Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a mai napig siratjak...

Akik a mai napig siratjak Trianont, azok pontosan, hogy képzelik el a határok visszaállítását 2019-ben?

Figyelt kérdés

Szerintetek komolyan reális az, hogy az ország újra egyesül?

Rajtatok kívül még is kinek az érdeke?

Melyik (pl) szlovák akarna Magyarország része lenni?

Az unióban hogy képzelitek el a határátrajzolást?

Ha mi kilépünk de a többiek nem, akkor milyen katonai erővel gondoljátok, hogy képesek lennénk erre?


Komolyan kíváncsi vagyok a logikátokra, hogy ez az egész egyesítés még is, hogy a viharba valósulna meg?



2019. szept. 9. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
úgy, ahogy elcsatolták 19-en. Egy tollvonással.
2019. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor kérlek válaszolj a kérdésemre, kinek az érdeke lenne ez? Mert ha 2 magyar összeül és egy tolvonással ezt eldönti, attól még másnaptól nem kapjuk vissza a területeket? vagy szerinted ez így megy?


Még is milyen hadsereg állna emögött? Vagy szerinted egy darab papírtól a szlovákok/románok stb hnaptól magyarként kelnének fel?

2019. szept. 9. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Már kezdtem " aggódni " hogy ma már nem lesz trianonos kérdés. :D
2019. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én a mai napig "siratomí", vagy jobb szóval élve inkább sajnálom Trianont, de nem képzelem el sehogy sem a határok visszaállítását 2019-ben. Az eredeti határok visszaállítására már kb semmi esély, esetleg részben lehetnek még határmódosítások, de az sem most és csak ha radikálisan megváltoznak a politikai viszonyok, érdekek. Jelenleg nem látok erre semmi esélyt, de emlékezni azért még lehet rá szerintem.
2019. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy valaki siratja Trianont, nem jelenti azt, hogy nincs tisztában az aktuálpolitikai helyzettel, realitásokkal.


Ez kb. hasonló, mint ha valakinek megölik a hozzátartozóját, tudja, hogy nem hozza vissza, de siratja,, és utálja a gyilkost.

2019. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem szólok jól megfogalmazták: emlékezni rá (és nem siratni) minden magyar szíve joga, ami nem azt jelenti, hogy a határok visszaállításán akarunk munkálkodni. Hogy a kérdésre is válaszoljak:

1. Ma még nem, de ki tudja mit hoznak a következő évtizedek...?

2. Nyilván egyik szonszédos országnak sem érdeke, mivel az az ő területük csökkenését jelentené. Ha mondjuk Burgerlandot akarnánk visszaszerezni, az kizárólag az osztrákokra és ránk tartozna, nem hiszem, hogy ehhez például Ukrajnának sok köze lenne, bár a dominó-elv nyilván őket is elérheti, ezért nem néznék jó szemmel.

3. A magyarokat sem kétdezték meg, hogy óhajtanak-e a határon kívülre szorulni.

4. Ugyanúgy, mint az Unión kívül. Nincsenek a határok kőbe vésve.

5. Honnan lépünk ki? Az EU-ból? Ki mondott ilyet?

2019. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2019. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Még jó, 1920-ban csatolták el a területek, úgyhogy max 2020-ban kaphatnánk vissza, de nem fogjuk, mert a második világháború utáni párizsi békeszerződések felülírták az első világháború utánit
2019. okt. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Elfogadtam a helyzetet tisztában vagyok vele hogy nem lehet rajta változtatni. Nincsenek revizionista illúzióim. Viszont fáj és fájni is fog míg élek. Ez olyan mintha végtagok nélkül kellene élni. Megcsonkítva, megalázva. Én nem szoktam erről beszélni de így érzek.
2019. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez egy be nem gyógyuló seb, egyfajta stigma amit viselni kell. Egy fájdalmas kereszt, így is lehet fogalmazni.
2019. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!