Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A klubcsapatok gyenge szereplé...

A klubcsapatok gyenge szereplése nem kellene ösztökélni a kormányt, hogy pénzt tegyen a fociba?

Figyelt kérdés

Ebben az idényben elég szánalmas a cspataink teljesítménye. Az EURO ligából minden csapatunk kiesett már most augusztus elején. Az egyetlen versenyben levő fradi is csak X-elt. Eljön az ősz és egyetlen csapat sem marad a kupákban, pedig a külföldi szereplés az egyetlen kitörési lehetőség egy fiatal számára. Nem kellene pénzt tenni a klubfociba?


Itt most nem a válogatottrül beszélek. Habár nem vagyok képben mennyi pénzt tesznek a fociba, de úgy tudom a nemzeti 11-be viszonylag tisztességesen van pénz. Mégis leginkább a klubcsapatok az érdekes a fiatalok számára. A foci itthon nagy kitörési lehetőség. A fiatal magyarok génjeiben is ez van benne. A foci szeretete, tudása tradícionális magyar érték. Nem csoda, ha ebben szeretete sok gyermek kitörni. Nem mindenki örökölt annyi észet, hogy diplomás programtervező lehessen. Arról nem is beszélve hogy egészségesen tartja a sport az embert. Megvéd az elhízás ellen. Az egészséges éltmód a sporttal elhárítja a krónikus betegségeket, daganatokat, cukorbetegséget, ami lassan népbetegség. Ha tennének pénzt a fociba rengeteg gyerek kezdene el focizni és generációk maradnának egészségesek. erre senki sem gondol?



2019. aug. 9. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Figyelj, ha én neked adok egymilliárdot, hogy építs nekem, egy kacsalábon forgó palotát, megteszed? Vagy tízmilliárdért?

Nem teszed meg. Nem azért, mert nem akarod, hanem azért, mert fogalmad sincs, mit kéne csinálni.


Na ugyanez a helyzet a focistákkal (és még sok mással) is. Fogalmuk sincs, hogyan kell. És ezen nem a pénz változtat, hanem az igényesség, a tanulni és tudni akarás. Csakhogy ezek a mitugrászok azt e tudják, mi az.

2019. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen kérdésem van kérdező.


Te fizeted?

Ha igen, akkor öntsék bele nyugodtan. De 9 millió másik nevében ne beszélj.

2019. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én teljes jogú adófizető vagyok. Jogom van beleszolni hogy mire költsék az adómat. Az én pénzem is mindenben benne van. Nagyon sok ilyen gondolkodású ember van, aki reális célokba a jövő emberi egészségébe szeretné tenni a pénzét. A betegség ugyanis nem a korházakban kezdődnek, hanem gyermekkorban a megelőzésnél !
2019. aug. 9. 16:46
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Stratégiai aranytartalék helyett inkább a fociba kellett volna tenni a pénzt.
2019. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, elnyerted a nap trollja címet. Gratulálok!
2019. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Az elmúlt évtizedek tapasztalatai alapján még sakktudásból is több van a génjeinkben, mint a foci... (meg amúgy is miféle elmélet ez?).


Én nagyon ellene vagyok, hogy élsportba állami pénzeket toljanak ész nélkül, de azzal egyetértek, hogy a sportba jól jön a lóvé. Hasznos elfoglaltság, nagyon sok előnye van az egészségmegőrzésen kívül is. Szóval ha döntéshelyzetben lennék, akkor zömében csak olyan célokra adnék a sportban állami pénzt, ami a mindenki számára elérhető sportolási lehetőségeket jelenti. Nem stadion kell (jójó, kell az is, amennyiben a megépítése után az önfenntartóan, egész évben gazdaságosa kihasználható és üzemeltethető), hanem pl. mozgási lehetőségek biztosítása a kölyköknek (és a felnőtteknek). Gyerek- és felnőtt játszóterek, focipályák, teniszpályák, futópályák/útvonalak, hazai gyalog- és biciklitúrák népszerűsítése, és közelebb hozása az emberekhez, stb. Ezekben látok jövőt. A klubcsapat az egy vállalkozás, ha tud működni, működjön, ha nem, akkor húzza le a rolót, nem olyan közhasznú, hogy mindenáron ki kellene húzni a szból.

2019. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésben vagy kérdező. Az illiberális demokrácia lényegi eleme hogy az állampolgároknak nincsen beleszólása a kormány egyoldalúan meghozott döntéseibe.
2019. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A teniszezők önfentartók. Fizetnek azert, hogy sportolhsssanak. Ha elérnek egy szintet, pénzdíjas versenyeken juthatnak bevételhez.

Ez a fociban is működhetne.


De mondok mást.

Van egy csavargyárad. A napi norma 10 000 darab.

János teljesítménye 2900 csavar. Felemeled a bérét?

2019. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A brazilok pet palackal gyakorolnak a gettóban fiatalon, elég sikeresen. Ilyen Ronaldo, Ronaldinnyoból egy darab elég volna, hogy leamortizálja bármelyik magyar csapatot egyedül. Ide is elég egy kis pet palack, egy fillért nem adni.
2019. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én teljes jogú adófizető vagyok. Jogom van beleszolni hogy mire költsék az adómat. Az én pénzem is mindenben benne van.


Úgyvan cuni. Mint itt sokan mások is. A te híres teljes jogú adód, igencsak kevés lenne, egy botlábú költségeit sem fedezné. De nyugodtan dönts arról, hogy menjen oda. A tied. De ne az enyém, meg ne azé, aki nem erre szánja.

2019. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!