Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire értetek egyet az...

Mennyire értetek egyet az alábbi kommenttel, amely azt ecseteli kik szavaznak Puzsérra, és miért vannak tévedésben?

Figyelt kérdés

Az ominózus komment:

"Puzsérra azok szavaznak, akiknek tetszik az intellektuális világmegváltó póz, de még túl fiatalok és főleg túl buták ahhoz, hogy észrevegyék: az, amit ők intellektusnak hisznek, csak egy előadásmód, egy haknizásra alkalmas médiakreatúra, és ezáltal ők is egy köznapi médiaceleb (médiahaknis) köznapi rajongói, aki természetesen belőlük él. Úgy, ahogy Fásy Ádám is azokból, akik jegyet vesznek a fellépéseire."



2019. aug. 31. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Rövid de jó megfigyelés. Egyetértek vele.
2019. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én nem szavaznék rá, de nem értek egyet a kommenttel. Egyrészt mert nem akaszt le nagy pénzeket, anyagilag nem jár ő ezzel különösebben jól. Másrészt szerintem ő tényleg hisz abban, amit mond, egy idealista, kissé naiv fickó. Szükség van a politikai életben ilyen színfoltokra is. Az ilyenek soha nem fognak számmottevő hatalomhoz jutni, és nem is tudnának mit kezdeni vele, de legalább néha kimondanak olyanokat, amiket a népszerűségüket féltő profi politikusok nem mernek.
2019. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha kihagyod azt a részt, hogy "de még túl fiatalok", akkor teljes mértékben. Azzal is, hogy túl buták, azzal is, hogy médiakreatúra, és főleg azzal, hogy ezekből a butákból élnek, nem is akárhogyan.


Csakhogy ez egy helyzet, amelyben különféle érdekeltségű emberek próbálnak a legváltozatosabb dolgokból megélni (lehetőleg jól). És ebben a folyamatban a vélemény nem számít, kizárólag a cselekvés számít. Lehet röhögni rajta, lehet siránkozni, lehet legyinteni és mérhetetlenül felháborodni. Na és? Ennek gyakorlatilag semmi hatása, azaz körülbelül olyan, mint amikor az amfiteátrumban a közönség a bohócnak vagy a gladiátornak tapsol. Hatása rá semmi. Akár őt is leküldhetik egy élet-halál harcra (megesett már ilyesmi).

A kérdés igazából az, nézők, méghozzá a folyamatban részt vevő, azt elszenvedő nézők kívánunk-e lenni, vagy befolyásolni is kívánjuk az eseményeket, főleg ha ránk is hatása van.

Én szeretnék tenni, és itt és most annyit mondok: lehet Puzsérra szavazni. Viszont nem lehet utána siránkozni, hogy milyen rosszul megy, alacsony a fizetés, rossz a munka, rosszak az utak, drága a megélhetés stb. Természetesen nem Puzsér csinálja ezt. Ehhez az a szavazó járul hozzá, ki rá szavazott, mert ezzel megtartott egy velejéig romlott rendszert.

És most csak Puzsérról beszéltünk, mert a kérdés erre irányult.

2019. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

"Puzsérra azok szavaznak, akiknek tetszik az intellektuális világmegváltó póz, de még túl fiatalok és főleg túl buták ahhoz, hogy észrevegyék: az, amit ők intellektusnak hisznek, csak egy előadásmód, egy haknizásra alkalmas médiakreatúra, és ezáltal ők is egy köznapi médiaceleb (médiahaknis) köznapi rajongói, aki természetesen belőlük él. Úgy, ahogy Fásy Ádám is azokból, akik jegyet vesznek a fellépéseire."

Minden szavával egyetértek! Puzsér csak egy celeb a sok közül!

2019. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez a százhuszonkilencedik lejárató "komment", ami az előadásmódját és Puzsér személyét próbálja elhitelteleníteni, nem azzal vitatkozik, amit mond. Kiverem erre is, és várom a következőt
2019. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Puzsér nagyon sok dolgot jól lát, de olykor nehezen érthető. Nekem átjönnek az üzenetei, kivéve amikor például egy mondaton belül négy -izmussal végződő szót használ, na azt szerintem csak egy nagyon szűk réteg érti. Azt is tapasztalom, hogy olyan emberek is követik, akik szerintem nem tudják dekódolni a mondandójának lényegét, és teljesen rossz következtetéseket vonnak le abból.

Nem azért szavazok rá, mert intellektuális, szerintem Karácsony és Tarlós is az. Azért szavazok rá, mert mutatni akarom a szavazatommal, hogy erre van szükség, hogy legyen már végre egy centrista párt, aki betölti az Orbán és a Gyurcsány közötti űrt.

2019. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki ezt a kommentet írta, ő is a manapság egyre inkább terjedő népbetegségben, a cinizmusban szenved.
2019. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen egy sokszínű Budapestet akarok, mert minél több párt alkotja a közgyűlést, annál nehezebb eltussolni a korrupciót. Ez az ún. fékek és ellensúlyok rendszerének egyik alapja.

Nem tartom nagyra az olyanokat, akik sértegetéssel próbálnak érvelni ("főleg túl buták ahhoz, hogy észrevegyék"). És azzal se, ha vki a korára hivatkozva beszél a magaslóról, és lenézni azokat, akik fiatalok, és ezért nagy valószínűséggel más a világképük.

Puzsérék, egyes LMP-sek, Jobbikosok, Momentumosok (valszeg nem mindegyik) egy új (XXI. századi) gondolkodásmódot képviselnek, azt hogy elég abból, hogy a politika a seftelésről, kijátszásról, magas fizetésekről, mutyikról, mentelmi jogokról, bratyizásról, lenyúlásokról, felelőtlen ígérgetésekről szól, és nem az ország érdekeiről, arról hogy hogyan lehetne ez egy jobb ország, a valós cselekedetekről. Az MSZP, DK, fidesz pedig az előbbiek megtestesítői korruptak, hataloméhesek, pénre nyáladzóak. (Nyilván kivétel ott is akad, csak nem értem, miért vannak még ott, hogy nem látnak.)

Puzsérnak ez nyilván hoz népszerűséget, de népszerűtlenséget is. Ő nem a közvélemény-kutatásokhoz hajlik, ő következetesen állít vmit, hisz valamiben. Nem pozíciót akar, hanem egy élhetőbb várost. Ez szimpatikus. Ahogy beszél az nem mindig, de a Sétáló Budapesttel szerintem sokan egyetértenek.

Nem az előadásmódon van a hangsúly, az sokaknak (nekem sem) mindig szimpatikus, de van , hogy tényleg egyetértek minden szavával. (Van hogy egyáltalán nem!)


Viszont! Ami Karácsony ellen zajlik az a fidesz propaganda, találtak vmit, és mindenhonnan az szól. Holott a helyi fidesz is ugyanúgy benne van a dologban. A IX. kerületben is hasonló volt a helyzet, sőt!!! Ott még videók is készültek, ahogy lopják ki a pénzt. Ehhez képest csak Zugló folyik a csapból. Vajon miért?! Ha Karácsony tényleg bűnös, hol a büntetés, a felelősségrevonás? Hol? Csak vádak vannak? Tarlós is ezt nyomatja, az M1 is, ez politikai támadás. Ha van alapja a bíróságnak kellene lépni. És Puzsér is többet hangoztatja...

Puzsér viszont tényleg nem tud győzni, így ha elindul Tarlós marad, akivel a bajom, hogy asszisztál a fidesznek. "Vannak vitáik Orbánnal". Jó, de ez még kevés. Büfékocsi? Tényleg ennyire telik? Ettől függetlenül én őt egy értelmes palinak gondolom, szemben a fideszes képviselőkkel, polgármesterekkel.

Az a helyzet, hogy a közgyűlésben viszont a fodeszes polgármesterek is benne vannak, így minden korrupció nehezebben derül ki. Nem lehet tudni, Tarlós miket nézett el nekik. Mégha Orbán akaratára is.

Egyszóval ez egy nehéz helyzet, én nagyon nem.vagyok megelégedve a kerületem fideszes vezetésével, ezért én biztos az ellenzékre szavazok.

Ami meg a főpolgármestert illeti, Tarlós maradhatna egy ellenzéki többségű közgyűléssel. De mindenképpen egy sokszínű vezetés kell, úgy nehezebb korruptnak lenni. (Talán...)

2019. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kritikuskent tetszelgo, lekturoket író, fel évi oktató tapasztalattal biro középiskolai tortenelemtanarocska nem alkalmas a single issue programjával a főváros vezetésére. Csak azért akar mindent befuvesiteni, hogy legyen mit elszivni. Nemcsak a fiatalok, a félművelt értelmiségiek egy része is oda van érte.
2019. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!