Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy esetleges Fidesz bukás...

Egy esetleges Fidesz bukás esetén melyik ellenzéki párt lenne a legalkalmasabb a kormányzásra?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy is szólhatna, hogy melyik a leginkább kormányzóképes párt a jelenlegiek közül?


Én úgy látom, hogy ha el is jutnánk odáig, hogy hirtelen például egy extrém botrányos ügy miatt megbukna a Fidesz, az ellenzéki pártok mindegyikénél maradna rengeteg kérdés, és ez valójában óriási probléma. Nem vagyok benne biztos, hogy készen állna bármelyik párt akár egy cikluson keresztül történő kormányzásra. Nyilván 20 év MSZP és Fidesz után nincs magasan a léc, de még így is.

Egy koalíciós kormány ebben az esetben esetleg hatékonyabb/indokoltabb lenne?



2019. aug. 5. 21:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Összellenzéki koalíció (mi hazánk kivételével )

Jakab elnöklésével. Ugyanis nem elég a kormányváltás, oda majd ember kell aki szétveri a NER maradékát ami még hosszú ideig jelen lesz fidesz nélkül is.

2019. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Fidesz
2019. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen a Mi Hazánk.
2019. aug. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég illuzórikus az, hogy megbukjon a Fidesz, bármilyen botrány miatt is, mert az emberek java részét nem igazán érdeklik ezek, a lényeg a bevándorlás ellenesség, meg az, hogy mellette nem szélsőséges párt.

A többi pártról is feltételez az ember már minden rosszat, a korrupciót főleg, például a Gyurcsány elmondta ugyan az öszödi beszédében, hogy - hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal -, de azt már nem tudom, hozzátette e, hogy a zsebüket is tömték gőzerővel, különösen a Gyurcsány, aki első 800 millióját a Grasham palota sumák megszerzésével kereste, de ilyen volt az összes eddig kormányon lévő maffia banda.

Ha mégis valamiért megbukna, akkor nyilván az a párt szerezhetne többséget, amelyiket a Fidesztől elpártolt szavazók preferálnának, de nagy valószínűséggel szükséges lenne valamilyen koalíció, amely nélkül lehetetlen lenne bármilyen kormányzás.

A mai állapotok így semmit nem jelentenek, ezzel a támogatással, ami ma van, egyik párt sem tudna semmit sem csinálni, azt meg sejteni sem lehet, hogy a Fidesz mostani támogatói, vagy azok az emberek, akiket annyira sem érdekel a politika, hogy jelenleg szavazzanak, azok mégis kit támogatnának, ha egyáltalán figyelmet fordítanának erre a számukra teljesen érdektelen kérdésre.

Mert nem mindegy, hogy ki szedi degeszre magát a más pénzéből, vagy ha nincs már a Fidesz nyakas ellenszegülése, akkor úgyis az EU mondja meg, hogy mi legyen nálunk is, mindegy milyen párt van hatalmon.

2019. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha fidesz elbuknak és ellenzékbe kerülne, akkor sem lenne a jelenlegi ellenzéki pártok közül egyik sem elég erős arra, hogy önállóan kormányozzon, sőt még 2 párti koalíciós kormány se nagyon lehetne.


Itt egy szivárványkoalíciót tudnék elképzelni 5-6 párt részvételével, de ez csak akkor tudna kormányozni, ha szakértői kormányt állítanának az ország élére és a pártok megegyeznének nemzeti minimumokban az oktatás, egészségügy, szociális háló, korrupció felszámolása stb. kapcsán. Amúgy enélkül értelme se lenne.


Jelen politikai paletta mellett még nagy hosszú időt kell várni, mire a fidesz megbukik.

2019. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
20%

Tárgyilagosan nézve, tökéletesen alkalmatlan mindegyik, koalícióiban talán még inkább. Természetesen ez egyiket se zavarná. Dk kormány katasztrófába torkolna, talán polgárháborúban is.

Az igazság hogy a FIDESZ minden ocsmánysága ellenére ez egyetlen olyan politikai erő, aminek megvannak a kvalitásai egy ország kormányzásához. Nem világnézetről beszéltem hanem a potensségről, ami régebben baloldalon is meg volt.

Szomorú hogy egy új kisebb pártnak se, Jobbik, LMP, stb volt annyi agya, hogy ciklusról ciklusra felépítse magát, az elvtelen alkuk és az "itt és most túléljek-közelebb kerüljek a kondérhoz" helyet.

Az van amit megérdemlünk! Ezt a garniturát képes ez a társadalom kitermelni, semmivel se rosszabbak mint az átlag emberek. Pont olyanok a vezetőink. Korruptak, megalkuvók, képmutatók, hazugok, gyűlölködök, arrogánsok. Ennyi...

2019. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

Na, azért ne mi tehessünk már arról, hogy korruptak a politikusok. Lehet, hogy én is az lennék, nem tudom, most becsületes embernek gondolom magam.

Mellesleg beletanulnának idővel, meg aztán a minisztériumokban értik azért a dolgukat, nem kell minden szinten kirúgni a vezetőket, legalább is nem azonnal és menne akkor a kormányváltás, de ezt csak úgy mondom, mert én is bevándorlásellenes vagyok, vagyis nekem megfelel a Fidesz, persze ha valamelyik párt szintén kiállna az országért, akkor lenne min gondolkodni.

2019. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Demokratikus Koalíció Gyurcsány, vagy Dobrev vezetésével.
2019. aug. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"egyetlen olyan politikai erő, aminek megvannak a kvalitásai egy ország kormányzásához" - ja: Németh Szilárd, Deutsch Tamás, Hende Csaba, Selmeczi Gabriella és még sokan...

Ennél kvalitásosabb csapatot senki nem tudna összeállítani ma Magyarországon!!!

2019. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom hogy nem lehetne, hanem azt hogy az elenzéknek nem sikerült. Biztos hogy lehetne csak az elenzékben nincs olyan.

Te kiből nézed ki hogy egyáltalán képes lenne egy országot kormányozni, világ nézetétől függetlenül?

2019. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!