyi munkás van. Ukránokat kell behozni. Mi oka lenne akkor bárkinek félni?
2019. máj. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Mindig a baloldaliak féltek a robotoktól, most is azok félnek.
2019. máj. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek hozzá, de nekem az jutott eszembe ennek kapcsán , hogy pl atomenergiáról ráállni a szélre, napra, stb. De mondom, én nem értek hozzá, csak, ha már eszembe jutott, gondoltam leírom.
2019. máj. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Én eléggé jobboldali konzervatív vagyok, és nemhogy nem vagyok technológia-ellenes, de kifejezetten technokratának tartom magam. Azonban elutasítom a baloldal felelőtlen, a fejlődést önmagáért imádó mentalitását, amely csak azért követel újabb és újabb eszközöket, hogy az állatias vágyait kielégítse.


A magyar történelem számos híres feltalálója, mérnöke, technikai úttörője jobboldali volt. Hogy csak egyet mondjak, Horthy István.

2019. máj. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez az automatizálástól, AI-tól, robotizációtól való állandó rettegés, meg hogy a fél munkaerőt le lehet majd emiatt építeni, ez egy nagy humbuk szerintem. A dolog nem egyik napról a másikra fog megtörténni, hanem folyamatosan, és kis lépésekben, ezért a társadalom és a munkaerőpiac, foglakoztatás-politika és az oktatás is tud adaptálódni.


Azt sem látom egyébként, hogy ezt kimondottan a jobb, vagy kimondottan a baloldal osztaná, sem magyar, sem nemzetközi viszonylatban.

2019. máj. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Nem tudom honnan veszitek állandóan ezt kérdező? Ott van pl Németország fejlettebb nálunk jóval. Azt se tudják honnan szerezzenek már élő munkaerőt. Ők nem szaporodnak a keleti népek meg a törökök se elegek már. Afrikai migránsokkal akarják orvosolni a munkaerőhiányt pedig gondolom van robot is bőven. Gondold már végig ezeket mielőtt ilyen legbőlkapott kitalációkat ideírsz. Nagyon nagyon messze állunk még attól h9gy kiváltsák az emeri munkát.
2019. máj. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Mert van eszük.
2019. máj. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

"Ott van pl Németország fejlettebb nálunk jóval."


Mitől lenne már fejlettebb?

2019. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Mert jobban illik még a képbe az ekhós ökrösszekér-, a nemezsátor-, a gulyaőrzés-, a "másiknál kihúzni a gyufát" hozzáállás, semmint az okostelefon, a táblagép, és társai használata.

Nesze neked Long Life Learning.

2019. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Inkább hülye-ellenesek. Jó példa vagy te az előbbire....
2019. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!