Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez? A 2010 körüli...

Hogy is van ez? A 2010 körüli magyar hanyatló gazdaság kidobta pl. az építőiparban dolgozókat, de Ausztria-Németo. Pedig felszívta azokat? Ott nem volt válság? Gazdaságilag kérdezem?

Figyelt kérdés

szóval azt hallottam/tapasztaltam, hogy a legutóbbi válság után itt Mo-on rosszabbodott a gazdaság, munkanélküli lett sok ember pl az építőiparban, stb. nagy elbocsátások voltak, ők nem kaptak itt munkát, akkor az osztrák és német piac szívta fel ezeket az embereket.


Akkor tehát Ausztriában és Németországban a válság nem úgy hatott mint itt MO-on, hanem még felfejlődött a gazdaság ott, merthogy az itteni munkanélküli embereket szívta fel?


és igazából ez talán minden iparágra vonatkozik, hogy a válság következtében akkor a nyugati államok nem szenvedtek vagy nem annyit. merthogy sokan mentek nyugatra, tehát akkor oda nem hatott ki vagy nem annyira a válság?

vagy csak itt Mo-on volt "válság"?


elmagyarázza nekem ezt valaki?



2019. aug. 6. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

1) Nem csak a válság miatt történt. Az építőipari munkák idény jellegűek, és a munkások sokszor utaznak az építkezésre. És pl. ha Borsodban laksz mint kőműves, munka Pesten vagy Ausztriában van, Ausztriában 4x a bér akkor hova fogsz utazni? Naná h az osztrákokhoz.


2) A magyar állam kiköltekezett a válság előtt, a fellendülés időszakában is gazdaság élénkítő intézkedések voltak. Ahogy jött a válság nem maradt mozgástér, kis híján csődbement az ország.

Más országog felkészültebbek voltka a válságra.

2019. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország törékeny helyzetben volt akkortájt, így a válság jobban sújtotta, mint más országokat.
2019. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köztudomású tény, hogy a válság egész Európában a német gazdaságot érintette és viselte meg a legkevésbé (több okból, de ez más téma).


Magyarországot viszont az egyik legdurvábban érintette egész Európában, mivel már fennált egy belső válság és eladósodottság, erre érkeztek a világválság begyűrűző hatásai.

2019. aug. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
El tudom kepzelni hogy az ott eloknel valamivel olcsobban mentek el dolgozni, ami valsagban nagy segitseg ;)
2019. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!