Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarnak közmunka helyett...

Miért akarnak közmunka helyett olcsó segélyeket?

Figyelt kérdés
A segélyezési rendszerrel az a baj, hogy nem az a célja hogy az embereket kihúzza a szegénységből. A szegénységből kikerülni nem olcso segélyel lehet (amit később egyébként elisznak) hanem munkával. Nyilván jól megfogja nézni hogy hova fogja tenni a bért (meg a prémiumot) amiért megdolgozott, nem fogja elinni jó esetben. Még is csak vetítékes munkával kereste meg, ezért inkább félreteszi. Ezért is csökken Magyarországon a mélyszegénység és a munkanélküliség!

2019. szept. 3. 22:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
73%

30#

Nem kell lenézni azt, aki valami oknál fogva elvállalja a közmunkát, nem mindenki tanulatlan vagy munkakerülő, csak egyszerűen akkor nem volt jobb lehetősége. A cégek is tesznek érte, hogy ne kelljen rendesen alkalmazni az embereket, pláne erre, ahol nem igen van lehetőség, így a munkaügyi adta a fizetésünket, a rendes dolgozók meg jutalmakat kaptak, abból, amit még utánunk pluszba kaptak. Ahol voltam ugyanúgy dolgozni kellett, nem volt kevesebb se a munka, se a munkaidő, hogy kevesebbet fizessenek, a szabikról nem is beszélve, mindegy, hogy 20 vagy 60 éves az illető, ha van gyereke, ha akkor is 20 nap. A közmunka rendszere úgy gusztustalan, ahogy van.

2019. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

#31 Én ezt írtam le a közmunkáról: "Pontosan azért nem kapnak a közmunkáért minimálbért sem, mert az nem olyan munka. Nem a nehézsége vagy amit csinálnak, a foglalkoztatás módja nem olyan. Ez csak egy lépcsőfok, hogy eljuthasson a rendes munka világába."

Mutasd már meg nekem légyszíves hogy ebben hol van bármiféle lenézése a közmunkásoknak?

2019. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
73%

32#

Ezt is írtad: 'Úgy csinálsz mintha olyanokat vinnének közmunkára akik amúgy gondos családapák és tehetséges szakemberek csak éppen elvesztették a munkájukat.'


Pontosan ilyen emberekkel dolgoztam együtt, családos, szakképzett, akik valami miatt munkanélküliek lettek, mint jómagam is, bezárt a korábbi munkahelyem, mást meg nem találtam, eleinte még örültem is, hogy oda felvettek.

2019. szept. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
#33 Tudom hogy mindenképpen kötözködni akarsz, de ez már baromság. A téma a segély helyett közmunka és éppen azokról volt szó akik életükben nem dolgoztak. Szóval be lehet fejezni a hülyeséget és inkább olvasd végig a válaszokat!
2019. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

34#

Nem kötözködöm, csak leírtam a saját tapasztalatom. Ahol voltam, ott aki nem járt be vagy problémás volt, azt elküldték, a rendesen dolgozó emberek maradtak meg évekig. Körülöttem mindenki rendes munkára, fizetésre vágyott, nem erre a közmunkás éhbérre vagy segélyre, de erre nincs nagyon semmi. Jó példa rá a cég, az irodaházban a portások, takarítók, karbantartó, udvaros, mindenki közmunkásnak volt felvéve, ezekben a munkakörökben nem volt egy rendesen felvett dolgozó se. A mi csoportunkban is többen voltunk közmunkások, a szobában is csak mi ültünk, mellettünk is, nemcsak az utcán vannak közmunkások, csak őket látni.

2019. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

#35

Baromira nem érdekel a tapasztalatod. Azt írtad hogy lenézem a közmunkásokat - holott nem tettem ilyet egyetlen szóval sem. Másodszorra is ugyanezt csináltad, mikor kiderült hogy elsőre tévedtél. ha már nem vagy képes annyit leírni, hogy bocs, tévedtél, akkor legalább ne fokozd és ne kezd mással előjönni!

Nem cáfoltam amit írtál, nem vitáztam veled és soha nem állítottam az ellenkezőjét sem és azt sem hogy aki közmunkát végez az ne lenne ó vagy fontos munka. És ez így van amióta ezen a fórumon írok. Úgyhogy kérlek fejezd be, nem kell több rizsa, legközelebb figyelj oda arra mibe bele akarsz kötni és ennyi!

2019. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

36#

Félreértettél, nem kötözködni akartam, csak egy más megvilágítást felhozni, hogy nem feltétlen kell tapsikolni a közmunkának, hogy az milyen jó dolog, majd megtanítja dolgozni a népet, mivel nagyon nem erről szól, aki volt benne, az tudja, hogy egy nagyon rossz rendszer. Nem minden közmunkás tanulatlan, alkoholista, és munkakerülő. Sokan kényszerből dolgoznak így, mert nincs más, nem a munka iránti motivációval van a baj, hanem a munkahelyek hiányával. Ha már erre kényszerül valaki, ezért nem érdemelne kevesebb fizetést és szabadságot, mikor a munka és elvárás sem kisebb, legalábbis ahol voltam, nem számított ki miként van felvéve, ugyanazt a munkát kellett elvégezni, mint egy normál dolgozónak.

2019. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!