Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidéki fizetések azért...

A vidéki fizetések azért ilyen viccesek, mert a vidéki nagycégek kartelleznek?

Figyelt kérdés

Én egyetemista korom óta Budapesten élek.Viszont vidékről származom.


Volt eset, amikor próbálkoztam vidéken elhelyezkedni.Méghozzá "fejlettnek" tartott régiókban, Fejér megyében, Győr-Moson-Sopron megyében.


Ami kifejezetten gyanús, hogy a fizetések a nagyvállalatoknál hasonlóak, bruttó 20-25 ezer forintos eltérések vannak.

Ami azért elég kartellgyanús.Vagyis, vidéken nincsen szabad piac.A nagyvállalatok vezetői megegyeztek a fizetésekben.

Bp szintű fizetési igény kimondása után, szinte vérben forgott a szemük.


Budapesten ezzel szemben,valódi szabad verseny működik.Ugyanis, ha mész két utcát ugyanolyan profilú céget találsz, mint a munkahelyed.

Ha én most váltani akarnék és ráfeküdnék az álláskeresésre, akkor a 3 vagy negyedik hely megadná minimum 15 százalékkal magasabb fizetést, mint amennyit most keresek.A jobbak 20 százalékot, bár ez utóbbi nem terem minden bokorban.


Többek között ez az oka,hogy egy budapesti munkavállaló gyakran vált állást és mindig jobban keres, mint előtte.


2019. aug. 6. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kartelleznek. Megy is keményen a munkaerő-elszívás.
2019. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kartell se kell, egy megyeszékhelyen nincs olyan sok lehetőség. Pl ha te jogász vagy, csak mondok valamit, aki érti a magyar és német céges jogot is, jó eséllyel a megyeszékhelyen csak 1 ilyen állás van.



Azaz kétszer is meggondolja az ember, felmondjon-e az alacsony bér miatt, mert költözni nem jó. Nem a pakolás meg a lakás eladás miatt, hanem pl. ha a párod is dolgozik, akkor mondjon fel ő is?


Pesten meg azt mondod, hogy na császtok, holnaptól másik busszal járok dolgozni.

2019. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


én nem ezt látom.


Budapesten egy diplomával és tapasztalattal rendelkező, használható idegennyelvtudással rendelkező munkavállaló bruttó 460 (durván nettó 300) alatt nem áll meg.


Vidéken ezzel szemben, nekem ilyen bruttó 390 meg 410 ezret akartak adni.

2019. aug. 6. 18:05
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diplomád van?

Én a bérminimumot kapom diplomával,bruttó 195 ezret.

2019. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én bruttó 350ezret keresek vidéken, az évi 2,7 millió kézbe. Ha ez neked kevés, akkor te nagyon el vagy tájolva
2019. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem fizetnek túl az biztos. Egyébként semmi kartelezés nincs. Simán elszipkázzák a cégek egymástól a melóst olyan munkaerőhiány van.
2019. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Én bruttó 350ezret keresek vidéken, az évi 2,7 millió kézbe. Ha ez neked kevés, akkor te nagyon el vagy tájolva"


Márpedig ez elég sovány, nagyon junior bér.

Ennyit azok kapnak, akik kezükben a keményt áblással kipottyannak az egyetemről.


Ha nettóban keresnél 350-et arra mondanám,hogy elfogadható.

2019. aug. 6. 18:29
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Írd már le milyen végzettséged van
2019. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Megy a kecskemultik sóherkodása. Semmi érdekes.
2019. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

BSC - Műszaki menedzser minőségbiztosítás specializációval


MSC - Logisztikai menedzsment

2019. aug. 6. 18:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!