Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek kormányváltást...

Ha az emberek kormányváltást akarnak akkor miért nem mennek ki az utcára, ha meg nem akkor miért panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Valami félelmetes, hogy mennyien verik az asztalt, de nem látok tüntetéseket. Tehát, hogy még nem is olyan vagdalkozások vannak, hogy elsikkasztottak pár millió Ft-ot, hanem nem súlyos gyanúsítgatással illetik a kormányt.


Hanem több száz milliárdos lopásokról beszélnek, meg választási csalásokról, meg olyanokat lehet hallani, hogy a kórházakban emberek halnak meg, meg, hogy a közoktatás hülyéket nevel a gyerekből, mert ez kell a fidesznek, meg, hogy diktatúra van, meg, meg hogy több száz milliárdos csalások vannak, meg, hogy oligarchák vannak, meg, hogy elverik több száz milliárd adóforintunkat stadionokra.


Hogy ha ezek igazak akkor, hogy hogy nincsenek tüntetési hullámok több száz ezer emberrel? Nem értem, számomra nem úgy tűnik mintha bármi probléma lenne, hiszen más országokban ennek a tizedéért már tüntetnek, gondolom a magyarok annyira csak nem alsóbbrendűbb, nyomorultabb népség, hogy képtelen legyen kiállni a saját jogáért, nem? Tehát sokkal inkább az van, hogy nincsenek valós problémák és mind csak valótlan koholt gyanúsítgatások.


Ti mit gondoltok erről? néha szoktam youtube-ot nézni vagy egy két híroldalt olvasni, vagy itt gyk-t és mindenhonnan ömlik ez a merő kormányellenesség és nem igazán tudom összerakni a képet. Mert tényleg nem pitiáner ügyeket emlegetnek, hanem nagyon súlyos vádakkal illetik a kormányt, de úgy gondolom, ha ezek tényleg igazak lennének akkor az emberekben már a felénél el kellett volna szakadnia valaminek, de nem látom hogy ennek bármi jele lenne, tehát mégis sincs akkor zűr.



2019. aug. 16. 21:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Panaszkodni egyszerűbb, mint tüntetni.
2019. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%

Azért nem mennek ki tüntetni, mert :


1 - Az ellenzék mindegyik pártja katasztrofális helyzetbe hozná az országot kormányra kerülése esetén. DK=MSZP, lmp, Monemtum= szdsz


2 - Annyira mégsem rossz a helyzet, csak panaszkodni jó dolog. Másra kenni amit te rontottál el, pedig mégkönnyebb

2019. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%

Mert tüntikézéssel itt már semmit nem lehet megoldani.

Mi történne? Kivonulnak a zsernyákok, jól elrépázzák őket gumibottal, esetleg közéjük lőnek, és viszik a sittre a germók közé.

Ide milliós tömegek kellenének, amiktől a karhatalom is meghátrál.

2019. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Azt én értem, de úgy gondolom, hogy vannak bizonyos szintek, panaszkodsz akkor, hogyha kiderült, hogy x képviselő elfogadott pár millió Ft kenőpénzt egy vállalkozótól.


De azok a vádak amikkel a jelenlegi kormányt illetik az már régesrég nem panasz szint. Számomra nem hihető, én Magyarországon laknék én nem tudném ezeket felfogni, képtelen lennék egyik és másik hétköznap létezni, arra gondolni, hogy adózok és nincsen értelme, arra hogyha lesz gyerekem akkor nem lesz normális jövője mert rossz a oktatás, arra hogy hiába fizetem a biztosítót simán meghalnék a kórházban. Sehogy sem fér a fejebe a dolog.

2019. aug. 16. 21:59
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Mert Kovács Lászlóék megmondták anno, hogy politizálni nem az utcán, hanem a parlamentben kell. (Azt ugyanis elfelejtették hozzátenni, hogy ez csak addig érvényes, amíg ők kormányoznak.) Amúgy vannak tüntetések: egyik röhejesebb, mint a másik. Volt, hogy még 100 ember sem gyűlt össze, így csak a járdán vonulhattak, nem az úttesten. :)
2019. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg nincsen tisztában vele a lakosság hogy mit is jelent az illiberális demokrácia.

És abban a tévhitben élnek,hogy egy ilyen eszmét követő párt leváltható demokratikus úton,úgy hogy közben nincs se jogállam se demokrácia.

A másik dolog amit látok,hogy a lakosság túlsagosan ráhagyatkozik az ellenzéki politikusokra. Ők sem tudják megoldani és az is egyertelmű mára hogy forradalmat sem akarnak de még egy belevaló tüntetést sem.

Ezért egy normális tüntetésen az ellenzéki politikusokat aktivistákat ugyanúgy laposra kellene vernie a tömegnek,ahogy a fideszeseket kellene. Nem pedig sétàlgatni meg beszédeket hallgatni.

2019. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Diktatúrában nem jellemzõ a tüntetés, de ez nem azt jelenti, hogy a lakosság egyetért. Karácsonykor is mi volt? Azok mentek ki akiken nem lehet fogást találni. Minimálbéres munkások, akik nem félnek, hogy kirúgják õket emiatt.

Meg egyetemisták. Meg külföldrõl mentek haza sokan túlórázni mert õket sem lehet megrettenteni. Egyébként is lett hatása? Nem. Akkor minek is?

Az ellenzékiekre meg nem jellemzõ a radikális beállítottság, hogy most szétbarmolják Budapestet hónapokon keresztül tudva, hogy felesleges kinlódás.

2019. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Értem, a leírtakból nekem az derult ki hogy társadalmi szinten nincsen meg a demokratikus jogokhoz való szoros ragaszkodás és az ebből fakadó érzékenység. Ebből kifolyólag nem reagálnak az emberek hevesen hanem inkább passzívan és csendesen tudomásul veszik esetenként panaszkodnak. Érdekes és fura.
2019. aug. 16. 22:16
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen, Kérdező. Vagy a passzív ellenállást választják, és elmenekülnek egy élhető országba.

Hosszú távon ettől is össze fog omlani az ország előbb-utóbb, pláne hogy a szándék sincs meg a változtatásra.

2019. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 árokpart ***** válasza:
76%
Szerintem félnek. Nem a kormánytól, nem úgy értem, mert ha már minden kötél szakadna és ezt semmiképpen sem akarnák akkor kimennének. Nem sok kell ehhez, mert elég fojtó a levegő. Nem akarom előhozni újra a kórházakkal kapcsolatos okfejtéseimet, de ugye azokat is elérte sajnos a diktatúra. Na most amitől félnek az az, hogy ugyan fojtó a légkör, most már lassan elnyomásnak is nevezhetjük, ellenben a hétköznapi életben jól lehet élni, ha az ember nem szorul a különböző intézményrendszerekre, legalábbis ha nem gyakran. Igen többet meg tud ma az átlagember vásárolni, mint akár 5-6 évvel ezelőtt, sőt olyasmit is amit a rendszerváltás óta talán soha. Na most ha új kormány jönne, ugyan egyből demokrácia lenne, az intézményrendszerek is teljesen szabadon, demokratikusan működnének, viszont ez pénzbe is kerülne ami lakossági megszorításokkal járna bizony. Szeretnénk a változást nem arról van szó, de szeretnénk e annyira, van e olyan fojtó közeg, hogy már minden mindegy alapon. Szerintem most per pillanatban nyár végén még messze nincsen. Télen már lehet borúsabb a lakosság.
2019. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!