Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldi nyugat-európai...

Árokpart kérdése:

A külföldi nyugat-európai állami kórházak is hasonlóak elveikben és gyakorlatukban mint itthon Magyarországon? Esetleg aki volt meg tudná erősíteni, illetve cáfolni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. a legtöbb kórházban ott is illik pizsamában lenni napközben is, illetve a beteg ugyanúgy egy kis séta erejéig sem hagyhatja el a kórház területét és úgy összességében az állami kórházakban ott is inkább "fogolyként" kezelik néha a beteget mint nálunk, ott sem szolgáltatáscentrikusabbak az állami kórházak? Köszönöm ha valakinek van konkrét tapasztalata is és válaszol is rá.
2019. júl. 31. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nincs saját tapasztalatom külföldi kórházban, de mivel eddig senki nem válaszolt, gondolom nem baj ha megteszem.

Nyilvánvalóan szolgáltatás centrikusabbak, hiszen van egy olyan réteg aki fizet azért amit nyújtanak vagy éppen a biztosítója fizeti ki az ellátását.

Az, hogy "fogolyként" kezelik az embereket az tévedés. Amíg kórházban vagy, addig övék a felelősség az állapotodért. Nem véletlenül látod azt az amcsi filmekben is, hogy tolókocsiban viszik a kijáratig a beteget akkor is ha simán tudna menni magától hazafelé - mert ha a kórház területén elesik vagy beveri a fejét, akkor azért a kórház lesz felelős, hiszen amíg el nem hagyta az épületet addig ott számít betegnek, ellátott páciensnek.

Saját felelősségre mindenhol van lehetőség a kórházat elhagyni, a kérdés az, hogy visszaengednek-e utána vagy sem. Szerintem ha a beteg tényleg biztonsággal elmehet, akkor nálunk szívesebben engedik ki akár hétvégére, akár otthon aludni (családtagjaimnál, ismerőseimnél ez gyakori eset volt itthon) mint külföldön, hiszen itt akkor is ugyanannyit kap érte a kórház ha otthon alszik, csak a kevés nővérnek nem lesz vele dolga legalább. Kint meg ha nincs a kórházban a beteg, akkor a kórház nem is fogja megkapni a pénzt a szobájáért.

nem kell egész nap pizsamában lenni itt sem ha nem vagy ágyhoz kötött beteg. Ha egy szimpla pamut nadrág+póló együttes van rajtad az tökéletes. Én is így voltam régebben kórházban, nem pizsamában.

2019. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, bár amikor kórházban voltam csak mikor érkeztem akkor toltak tolókocsiban. Utána már simán magamtól, betegtársaimmal magunktól közlekedtünk az osztályon a folyósón. Sőt még a kórház büféjébe is amíg nyitva volt le lehetett menni, csak szólni kellett. Sőt ha az ember mobiltelefonon akarta az ügyeit intézni célszerű is volt, mert ott nem voltak az emberek egymáshoz olyan közel mint a kórteremben vagy az osztályon és így nem kellett suttogni szinte a telefonba.Mikor eljöhettem haza, akkor is saját lábon hagyhattam el a kórházat. Ennyivel ez a része szerencsére nálunk jobb mint az USA-ban. A wi-fi szolgáltatást viszont célszerű lenne a betegek számára is elérhetővé tenni, még ha fizetni is kellene érte, így legalább aki szeretné igénybe tudná venni. Az is javítaná a betegek lelki egyensúlyát, ha a viziteken, vizsgálatokon kívüli időben ki lehetne menni sétálni egy kicsit a kórház közelében a városban, növényeket, fákat látni ez fontos momentum ilyenkor.
2019. júl. 31. 21:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindenesetre úgy összességében a Magyarországon működő kórházak házirendjei mára bizony elavultak, nem követik a kinti, illetve otthoni élet ritmusát, mentalitását. Őszintén remélem, hogy a kormány ezt rövid időn belül felülvizsgálja és egy szolgáltatás központú a betegeket is civil emberként kezelő működési szabályzatot fogadtat el a kórházakkal.
2019. júl. 31. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazad is van meg várhatod is, hogy valóban változzanak a kórházakban a dolgok. Ténylegesen tesznek már azért, hogy "európaibb" körülmények legyenek ott ahol ez megvalósítható. A János kórház kritikán aluli (az orvosok és nővérek csodásak, a hely borzalmas), ezért ott nem is ilyesmivel kell foglalkozni, az egészet el kellene dózerolni és valahol máshol egy jobb kórházat csinálni helyette. De az ott élők ragaszkodnak ahhoz a kórházhoz, így átépítik az egészet sokkal több pénzért. De joguk van hozzá, ha ezt akarják, akkor legyen.

A mostanában felújított vagy átépített kórházak már színvonalasak és sokkal jobban szolgálják a betegek konfortérzetét is. Az ingyenes wifi alap kellene ma már legyen mindenhol, remélem hamarosan megvalósul.

Azt sem hittem pár éve, hogy a vonatokon lesz és már sok szerelvényen van, amiket most vásárolnak, azokon is alap lesz.

Ahogyan az iskolánkban sem hittem hogy pár év alatt ekkora fejlesztések lesznek infokommunikációs eszközökben, a tanév végére viszont már olyan wifi-t szereltek be minden tanterembe, ami biztosítja, hogy online is végezhessünk feladatokat, vagy írhassunk dolgozatot egyszerre az osztály minden tagjával.

Nagyon nagy lemaradásban vagyunk, de szerintem jelentős változások vannak. Csak kicsit türelmesnek kell lenni és annak aki éppen kórházban van, ezt nem igazán lehet mondani.

2019. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!