Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki Zay nyer vagy bukik...

Márki Zay nyer vagy bukik szerinted októberben?

Figyelt kérdés
Erős ellenfél Grezsa István?
2019. szept. 6. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Bukik. Tökmindegy, milyen az ellenfél.
2019. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Fogalmam sincs. Az értelmes szavazók látják, hogy a fideszes közgyűlés mindenben megpróbál alátenni Márki Zay-nek, ez legjobban a költségvetés összeállításakor bukott ki.


A kevésbé értelmesek viszont csak annyit láthattak, hogy az egész fideszes médiagépezet beleszállt a fickóba és keresik még a szabálytalan anyajegyet is a valagán.

2019. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen lényegtelen, hogy minek hívják ellenfelét, lehetne Kannás Józsi is. Pozíciót megtartani mindig sokkal nehezebb egy polgármesternek, mint megszerezni. Ráadásul Márkit sikerült egy erőteljesebb kormányellenes hangulat közepedte megválasztani, volt ki ellen szavazni. Most nincs ilyen.

Szerintem nagyobb az esélye, hogy ellenfele nyer.

2019. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

." Pozíciót megtartani mindig sokkal nehezebb egy polgármesternek, mint megszerezn"

Ezzel én nagyon nem értek egyet. Egy munkáját jól végző polgármesternek nem nagy feladat a többséget megtartani. Kérdés, hogy ez a Habsburg-imitátor hogy végezte a város vezetését, miközben, ahogy láttuk, annyi mással volt elfoglalva az ország határain belül és kívül is.

2019. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4

Nézőpont kérdése. Például a mostani polgármesterünk hatalmas adóssággal vette át a hivatalt előző választás után. Ezt a hatalmas adósságot mostanra sikerült jelentősen lefaragni. Az adósságot felhalmozó polgi most újra indul, s majd mondhatja, hogy az ő idejében mennyit fejlődött a falu. Ez jó érv, mert tényleg épültek dolgok. Na de miből és ki itta meg a levét? Hitelből épült minden és ezt követően igen szoros költségvetéseket kellett csinálni.

2019. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na majd írd meg, melyik lett a befutó. :)

Nálunk még mindig nincs kihívója a jelenlegi polgármesternek.

2019. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ezzel én nagyon nem értek egyet. Egy munkáját jól végző polgármesternek nem nagy feladat a többséget megtartani."


Igaz, a kormányzás egy jóval magasabb szint, de statisztikailag kimutatható, hogy a kormányzópárt népszerűsége mindig csökken az idő előrehaladtával.


Ez egyébként a Fidesznél is megfigyelhető. 2014-ben százezrével vesztettek szavazatokat, és az azutáni években is csökkent a népszerűségük. Ezt visszahozták 2018-ban, de szavazatok számát illetően (emlékezetből dolgozom most) az ellenzék is erősödött közben.


Szerintem amit a szociológusok kihozták a statisztikákból az nagy átlagban igaz.

2019. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"hogy a kormányzópárt népszerűsége mindig csökken az idő előrehaladtával."

Ácsi, a munkáját jól végző polgármesterekről írtam, de egy munkáját jól végző kormánynál is hasonló a helyzet. Hasonlítsuk össze a legutóbbi ogy., és az egy évvel későbbi eu választások eredményeit.

2019. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7 Mivel vagy ellenzéki vagy kormánypárti, ha az egyik szavazótábora csökken, a másiknak nőnie kell. Hacsak nem maradnak otthon.

De ha megnézed, a fidesz-kdnp 2010-ben 2,7 millió szavazatot kapott, 2014-ben 2,3-t. Viszont az összes többi szavazat száma (vagyis az ellenzéki szavazatok) 2,4-ről 2,8-ra nőttek. Azonban az akkori parlamenti pártokra leadott szavazatok 2,4-ről csak 2,6 millióra emelkedtek.

Tehát igen, a 2010-es kormánybuktató szavazatokat elvesztették, de azoknak csak a fele ment vissza ezekhez az ellenzéki pártokhoz. Ott is inkább a jobbikhoz, mert nekik lett listán 860 ezerből 1 millió szavazónak 2014-re. Amit mostanra el is veszítettek, pont mert azokkal az ellenzéki pártokkal álltak össze.

2019. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Én neki drukkolok, de nem tudom felmérni az esélyeit jelenleg. Amilyen lejáratókampány folyik ellene és ellehetetlenítés (perek sokasága,stb) így nem lehet könnyű neki a dolgát végezni. A fityesz mindenütt alátesz ahol csak tud.. Éh azért bízom abban, hogy vásárhelyen az értelmesebb emberek lesznek többségben, aki átlátnak ezen az egész bohózaton amit a fityesz köréje intézett.
2019. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!