Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha akormányunk korrupt és a...

Ha akormányunk korrupt és a nép ezt türi akkor az nem azt jelenti hogy valahol a nép is korrupt?

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 08:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Hogyan jöttek létre a demokráciák? A nép megelégelte a zsarnok diktatúrát, fellázadtak ellene, megdöntötték és demokráciát alakítottak ki a helyén.

Mi a tanulság? Egy társadalom akkor áll készen a demokráciára, amikor készek harcolni a diktatórikus elnyomás ellen. Amennyiben erre egy nép nem képes, úgy nem érdemli meg a demokráciát.

Elég csak belegondolni, hogy mi ment a középkorban. Gyakorlatilag évszázadokon keresztül elég volt a feudalizmus fennmaradásához annyi, hogy a jobbágyok lehajtották a fejüket és tűrtek. Még csak nem is kellett aktívan támogatniuk a rendszert, bőven elég volt annyi is, hogy ne tegyenek ellene semmit és passzívan tűrjék. Erről szól ez a történet, csak annyi kell, hogy a szolgák tűrjenek.

2019. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Még valami: hatalmas tévedés a magyarok részéről, hogy a demokrácia az csak úgy jár az embereknek, mert csak (by Selmeczi). Ez nyugaton sem így működik, hogy a politikusok kedves kis tündérmackócskák és minden vágyuk, hogy a nép ellenőrizze és gátolja őket a hatalmuk gyakorlásában. Ott sem akarják ezt a vezetők, de rá vannak kényszerítve, különben felkelnek ellenük, aztán csúnyán összeverik és lecsukják őket.

A magyarok nem értik a demokrácia kauzalitását, nincs meg nekik az ok-okozati összefüggése. Ha nyugaton megkérdezel egy embert, hogy miért van demokrácia, akkor az lesz a válasza, hogy azért, mert ha valaki diktatúrát akarna bevezetni, akkor szájbatalpalnánk érte. Ha egy magyart megkérdezel, hogy miért van demokrácia, akkor valami olyasmi lesz a válasza, hogy "ööö...izéé".

2019. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

A magyar népben sajnos sejtszinten rejtőzik a korrupció. Ez a kádár rendszer hagyatéka ahol "ügyeskedésnek" hívták. A "magyar vállalkozó" az adóelkerülő szinonímája a szlovák rendszámos bmw-vel és bejelentetlen munkásokkal, rengeteg társasházban lakó ismerősöm küzd a sikkasztó közös képviselőkkel, ami nincs lebetonozva az országban azt ellopják, céghálózatok alakultak ki az eu-s pénzek ellopására (lásd roma sportnapok, 444 cikk), a fővárosi parkolást egy olyan szintű maffia működteti hogy még Orbán is félve nyúl hozzájuk..


Ilyen népnek ilyen kormány jár.

2019. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a kádár rendszer hagyatéka ahol "ügyeskedésnek" hívták."


Akkor Ady elég jó ismerője volt a Kádár-rendszernek. :)

[link]

2019. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%

"Hogyan jöttek létre a demokráciák? A nép megelégelte a zsarnok diktatúrát, fellázadtak ellene, megdöntötték és demokráciát alakítottak ki a helyén."


hát így pont nem.

lázadásból, forradalomból még sosem lett demokrácia. csak más fajta zsarnokság, diktatúra lett belőle. mindig.


a demokrácia alapja az egyéni felelősségvállalás.

saját hibák megértése, beismerése és javítása. döntéshozatal és a döntések következményeinek vállalása.


a forradalmak, lázadások meg pont nem erről szólnak. azok arról szólnak, hogy a gazdagok, a nemesek, az imperialisták, a kulákok, a zsidók, a pirézek, meg a mittudoménkik tehetnek mindenről. ebből nem lesz demokrácia.

2019. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

1


"Amennyiben erre egy nép nem képes, úgy nem érdemli meg a demokráciát."


Nagy igazság. USA a harmadik világba próbált demokráciát rákényszeríteni országokra, ami kudarccal végződött, mert a lakosság még nem volt rá érett. Itthon is az emberek jó része, nincs tisztába vele, mi is lenne az a demokrácia.

Amit meg nem tudok, nem értek, azért nem harcolok, nem állok ki érte.

2019. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

#5

Miért, szerinted az micsoda, amikor az egyén rájön, hogy az ő saját tétlensége a diktatúra működésének a legfőbb oka, de mostantól ezen változtatni fog, mert feláll és többedmagával kivonul küzdeni ellene? Mi más ez, mint a legtisztább egyéni felelősségvállalás?

Meg lehet szépen nézni Hong Kongot, hogy mi megy végbe náluk. Azok a srácok igénylik a demokráciát és készek is küzdeni érte. Minden tiszteletem az övék.

2019. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%
A demokrácia a diktatúra fedőszerve. Demokrácia soha, sehol nem működött, még az ókori görögöknél is megbukott, rövid életű volt. Azért hozta létre a szupergazdag elit ezeket a rendszereket, hogy demokráciának álcázhassa önkényét, szabad rablásait, kizsákmányolásait, pusztításait, háborúit, pénzimádatát.
2019. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

#8

Ha szerinted nincs különbség a legdemokratikusabb skandináv országok és legdiktatórikusabb, sztálinista nyomortelepek közt, akkor teljességgel elmebeteg vagy.

2019. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%

"nincs különbség a legdemokratikusabb skandináv országok és legdiktatórikusabb, sztálinista nyomortelepek közt, akkor teljességgel elmebeteg vagy."

Ezt hol olvastad tőlem? A szupergazdag elit módszerei finomodtak az idővel, mert tanultak Machiavellitől, de ettől még bármiféle demokráciáról papolni ostobaság, mert olyan nem létezik.

2019. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!