Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van diktatúra, ha nincs?

Miért van diktatúra, ha nincs?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon, de ugyanúgy bárhol máshol is, az ellenzék mindig azzal érvel ha megunta hogy nincs hatalmon, hogy diktatúra van. Ez pedig azért érdekes, mert ezt a leghangosabban a balosok mondják. És ugye az ellenzéki politikában, legtöbbször a balos hírek szokták vinni a mezőnyt (mert konzervatív kormány van, meg divat szövetkezni a baloldallal vagy pedig elásnak). Érdekes ez a balos komonista diktatúra után, meg azután hogy a balosok már egyszer szét Qurták az egész országot. Nem fogom ezt elfelejteni sohasem. Az is abbszurd, hogy a komonisták sírnak hogy nincs szólásszabadság, amikor a kommunisták eszmerendszerében nincs is szólásszabadság. Igen elég szomorú, hogy még manapság is divat ez a bukott eszmerendszer, és hogy nosztalgiával emlékezünk a diktatúrára. Most minden évben vannak választások, az emberek kimondhatják a véleményüket. Az meg hogy az ellenzék azzal vádolja a kormányt hogy autokrácia van meg hogy nincs szólásszabadság az abbszurd. Először is nem igaz hogy nincs szólásszabadság, különben nem lenne ennyi ellenzéki hírportál. És az sem igaz, hogy több kormánypárti hírportál van. A közmédia pedig éppen annyira Fideszes, mint amennyire MSZP-s is volt. Csak akkor még a közmédia kevesebb csatornából állt. De még így is csak egyetlen egy csatotnája van a kormánynak ami a hírekkel foglalkozik. És rádioból is 1 van ami folyamatosan a hírekkel foglalkozik, de ilyen az ellenzéknek is van. Lehet itt össze vissza hazudozni a növekvő média birodalomról, de az sem igaz hogy autokrácia van meg az hogy csak a propaganda megy.

2019. szept. 10. 18:21
1 2 3
 21/25 Alex Fly ***** válasza:
82%

@20: a győzteskompenzáció valóban nem fideszes találmány, hanem Orbán haverjának, Berlusconinak az ötlete volt...

Ettől függetlenül az alkalmazása igazi hungarikum és pont a magyarázattal ellentétes hatása van.

A kompenzáció és a pártlisták lényege az lenne, hogy az adott egyéni körzetben a nem a győztesre leadott szavazatok se vesszenek elb hanem a támogatottság arányában a vesztes jelöltek pártjai is mandátumhoz jussanak, így a parlament összetétele jobban hasonlítson a támogatottságuk arányaihoz. A győzteskompenzáció esetében viszont az eleve a parlamentbe került képviselő pártja szerez plusz mandátumokat, míg a többieknek a részarányukhoz képest jóval kevesebb jut.

Egy példa: adott körzetben indul 3 jelölt. Egyik 50%-ot szerez, a másik kettő 25-25%-ot. A győztes párt így a szavazatok kétharmadát zsebelheti be, az ugyanannyi szavazatot kapott többi pedig az egyharmadát. A saját igényeik alapján kialakított körzethatárokkal kiegészítve ez a rendszer a fidesz számára biztosítja azt, hogy a valós támogatottságukat bőven meghaladó részarányt szerezzen a törvényhozásban -míg a többiek ennél jóval kevesebbet. Ezért fordulhat elő, hogy az ország egyharmadának támogatásával teljhatalmat szereztek, a lakosság kétharmadának érdekeit pedig senki nem tudja érvényesíteni...

2019. szept. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Ismételgeted a butaságokat.

A győzteskompenzáció valóában soha nem a győztest "kompenzálja" azokat a szavazatokat veszi be a kompenzációba amik már nem kellettek a győzelemhez. Vagyis ha valaki éppen csak nyer, akkor nincs mit betenni oda, ha nagyon nyer, akkor van. Azaz éppen azt teszi amit tennie kell a valós arányokat próbálja megvalósítani. A

A valóságot kellene már megértened és nem azt hinned tovább amit magadnak kitaláltál. Sokszor leírtam már konkrétan is, de eddig hiába, hátha most valami eljut a fejedbe.

A magyar választási rendszerben MINDIG az egyéni körzetek győzelme döntötte el az eredményt. A korábbi rendszerben is, nem csak most. A listás szavazatok szolgálnak az egyéni körzetekben elért eredmény kompenzálására, nem pedig a listás szavazat dönti el hogy milyenek az arányok.

Ezen eredmények alapján pedig a fidesz-kdnp az egyéni körzetekben 86%-os többséget szerzett. Hogy ez kompenzálva legyen, a listás 49,6%-os támogatottsága helyett CSAK 45%-t kapta meg a listás mandátumoknak. A kettőből együtt lett 67%-os többsége a parlamentben - vagyis KEVESEBB, mint amennyi körzetben győztek, éppen azért hogy azok is mandátumhoz jussanak akik ne tudtak egyéniben győzni.

A jobbiknál egyéniben 1 helyük lett, ez még 1%-t sem ér el az egyéni körzetekben. De mivel 19%-os támogatottságuk volt listán ezért kaptak még 25 mandátumot és így összességében az 1% helyett 13%-os a parlamenti arányuk.

Az mszp-p 8%-nyi mandátumot szerzett egyéniben, de a listán szerzett 12%-os eredményük miatt kaptak még 12 mandátumot és összességében a 8%-uk helyett 10%-uk lett a parlamentben.

Hiába a hiszti, ez ugyanígy volt 21-ig is. Az 1994-es választáson az mszp azért szerezte meg a többséget, összesen a parlamenti mandátumok 54%-t, miközben listán csak 33%-os volt a támogatottsága, mert egyéniben 125 mandátumot szereztek, az összes egyéni hely 71%-t. Taroltak egyéniben és így hiába volt alig 1/3-uk listán, mégis abszolút többségük lett a parlamentben. Az szdsz-re nem is lett volna szükségük a kormányalakításhoz.Tehát a régi rendszerben is elég volt egyéniben győzni, egy sokkal KISEBB listás támogatás is meghozta a jóval nagyobb eredményt.

A körzethatárok meséjét meg már abba kellene hagyni. 2006-ban az önkormányzati választásokon már tarolt a fidesz, a 2010-es parlamenti és önkormányzati választásokon is narancsszín lett az ország. Nincs olyan körzethatár verzió amiben ne a fideszesek lennének többségben azóta is a körzetekben - mivel szimpla egyszerűséggel mindenhol többen voltak, sokkal-sokkal többen már az új választási körzethatárok meghúzását megelőző években is.

2019. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hírportálból például több az ellenzéki."


Igen. A kisebbeket meghagyták. Ami meg számottevő volt, azt meg az erő(pénz)fölénnyel tönkretették, megvásárolták, és saját képükre formálták, saját pártkatonáikkal pakolták tele, akinek meg nem tetszett, az mehetett a levesbe.

2019. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Alex Fly ***** válasza:

@22: a Fidesz az egyéni körzetekből bejutott 86 képviselőjével az egyéni mandátumok alapján jóval nagyobb arányban nyert, mint a kb 30t-os társadalmi támogatottsága, a lakosság 60%-ának szimpátiájával bíró többiek 14 képviselőjével szemben. A kompenzáció -amíg a fidesz át nem írta a választási törvényt- ennek kiegyenlítéséte szolgált.

Ahol a képviselő bejutott a parlamentbe, ott mit kompenzálna? Az a mandátum már megvan. Az elvesző szavazatokat kellene a listáról pótolni. Tehát a fidesznek a listás szavazatok az elvesztett 14 kerületből járnának, a többiből már megszerezte a mandátumot. De ugye orbánék onnan is plusz mandátumot szereztek -azok rovására, akiket így senki nem képvisel.

A választókörzetekről pedig azt hiszem egyetértünk. Nem véletlenül lettek úgy kialakítvab hogy a többségében fideszes győzelem legyen, azokról a területekről viszont ahol nincs esélyük csak 1-2 képviselő juthasson be az egyéni listákról. Az Egyesült Államokban már évtizedek óta ez megy, ők csak átvették...

A lényeg, hogy jelenleg olyan a választási rendszerünk, hogy amennyiben a fidesz nyer, akkor a valós támogatottságának arányánál jóval magasabb arányban kerüljön a törvényhozásba; az előzetes értékek ismeretében minél nagyobb legyen a valószínűsége a jelenleg Magyarországon kontrollálhatatlan teljhatalmat jelentő kétharmados többségnek. Ismeretesb mekkora hiszti ment azon az egy képviselői helyen, ami ehhez szükséges...

De ne aggódj kedvenc állampártod sorsa miatt: amennyiben veszélyben érzik a pozíciójukat, bármikor módosíthatják a saját érdekiknek megfelelően az egész választási rendszert; akár meg is szüntethetik az egészet úgy ahogy van -ebben az országban senki nem akadályozhatja meg őket ebben. Na erről a diktatúráról beszélek...

2019. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24 Tényleg nem vagy hajlandó megérteni a valóságot?

Most írtam le neked hogy milyen arányokkal nyert az mszp 1994-ben. Hogy a régi választási rendszerben is a 33%-os listás eredmény egy 54%-o parlamenti arányt adott nekik.

33 és 54 között 21% különbség van.

A fidesz-kdnp nem 30 vagy 40%-os eredményt mutathat fel, hanem 49%-t. Ehhez képest lett a végső arányuk 67%. 18%-kal szereztek meg nagyobb arányt, nem 21%-kal, mint korábban az mszp. Pedig annak az mszp-nek sokkal kisebb volt a támogatottsága, alig a szavazók harmada. Most a szavazók fele választotta a fidesz-kdnp-t, nagyobb arányban szerezték meg az egyéni helyeket és mégis KEVESEBB lett a parlamenti arányuk.

Ha a régi rendszer marad akkor a fidesz-kdnp SOKKAL NAGYOBB arányban lenne most bent a parlamentben!

Tőlem hazudhatsz magadnak, hisztizhetsz a vereség miatt, te dolgod. De ezt az egyszerű tényt ne hazudd el, hogy korábban sokkal nagyobb volta a régi rendszerben adott plusz előny, mint most.

2019. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!