Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy régen...

Miért mondják, hogy régen többet kerestek, mikor ez nem is igaz?

Figyelt kérdés
Eljutottunk egy olyan szintre, hogy a bérek megugrottak. Ez ellen az ellenzék folyamatosan arról papól hogy bezzeg régen olcsóbb volt minden meg hogy többet lehetett félre tenni. Holott ez egyáltalán nem igaz, mivel sokkal kevesebb maradt az embereknél, mint most az akkori árszínvonal mellett is. A kereslet, illetve a termékek is egyre nől és jobban fogy minden. Szóval hiaba a pénzromlás meg az árnövekedés ami 10 év után mindenhol jellemző!

2019. szept. 6. 19:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
78%
Régen nem kerestek többet, ez igaz, viszont a fizetések vásárlóereje magasabb volt, ez tény.
2019. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
43%

Igaz nem nagyon követem a politikát mert szerintem nélküle jobb lenne a világ, de én speciel ezt nem halottam egy párttól se, talán a Jobbik az ami leginkább ezzel jön a bérunióval. De egyébként a keresetek terén tényleg nagyon rosszul állunk, az hogy Romániával és Bulgáriával tudunk csak versenyezni elárul mindent hogy voltak itt olyanok akik valamit korábban nagyon elrontottak.

De ha megnézzük hiába 3-4% körüli az infláció ha közbe például a kenyér ára emelkedik 20%-al ami pont a többség számára érzékeny, nem az átlaggal kéne mindig jönni, egyébként az inflációt ha jól tudom úgy számítják ki hogy még a lakhatást bele se számítják így annak hitelessége megkérdőjelezhető, mivel olvastam cikket hogy elég sok Budapesten végzett vidéki egyetemista nem marad ott mert nem lennének képesek olyan magad árak mellett jól megélni.

De ez az én véleményem.

Persze abba igazad van hogy 10 év alatt nem sokat értektelenedett a pénz, ha egyszerüen nézzük ma 1000 forint értéke 10 éve ért kb 500-600-at, pontos adatokat most nem néztem meg de ekörül van.

2019. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
77%

Te mióta dolgozol? Mióta van jövedelmed kérdező?

2003-ban kezdtem dolgozni. Ki tudtam fizetni a hitelemet, vettem autót...hitelre. Az asszony nem dolgozott, gyereket nevelt. Most 16 év után 30%-al több a jövedelmem. A tejet viszont dupla áron veszem. Szerencsére a gyerek már nem csak ezen él.

2019. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
7%
Mert régen többet kerestek.
2019. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
34%
Azt várod tőlük, lássák be, hogy akiket ők támogatnak, gazdasági analfabéták, beteges fóbiájuk alanyai pedig jól működtetik az országot? Azt ugyan várhatod.
2019. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%

Az tény hogy többet keresünk, de nézd meg hányszorosra növekedtek az árak.


Gázkazán felülvizsgálat pl. öt éve 12ezer, idén 33ezer!!! Fél óra.


Hiába keresünk többet, nem élünk jobban.

2019. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem kerestek többet, csak éppen jóval többet ért a pénz. Tehát a pénz reálértéke nagyobb volt.
2019. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
90%

25 vagyok, de még én is emlékszem hogy csomó minden alap dolog olcsóbb volt :D


Az a baj hogy a tényeket tagadhatod, attól még emlékszik az ember. Már ha nem hülye.

2019. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 160-170 ezer a mediánbér.
2019. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
57%

Lássuk csak, régebben mennyi mindenre elég volt 1000 forint:


- Teletankolhattad az autódat és maradt is belőle.

- Egy egész könyvespolcot megrakhattál könyvekkel.

- Egyhavi bevásárlásodat fedezte ez a pénz.

- Majdnem 2 hónapig közlekedhettél vele tömeggel.

- Egy nem is olyan rossz kerékpárt vásárolhattál belőle.

- Egy hétig eldőzsölhettél belőle a Balatonon.


Ma mire elég 1000 forint? Egy közepes minőségű pizzára, meg esetleg egy dobozos kólára mellé.

2019. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!