Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják hogy Magyarorszá...

Miért akarják hogy Magyarországból is Görögország legyen, vagy olyan állapotok mint 10 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a Fideszt akarom dicsérni és ne is ez legyen e nézőpont, hogyha azt mondom hogy most jobban élünk akkor hülye Fideszes vagyok. Olyanokat sem akarok hallani hogy elmúlt nyólcébezem, mert ez elárulná hogy semmi összehasonlítasi alapotok nincs. Túl kell látni egyszerűen Gyurcsányon meg Orbánon. Ezért is hozom fel Görögországot, hogy azoknak is az igényét kielégítsem, akik csak a jövőbe és a jelenbe akarnak látni! Ha megnézzük a társadalom igényeit, akkor mit is szeretnének? Nyilván szeretnének nagyobb béreket, de legfőképpen kevesebb adót, nagyobb nyugdíjat, rövidebb munkaidőt. Mint amekkora kb. volt Görögországban meg most Romániában akkora nyugdíjakat akarnak, amivel nem is lenne semmi baj. Csak ki fogja ezt megteremteni? Majd veszünk fel kölcsönt, és a multikat pedig agyonadóztatjuk, hogy biztos tönkre menjenek, vagy kimenjenek ezzel rengeteg munkahelyet tönkretéve? Rengeteg ember munkahelyét tönkretéve? Akkor hol van ebben a logika? Ezt eredményezi az emberek alacsony SZJA-ért való sóvárgása. Inkább legyenek boldogok, hogy nem kell még kétszer annyi gázt meg áramot fizetniük pluszban. Arról nem is beszélve, hogy magasabb béreket is akarnak, vagyis még több pénzt elszednének a multiktól, meg a magyar cégektől. A rövidebb munkaidő, meg a fogyó népesség miatt is rengeteget cég tönkremenne, a hatalmas nyugdíjakat pedig amelyet az emberek akarnak csak vissza fizethetetlen hitelekből lehetne megoldalni. Válság lenne, mert egyre kevesebb ember dolgozna egyre kevesebbet. A hiteleket is hitelekből fizetnénk vissza, és eladósodnánk egyre jobban. Azt sem tesz sok jót, hogy egyesek a segélyezési rendszert sírják vissza a közmunka helyett. Magyarul nem akarnának kilábalni munkával a szegénységből, hanem olcsó hiteleken akarnának tengődni az állam terhére.

2019. szept. 2. 18:07
1 2
 1/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
87%
Semmi baj nincs a magas adókkal vagy a hitellel, csak megfelelően kellene elkölteni.
2019. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, a Fidesz már csak ilyen nagy hősökből áll. Az ellenzék beteg mániája volt az olimpia is, de a Fidesz azt is megakadályozta még időben, nehogy az ország a görögök sorsára jusson, akik szintén egy olimpia megrendezése miatt mentek csődbe.

Csodálatos ez a Fidesz, én mondom!

2019. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Magyar ország, már ha akarna se tudna kilábalni abból a csapdából, amibe az elmúlt durván negyed évszázad alatt vitték a politikai pártok.

Annyira tönkretették a gazdaságot, hogy max 10-15 év és teljes csődbe fog kerülni, ha Fidesz módjára lopják a közpénzt akkor lehet előbb.

Olyan mértékű az előregedés, amit hatványoz a fiatalok kivándorlása, hogy azt már csak jelentős mértékű (kb. 5 millió) fiatal bevádolóval "migránssal" lehetne ellensúlyozni, amiről persze senki, még a bevándorlók se akarnak hallani.

2019. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"görögök sorsára jusson, akik szintén egy olimpia megrendezése miatt mentek csődbe."


A görögök nem az olimpia, hanem a rossz gazdálkodás, rossz ország irányítás meg a magas nyugdíjak miatt mentek csődbe. Pedig mindenük megvolt tenger, turizmus... Az olimpiai játékok sokat hoznak az országnak, már csak azért is mert rengetegen fizetnék a magyar árakat meg a szállásokat.

2019. szept. 2. 18:30
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
~9 000 Milliárd forint lenne az olimpia, és közvetetten minden bevétellel együtt 4 000 milliárdot hozna az országnak (nem az államnak).
2019. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Retteggyünk elvtársak, retteggyünk! Választás gyün! Gyurcsánoyzzunk, migráncsozzunk, retteggyünk!


Kérdező tudod mi hiányzik a végéről:


Fizetett politikai hirdetésünket olvashatták. (bár ami azt illeti én már végig sem olvastam, ez a címből is simán kiderült, meg a klasszikus "énnemisvagyokfideszesdemégisfideszesvagyok" indításnál föladtam)

2019. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"~9 000 Milliárd forint lenne az olimpia, és közvetetten minden bevétellel együtt 4 000 milliárdot hozna az országnak (nem az államnak)."



Sokkal többet hozna vissza. A Maccabi játékoknak a költségvetése több mint 5 milliárd volt, és több mint 6 milliárdot hozott vissza. Szerintem az az 1,5 milliárd amit keresett a kormány rajta megérte!

2019. szept. 2. 18:55
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

nem 5 - 6 milliárd, 9000 milliárd a költség, több mint 1500 szorosa.

A bevétel pedig nem arányosan nő. Plusz én úgy tudom ez a zsidós is elég veszteséges lett állami részről.

2019. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"nem 5 - 6 milliárd, 9000 milliárd a költség, több mint 1500 szorosa."


Olimpiának igen, Maccabi játékoknak nem. A Maccabi játékok pedig nem volt veszteséges!

2019. szept. 2. 19:02
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
De most nem a Maccabi játékokról beszélünk, hanem a sokkal nagyobb dimenziójú, fajlagosan sokkal magasabb költségvetésű olimpiáról.
2019. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!