Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a keresztény vallásúak...

Mi a keresztény vallásúak véleménye a Fidesz kormányzásáról társadalmi, kultúrális és gazdasági területeket illetően, az ő hitükön és világnézetük szempontjából?

Figyelt kérdés
Tárgyilagos vélemények érdekelnének.

2019. aug. 8. 16:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Ez a Kormány csak kommunikáció szinten keresztény.

Ez számukra csak egy kampányfogás. Mikor láttad Orbánt vagy akármelyik más "Keresztény" politikust. Mondjuk adakozni vagy akármely módon segíteni a szegényeken ?


Még Rogán Antal is megjegyezte 1X Bayer-nek hogy ő 1 db szegényt nem fogódna be a házába mivel ez szerinte a vallás szélsőséges értelmezése.

Ferenc pápa tucatnyi menekültet fogadott be és látott el.


Ez a Kormány érte el azt hogy ma MO-n a gyereklávalás szegénységi kockázat és hogy 0-24 megy gyűlölet keltés.


Csak egy pár idevágó rész.


A befogadásról.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem.

Máté 25 35.


Az ítélkezésről.

Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek.

Máté 7:2


A megbocsátásról.

Akiknek bűneit megbocsátjátok, megbocsáttatnak azoknak, akikéit megtartjátok, megtartatnak. János 20,23.


Na ebből szűrd le a Fidesz Kormányzását.

2019. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

"Kezdő" vagyok a politikában, úgyhogy még nem tudok sokat, és keresztény vagyok.

Az alapján, hogy nincsenek légkondik a kórházakban, biztos nem mernék befeküdni egy műtőasztalra, az oktatásban rohadt sok az óraszám, heti 5 tesi és mi vagyunk az egyik legkövérebb ország + sok hajléktalan stb. stb. stb. eléggé utálom őket. Az meg, hogy ők keresztények az egy nagy hazugság. Lehet, hogy hisznek, de nem ez az életük középpontja. Meg a haverok, stadion, disznóvágás fontosabb, mint Isten és az emberek. Katolikus sem vagyok, de az is sokat elárul, hogy a pápa meglátogatása helyett focimeccset nézett Orbán.

2019. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

#12 Szép sora ez a baromságoknak.

"Az alapján, hogy nincsenek légkondik a kórházakban, biztos nem mernék befeküdni egy műtőasztalra, "

Nem a légkondi fog megműteni, hanem az orvos. ne feküdj be! Nyugodtan megtagadhatod. Ha neked jobb ha nem műtenek meg ha kellene? ha meg nem kell akkor ritka baromság lenne befeküdnöd, de te tudod.

"az oktatásban rohadt sok az óraszám"

Nem sok az óraszám. A magyar tanév sokkal rövidebb, mint máshol, emiatt kevesebb tanítási nap van. Így egy napra több óra jut. Már többször megkérdezték a diákokat, hogy akarnának-e kevesebb napi óraszámot, de csak 3-4 hetes nyári szünidőt. Szerinted mit válaszoltak?

"heti 5 tesi és mi vagyunk az egyik legkövérebb ország"

Egyrészt az ország nem tud kövér lenni, csak a lakói. Másrészt a mindennapos tesi az iskolákban van és csak 5 éve vezették be. Majd ha ezek a gyerekek felnőttek lesznek és folytatják ezt a mindennapos mozgást, akkor lesz jobb. Én miért lennék attól egészségesebb, kevésbé kövér mert a gyerekeim heti 5-ször tornáznak?

" + sok hajléktalan stb. stb. stb. eléggé utálom őket."

És???

"Az meg, hogy ők keresztények az egy nagy hazugság. "

Már bocs, de ezt hagy döntsék el ők magukról. Amúgy a hülyeség, mert a fidesz nem keresztény, a tagjai között vannak keresztények és nem keresztények is vegyesen.

"Lehet, hogy hisznek, de nem ez az életük középpontja."

Annak aki hisz annak pont annyira amennyire ő annak akarja. Másnak meg semmi köze hozzá - te meg nem tudhatod.

"az is sokat elárul, hogy a pápa meglátogatása helyett focimeccset nézett Orbán."

Tudod aprócska bibi, hogy Orbán református vallású, a Pápa pedig a katolikus egyház vezetője. Semmi dolga vele magánemberként Orbánnak. Miniszterelnökként sem, mivel nem Magyarországon járt a Pápa.

De amúgy a kötőszavak, névelők stimmelnek a válaszodban, más nem.

2019. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13%

Keresztény szemmel nézve a Fidesz kihozta a maximumot a lehetőségekből.

A bankokkal szemben a magyar emberek oldalára állt, a határig elment a bankok, a külföldi kézben lévő közszolgáltatók terheinek növelésében a magyar emberek javára. Lásd bankadó, különadók a multinacionális cégeknek, rezsicsökkentés: a szegényeknek adott, a gazdagoktól elvett. Ezt megtudta úgy tenni, hogy normalizálta az ország költségvetését.

Mindenkinek munkát adott, akinek nem volt semmi, azoknak létrehozott közmunkát, most azon dolgoznak, hogy a közmunkásokat áthelyezzék a valódi munka világába. Most 800.000-el többen dolgoznak, mint kormányzásuk kezdetén. A munka a lelket is nemesíti, az ember hasznosnak érzi magát, nem züllik le, az ilyen családban felnövő gyermekek dolgozó szülőket látnak maguk előtt mintaként, így ők is hasznos tagjai lesznek a társadalomnak.

A házasságot, családot keresztény gondolkodásnak megfelelően definiálta, és minden támogatást igyekszik megadni a családot alapító, családban élő dolgozó, nem büntetett előéletű embereknek.

Szinte az egész magyar társadalmat kihozta a devizahitel csapdából, az előző MSZP kormány alatt az önkormányzatok, vállalkozások, családok, magánemberek is fuldokoltak a devizahitelekben, ő a bankokkal szemben a végsőkig elment a teljes magyar társadalom devizahitelekből való kimentésére.

Én keresztény emberként azt mondom, hogy a mai Magyarországon jobb élni, mint a 10 évvel ezelőttiben. Van jövő az ország, az emberek, a vállalkozások, a települések előtt.

Még egy fontos dolog, nem engednek olyan embereket idetelepülni tömegesen, akik gyűlölik a keresztényeket, a kultúránkat, és minden európait, akik semmibe veszik a jogszabályainkat, és akik még a személyazonosságukat is eltitkolják előlünk.

2019. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

#14

Te valami másik világban élsz?


A bankadót te fizeted meg, nálunk kiemelkedően magasak a tranzakciós adók, és egyéb banki költségek. Nézd meg Szlovákiában mennyi. Ha a bankok helyett valóban az emberek oldalára állt volna a kormány, akkor a devizaválságból a bankok veszteséggel jönnek ki, de nálunk irtózatosan megszedték magukat.

A multik pedig annyi pénzt kapnak az államtól, amennyit te el sem tudsz képzelni.


A rezsicsökkentés hogy vett el a gazdagoktól? Nekik többet adott, mert így már a medence fűtése is sokkal olcsóbb. A szabolcsi szegények pedig annyiért, vagy inkább drágábban veszik a fát, mint régebben.


Te valami párhuzamos világban élhetsz.

2019. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

#13

A légkondik hiánya és az, hogy nem mernék (vagyis legalább nem annyira, mint külföldön) befeküdni egy műtőasztalra az két külön dolog. Meg persze a várólistákat meg az orvosok külföldre menekülését elfelejtettem mondani.

Az oktatással kapcsolatban lehet igazad van, nem tudom. Óraszámtól és nyáriszünettől függetlenül, az oktatás még mindig kataszrófális. Nincs WC papír, kréta, kevés tanterem, kevés a tanárok fizetése, a mozaikos tankönyveket lecserélték. Szerinted attól, hogy most heti 5 tesi van, attól a gyerekek felnőttkorukban ezt folytatják? Ez csak egy teher a tanárokra és a diákokra nézve is.

Sok a hajléktalan, 900 ezer végrehajtás van folyamatban, a hajéktalanok nem mernek hajléktalan szállóba menni (fertőzések miatt), megbűntetik azt, aki az utcán alszik. Ez nem probléma szerinted?

A kereszténységnek az a lényege, hogy az Isten és a más emberek segítsége legyen az életed középpontja. Mégis épül a kisvasút meg a stadionok. Persze, az ő döntésük, hogy miben hisznek, de ha KERESZTÉNY Demokrata Néppárt a nevük, illene ezt képviselni (meg persze akkor is, ha ateista az ember.)

Azt nem tudtam, hogy református, de még mindig gyanús, hogy a focimeccs miatt nem ment el Csíksomlyóra. Mondjuk én se mentem volna el.


Mondom, kezdő vagyok a politikába, nem látom át a dolgokat, lehet egyáltalán nincs igazam. Lehet tanácsokat adni. :)

2019. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16%

15.

Ha szerinted gyurcsányi példa a követendő, akkor nem fogunk közös nevezőre jutni.

Amúgy ő sem zárta ki a medencefűtéssel rendrlkezést a szegényeknek adott gázártámogatásból. Jellemzően mi alig tudtunk megélni, de támogatásokat nem kaptunk, míg egy ügyeskedő, kimutathatatlan jövedelemmel rendelkező, medencét fűtő réteg, az összes gyurcsányi szegényeknek járó támogatással élhetett, és élt is.

2019. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

#17

Nem tudom hogy kapcsolódik ide Gyurcsány, szemetek fénye, életetek középpontja, mert én meg sem említettem, még csak nem is hivatkoztam rá. Egyszerűen leírtam a mai valóságot.

De ha már felhoztad szeretett politikusodat, akkoriban annak függvényében volt támogatás, hogy mennyi gázt használ a háztartás. Tehát aki a medencét fűtötte, annak biztos nem volt kedvezményes ár. Helyette annak a kisnyugdíjasnak volt, aki kis lakását vagy házát próbálta télen kifűteni.

Persze értem én, hogy még hazugságok árán is próbálod védeni a sleppedet, élén a törpével, de biztos ennyire égetned kell magad, hogy miattuk hazudsz is?

2019. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
53%
A felhasználás függvénye sem a kisjövedelműeknek kedvez, hanem azoknak, akik elég anyagival rendelkeznek ahhoz, hogy jó hőszigeteltségű lakásban éljenek. Sok kis házat szigeteletlenül több gázzal lehet kifűteni, de a kisnyugdíjas papókának nincs elég keresete a nem hatékony konvektort kazánra cserélni és szigetelni a házát. Tehát még ezt figyelembe véve is a ráazoruló nem jut hozzá a támogatáshoz, míg a medencét lehet fűteni. Igazán nem volt igazságos módszer erre, ezért lett egységesen csökkentve a gáz ára az egész társadalom számára.
2019. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
44%

#16 Akkor menjünk végig sorban ismt!

"A légkondik hiánya és az, hogy nem mernék (vagyis legalább nem annyira, mint külföldön) befeküdni egy műtőasztalra az két külön dolog. Meg persze a várólistákat meg az orvosok külföldre menekülését elfelejtettem mondani."

Az orvosok nem menekülnek külföldre, hanem oda mennek dolgozni ahol jobbak a körülmények és többet keresnek. Mindemellett ma több orvos dolgozik a magyar egészségügyben, mint 2010-ben és évről évre több orvos kerül ki az egyetemről. Menjenek pár évet külföldre, szerezzenek tapasztalatokat, tanuljanak meg modern módon kapcsolatot tartani a betegekkel és keressenek pénzt is, hogy azután nyugodtan hazajöhessenek. Minden pályakezdő fiatalnak így kellene tennie, pár évig külföldön is forognia amíg még nincsen családja. Ezért lettünk az unió tagjai, hogy ezt megtehessék.

"Az oktatással kapcsolatban lehet igazad van, nem tudom. Óraszámtól és nyáriszünettől függetlenül, az oktatás még mindig kataszrófális."

Nem, nem az. Pontosan úgy mint mindenhol, vannak jó és rosszabb iskolák, jó és rosszabb tanárok. Az egy szem PISA felmérést lobogtatják mindig, de ez olyan, mintha a magyar sportolókról az alapján mondanál véleményt, hogy hányadik helyezést szerzik az itteni 15 évesek a világban baseball-ban. Ez csupán egy teszt a sok nemzetközi és hazai felmérés között és a magyar diákok nagyon jól szerepelnek a nemzetközi fejlesztő vagy tanulmányi versenyeken, a végzett magyar fiatalok könnyen találnak munkát és a magyar diákokat vették fel legnagyobb számban az angliai egyetemekre a többi uniós tagállam közül (kivéve az ott élőket persze).

"Nincs WC papír, kréta, kevés tanterem, kevés a tanárok fizetése, a mozaikos tankönyveket lecserélték."

Van vécé papír, csak hamar elfogy mert szétdobálják a gyerekek - nálunk legalábbis. Több kellene, de nem igaz hogy nincsen. Már nem krétát használunk a legtöbb teremben hanem táblafilcet és tavaly egyszer sem volt hiányunk belőle. Nem kevés a terem, tanárból tényleg hiány van néha, nálunk is kellene most matek és angol tanár, a fizika tanárunk meg másik iskolában is kell tanítson. A fizetések nem jók, de sokkal jobbak, mint pár éve voltak. Volt emelés, nem kicsi, csak most először azoknak is sorra kell kerülnie akik eddig sem kaptak béremelést, mint az önkormányzati dolgozók vagy a védőnők. Most ők jönnek, nekik emelik a bérüket. Utána lehet ismét a tanárokét is. Őszintén mondom, hogy a mozaikos tankönyvek nem a világ csodái. Tanítottam belőle, szép, csecse, de sok a gyengesége is. Gyerekem kifejezetten utálta a mozaikos könyveit. Az ára meg a háromszorosa az új tankönyvekének. Majd ha ezeknek az újabb könyveknek is lesz sok éve, akkor majd azokat is tudják olyan háttérrel ellátni, mint amiket a mozaikosokhoz tettek 20 év alatt.

"Szerinted attól, hogy most heti 5 tesi van, attól a gyerekek felnőttkorukban ezt folytatják? Ez csak egy teher a tanárokra és a diákokra nézve is."

Nem, nem igaz. Saját gyerekeimen is látom, hogy milyen jó dolog és a tanítványaimnál is. Kényelmetlen mert cipelni kell a tornacuccot meg öltözni minden nap, de maga az óra az jó. És igen, remélem hogy majd folytatják. Ha csak minden második, harmadik gyerek többet fog sportolni felnőttként emiatt, akkor már hatalmas javulás lesz az akkori felnőtt generáció egészségügyi állapotában a mostanihoz képest. Tedd mellé még a dohányzásellenes intézkedéseket, a szűrőprogramokat!

"Sok a hajléktalan, 900 ezer végrehajtás van folyamatban, a hajéktalanok nem mernek hajléktalan szállóba menni (fertőzések miatt), megbűntetik azt, aki az utcán alszik. Ez nem probléma szerinted?"

Nem most lett sok a hajléktalan, most kevesebben kerülnek az utcára mint régebben. A hajléktalan ellátást fejlesztették és már olyan szervezeteket is bevontak az ellátásba amelyik segíthet nekik a rendes életbe való visszakerülésbe, a mentális problémák megoldásában. Nem az a segítség ha harcolsz a hajléktalan azon jogáért, hogy ha akar akkor megfagyhasson az utcán télen, hanem az, ha segítesz neki hogy életben maradjon. Nem azonnal büntetnek, hanem elviszik őket a szállóra és nem tudom honnan veszed ezt hogy félnének a fertőzésektől. Az utcán a földön fekve vagy egy aluljáróban, a vizeletes fal szélén nem félnek a fertőzésektől? A 900 ezer végrehajtást honnan szedted? Ez ritka marhaság.

"A végrehajtók szakmai várakozása szerint a tavalyi 3212 után idén 2700-3000 ilyen eljárás várható. Pörög az ingatlanpiac, így az árverezett ingatlanokra még a korábban sokáig pangó keleti megyékben is szinte mindig találnak vevőt. "

[link]

"A kereszténységnek az a lényege, hogy az Isten és a más emberek segítsége legyen az életed középpontja. "

Szerintem ennek nézz utána, mert nem így van!

"Mégis épül a kisvasút meg a stadionok. Persze, az ő döntésük, hogy miben hisznek, de ha KERESZTÉNY Demokrata Néppárt a nevük, illene ezt képviselni (meg persze akkor is, ha ateista az ember.)"

A kérdés a fideszről szólt és nekik nem kereszténydemokrata a nevük, az a kdnp, a kisebbik koalíciós párt. A Fidesz Magyar Polgári Szövetség a nevében is mutatja, hogy a tevékenységük, gondolkodásuk középpontjában a szövetségkeresés és a polgárosodás áll. Kisvasút mindenütt épül a világon, egyrészt a kisebb lakosságszámú térségekben is tud stabil közlekedést nyújtani az ott élőknek, másrészt segíti a turizmust. A stadionok pedig a mostani sportverseny rendezések alapjaiul szolgálnak, és az építésükkel sikerült 2011 után kihozni az országot a válságból.

2019. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!