Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vélemények Veres Pál polgármes...

Vélemények Veres Pál polgármesterjelöltről?

Figyelt kérdés
Én szurkolok neki, itt is van, aki rá szavaz majd? Mit vártok tőle, ha sikerül megválasztani?

2019. szept. 9. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Asszem két füle van ez a véleményem, amugy hol indul vagy ki ez?:D
2019. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miskolcon a független jelölt, de mindjárt beleírom kulcsszóba, úgy gondoltam, eleve csak az fogja megnyitni a kérdést, aki ismeri :D de a két fül stimmel.
2019. szept. 10. 00:17
 3/11 jjj235 válasza:
62%

A politikusokra sokszor mondják, hogy hazudnak.

Veres Pál az indulásakor már a legelső mondatával valóban hazudott amikor azt állította magáról, hogy független. Hogy lehet független az, aki mögött az összes párt felsorakozik? Emellett az igazgatósága alatt süllyedt le az általa vezetett gimnázium az országos 10. helyről az országos 150. hely alá. Ha egy jó nevű gimnáziumot képes ennyire tönkretenni, akkor mit tenne egy várossal? Ha igazgatóként képes egy rábízott intézményt tönkretenni, akkor miért lenne képes egy várost elvezetni amiben még tapasztalat sincs? Szinte mindenhol a polgármester vezeti a listát, ő átadta gyurcsány egyik leghűségesebb csicskájának az első helyet és nem is szerepel rajta. Tehát ha nem nyerne, akkor köze sem lenne a város dolgaihoz, ennyire érdeklik a városunk ügyei. Ha nyerne (Ne adja az ég!) ki fütyülne neki? A dk, jobbik, mszp, lmp, pm, együtt meg ki tudja még melyik? Egymást talán jobban utálják, mint a Fideszt, ott szúrják egymást hátba ahol csak lehet. Ha megválasztanák, akkor a horrorkoalíció az egymás hátbaszúrásával lenne elfoglalva, és a városunk csődbe menne, mint az mszp előző vezetése alatt. Ezektől elvonatkoztatva... Minden kormány az általa vezetett városokba áramoltatja elsősorban a pénzt, az ellenzéki városok csak a kötelező minimumot kapják, így járt például a gyurcsány kormány alatt Debrecen is. Érthető, ha egy kormány azokat részesíti előnyben, akiknek ugyanaz az elképzelésük, és nem azokat, akiknek gyökeresen más. Veres Pál kijelentette, hogy ő nem fog Orbán Viktorral tárgyalni, magyarul ha nyerne Veres, akkor Miskolc csak a minimálisan járó pénzt kapná meg, hiszen a polgármesterjelölt kijelentette, hogy nem tesz érte, hogy máshogy legyen. Azzal ugyanis, hogy kijelentette, hogy nem kíván a miniszterelnökkel tárgyalni, azzal tulajdonképpen előre lemondott a külön alkukkal elérhető több támogatástól, amit így a városukat valóban előnyben részesítők kapják majd azt. Én hiszem azt, hogy aki Veres Pálra szavaz, az Miskolc ellen szavaz. Hiszen egy pártcsatározás közepébe sodródó egymást gyűlölő "szövetség" fog neki fütyülni, a vezetett gimnáziumát képtelen sikeresen vezetni, valamint előre lemondott a kormánnyal való párbeszédről, ezzel pénztelenségbe sodorná Miskolcot.

2019. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Arról nem ő tehet, hogy egy rakás minipárt kijelentette, hogy beáll mögé. Nekem sem tetszett, hogy ráakadt az egész ellenzék, mert nagy részük kb. arra jó, hogy elsüllyesszen minden ügyet, amire ráakaszkodik. Az, hogy Veres Pál mindenkivel hajlandó szóba állni, nem azt jelenti, hogy bárki is irányítaná.

A gimnáziummal kapcsolatban számtalanszor megválaszolta már ezt a vádat, a Földes felvállalja a munka mellett, esti tagozaton érettségizők tanítását is, amit sok más gimnázium nem, a statisztikában viszont nem tesznek különbséget a nappalis diák közt, aki az elit egyetemekre hajt, és az estin végző között, aki ötvenévesen a kettesre gyúr, hogy legyen érettségije.

Én már az ő vezetése alatt jártam a Földesbe, bár személy szerint engem nem tanított, de egyenes, gerinces embernek ismeri mindenki. Neki nem fog fütyülni senki.

Azt, hogy Kriza alatt a kormány annyira előnyben részesítette volna Miskolcot, nem vettem észre, gyakorlatilag uniós pénzből épült minden, ami épült az elmúlt években.

2019. szept. 16. 02:06
 5/11 jjj235 válasza:
64%

Mivel a választási plakátjain szerepel majdnem az összes ellenzéki párt logója, így "nevére" vette őket, magyarul nem csak úgy beálltak mögé ami ellen nem tehet, hanem konkrétan együtt indul velük. Együtt Simonnal, aki Káli alatt tevékenyen pusztította Miskolcot, együtt Mokraival, aki alpolgármesterként szintén Káli kiszolgálója volt, listán első Debrecenivel is együtt indul, aki gyurcsány leghűségesebb csicskái közé tartozik, aki egyben a politikai szélkakas definíciója a szótárban.

Nem csinálj már úgy, mintha független emberek indulnának Veres Pál mögött! Levitézlett pártkatonák, akiknek a nagyobbik része már bizonyította, hogy egy tyúkot sem lehet rábízni, nemhogy egy nagyvárost.

2019. szept. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 jjj235 válasza:
64%

Amúgy a fejlesztések harmada EU-s pénz, a maradék részt fele-fele arányban a város és a kormány teszi hozzá. Magyarul a "gyakorlatilag uniós pénzből épült minden, ami épült az elmúlt években" rész egyáltalán nem igaz. Ha Kriza Ákos nem tárgyal a kormányfővel, akkor nem kapja meg az államtól a hiányzó pénz "államra eső részt" és minden dupla annyiba került volna a város részére, ami súlyos milliárdokat jelent.

Annyira "egyenes, gerinces ember", hogy először bekamuzza, hogy független, majd kiderül róla, hogy a város dolgai igazából nem érdeklik, mert ha nem lesz polgármester, akkor semmi szava nem lesz, mert rajta sincs a listán. Én az ilyen emberre más jelzőket használnék, mint az "egyenes" vagy a "gerinces", bár utóbbi biológiailag valóban pontos kifejezés. De emberileg...

2019. szept. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Listán azért nem szerepel, mert belátja, hogy polgármesterként többet lenne képes tenni, mint iskolaigazgatóként, egy egyszerű képviselő viszont kevesebbet tudna tenni. Jelenleg is fontos pozíciót tölt be, nyilván akármiért nem fogja otthagyni.
2019. szept. 19. 15:14
 8/11 A kérdező kommentje:

"Úgy mondtam igent, hogy ha a mögöttem álló pártok minden pártpolitikai érdektől elrugaszkodnak, és a városért akarnak tenni, nem magukért."

"Én úgy gondolom, egy városvezetőnek tudnia kell együttműködni a mindenkori kormánnyal és legnagyobb politikai hatalommal az emberek érdekében. De azt is gondolom, hogy a városi döntéseknek nem ideológiai alapon kell megszületnie, hanem a város érdekében. Az önkormányzati választásoknak éppen ezért a településről kell szólnia, nem a nagypolitikáról."

2019. szept. 19. 15:16
 9/11 jjj235 válasza:
77%
Lehet, hogy ezeket is mondta, de azt is, hogy független, mégis majdnem az összes ellenzéki párt logója ott virít a plakátjain. Hol ezt, hol azt mondja, tehát nem szavahihető.
2019. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Vélemény?

Lássuk csak.

Még járvány időszak előtt, több ismerős, akik az önkormányzatnál dolgoztak mondták, hogy Kriza idején se volt már valami nagy 'was ist das' de amióta Veres van, azóta egy csomóan jöttek el onnan, megy a panaszkodás és, akkor még nem említettük meg a holdingot, sorozatos leépítések, fejetlenségek, stb.. Plusz akik becsületesen melóztak és mások megvoltak elégedve velük, azokat kirúgatta, arra való hivatkozással, hogy "van elég ember, nem tartunk rá igényt". Nem éppen sportszerű megnyilvánulás, de mindegy!

Akkor a mostani jelenlegi helyzethez annyit szolnék még hozzá, hogy a múlt héten hétfőn volt a határ idő, hogy megígérte maszkokat fog osztogatni, járatokat fog besűríteni, plusz egyéb intézkedések ezzel kapcsolatban.

Ezekből mi valósult meg? Egyik sem.. A járatokon tömegnyomor, mert nem mindenki teheti meg, hogy otthon maradjon, de elmondása szerint a buszok egymást érik és nincs tumultus hahahaha ez vicces, mert pont a napokban két viszonylatot megszűntetett, ezzel megint öngólt rúgva maguknak.

Illetve most már fél éve ő van itt, úgyhogy számon lehetne már kérni, hogy ezalatt az idő alatt mit ténykedett eddig.

A másik 'kedvencem' ez a szlogenje, hogy "virágozzon nagy Miskolc"..

Hát az mindent fog, csak virágozni nem! Csak még a végén nehogy elhervadjon..

És igaza van annak, aki azt írta, hogy nem független ez azért vicces, mert legalább 5 párt fel volt sorakoztatva mögötte.. Mindenesetre nem akarom elhinni, hogy van olyan naiv, aki bedől neki, hogy még mindig beveszi ezt a maszlagot, de úgy kell nekik!

És sanszos, hogy májustól majdnem 11%-os bérlet és jegy ár emelés várható, mert más fél hónapja ülésezett a közgyűlés és megszavazták, de ez várható volt, mert Káli, Kriza idején szintén volt ilyen, akkor most miért ne.

Ugyanígy nem tisztem senkit se megbántani, de a lehető legőszintébb véleményemet írtam le róla! Ezek után vonja le mindenki a következtetéseket, de én ezt semmivel sem látom jobbnak eddig, mint az előzőeket!

2020. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!