Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csinálnak valamit a...

Miért nem csinálnak valamit a magyar postával?

Figyelt kérdés

Teljesen megbízhatatlan, csak a szerencsén múlik hogy megkapod-e valaha is a csomagot. Ezért a külföldi futárcégek, gls, dpd, dhl gyakorlatilag átvették a posta helyét, mert lehet kicsit drágábbak, de az biztos hogy megkapod a csomagot időben úgy, hogy előtte felhívnak, sms, egyeztetés. Postával rendelve nekem még egyetlen egyszer se hoztak ki semmit, mikor azért fizettem elvileg hogy a kezembe adja, és az értesítőt is lutri hogy egyáltalán bedobja-e.

Így, mivel mindenki futárt használ, külföldi cégekhez megy a pénz állami cég helyett. Ez pedig a becsületes államférfiúinknak se jó, akik tulajdona a posta. Az egészségügyről meg oktatásról már rég lemondtam, azok nem termelnek hasznot, teljesen esélytelen hogy kezdenek vele valamit. De ez még pénzt is hozna nekik és még nekünk, pórnépnek is jobb lenne.


2019. szept. 6. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Én dolgoztam postásként egy évig, tanulás mellett. Úgyhogy volt lehetőségem közelről megtapasztalni a dolgokat. Persze, amiket leírok azt csak arról az egy hivatalról írom, ahol dolgoztam, máshol nem tudom mi

a helyzet.



A dolgozók próbálkoznak. A kézbesítők van hogy 2 - 3 órákat húznak rá a munkaidejükre. Nem csak a saját járatukba járnak kézbesíteni, mert nincs elég kézbesítő, van aki 2 másik körzetbe is besegít. Én is kettővel indítottam. Van vagy 30 körzet ott, ahol én voltam, ebből nyolcban nem volt postás. Volt, hogy irodai dolgozók mentek kézbesíteni sőt, nem egyszer a postavezető is ki kellett, hogy menjen postáskodni. Volt aki hétvégén is bejárt.



A felszerelés kőkorszaki. Van pár motor, abból az egyiket fél óra volt beindítani, úgyhogy reggel beindították egyszer, és egész nap ment. A biciklik állapota szintén siralmas, alattam kettő ment tönkre az egy év alatt. Hátsó fék egyiken sem működik, első az már jó ha fog valahogy, de van hogy csak a kontra működik. Van olyan, amin kitámasztó sincs. Vannak váltósak és simák... Hát, a váltós az olyan volt, hogy én inkább simával mentem. Mitagadás, a végére olyan combom lett, hogy kettőtt szökkenek és fent vagyok az emeleten :D , de meglennék enélkül is. Ja, és a biciklit amit használtam miután tönkre ment a második úgy raktam össze két kiselejtezettből :D .



Lényeg, ami lényeg. Ezek az emberek keményen dolgoznak, sok áldozatot hozva, úgy hogy a minimális munkakörülmények sincsenek biztosítva, a postavezetőnek folyton sakkoznia kell, hogy valahogy összetartsa az intézményt. 8 órásban egy kézbesítő pedig 140 ezerért dolgozik. Én papíron 6 órás voltam, mondjuk a túlórát elszámolják.


Szóval amíg nem fizetik meg rendesen a munkájukat és nem biztosítanak megfelő felszerelést, addig nincs mit várni. Jöttek újak, de ilyen 2 hónapokat voltak ott. Márpedig észrevételeim szerint nem úgy tűnik, mintha magyon érdekelné az államot. Ha már végképp omlott össze, akkor is csak alkalmi segítséget küldtek és ezzel le is tudták. Valószínűleg próbálják a legtöbbet lehúzni róluk.

2019. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

legtöbb posta már a lakossági csomagokat meg sem kisérli kivinni cimre, a gyalogos postásnak oda adják az előre megírt értesítőt, ő bedobja a postaládába azt a barom meg mehet be érte a postára.

Ezt onnan tudom mert én is barom vagyok, miután párszor ezt eljátszották bementem anyázni egy kicsit...

Ott mondta egy éppen ott lévő postás hogy ez náluk a helyzet mert nincs ember...


Lehet kéne emelni a fizetéseket, a postásoknál.

Bezzeg a vezérigazgató 5 milliót keres, a postás meg alig a minimálbér felett.

Nem csoda ha emberhiány van

2019. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem nem bizonytalan, hogy megkapod-e a csomagot! Nekem mindig pontosan szállítanak aznap, amikorra előre jelzik. A külföldi futárcégek semmivel nem jobbak, sőt nekem a posta még sosem mondta, hogy "Bocs elvesztettük a küldemény" Drága kedves magáncég meg már igen, és b..ztak kifizetni!


Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez a privatizátor troll újabb ámokfutása, aki szerint privatizálni kell volánt, mávot, postát, mindent és akkor minden szép és jó lesz, szóval ha így van bocs, nem szóltam, ha nem, akkor meg én leírtam, hogy nekem semmi bajom a posta szolgáltatásával eddig.

2019. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Nézd meg szépen akkor az értékeléseket itt:

[link]


De biztos én is soros embere vagyok aki rossz fényben akarja feltűntetni a hibátlan Nemzethy Postát, a csúnya gonosz nyugati cégeket meg fényezni.


istenem...

2019. szept. 6. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

De biztos én a Posta embere vagyok aki rossz fényben akarja feltüntetni (ez egyébként rövid ü) a hibátlan külföldi futárcégeket, a csúnya gonosz állami vállalatot meg fényezni.


Istenem...


A kis fejedben nem fordul meg, hogy nem mindenki ül föl erre a (zutállomerállami) kis vonatra, amin te zakatolsz, ha egyszer nincs oka rá?

Biztos hihetetlen, én rendszeresen kapok csomagot, ami a magyar Posta futárjai hoznak ki és b..za meg eddig nem késtek, nem törtek el semmit, nem vesztettek el semmit.

Ellentétben a csodálatos külföldi GLS-el, akik meg már igen! Meg képesek voltak elfelejteni kihozni egyik nap a csomagot és másnap reggel mikor szóvá teszem a futár még néz rám, hogy "hát van ilyen sok a munka". Meg ők hagytak el nekem csomagot szóval, nem vagyok elájulva, attól amit nyújtanak. A posta nem ígért eddig sem sokat, de azt mindig betartotta, és ez már hatalmas pozitívum...

2019. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A jólteljesítés' egyértelmű jelei mutatkoznak a postán is.
2019. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehol sincs ember, nem csak a Postán.



Szavazz a Fideszre!

2019. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén dolgoztam postán, ahogyan egy korábbi válaszoló.


Én magam már nem írnék nagy litániát, csak egy dolgot emelnék ki:


Csomagrendelés online, de csak értesítőt kapsz.


Nos...Sajnos nem szokták rajta x-elgetni, de általában nem hozhatják ki.


Amennyiben, "utalvány" vagy "postacsomag" a feladás típusa, úgy mindenképp meg kell kíséreljék a kézbesítést. A "...küldemény" esetében csak akkor, ha ránézésre belefér a postaládába.

A "levélküldemény" esetében, csak akkor, ha csak az van bejelölve.

Amennyiben a "Nagyalakú" is be van hozzá jelölve, úgy nem is kísérelhetik meg a kézbesítést, hanem előre megírt értesítőt kapsz.


A legtöbb csomag pedig ilyen, főképpen a Kínából, Németországból, Angliából, USA-ból érkező online rendelt cuccoknál, ugyanis az olcsóbb postaköltség miatt nem csomagként adják fel, hanem nagyalakú levélküldeményként. Arra viszont nem lehet (külföldön, amikor küldik) törékeny és egyéb jelzőket rárakatni, így a Magyar Posta a beérkezés után biztosra megy, hogy ott náluk a kamerák előtt veszed át, és amennyiben sérülést látsz a csomagon, jegyzőkönyvezve kibonthatod ott náluk, bár felelősséget így sem vállalnak.

2019. szept. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak pozitív tapasztalatom van a postával, ki is hozták időben, ha nem voltam otthon, felhívtak, ott voltam a közelben és összefutottunk a kézbesítővel, soha semmi gondom nem volt.

Bezzeg a szuper gls....inkább nem állok neki sorolni miket tapasztaltam velük, mert csak magamat húzom fel. Ha látom, hogy egy oldal a gls-sel szállítja ki a rendelt csomagait, inkább hagyom a francba.

2019. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!