Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Negatív rekordot dönthet idén...

Negatív rekordot dönthet idén a gyerekszületés szám Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az előző negyedévhez képest 3%-kal csökkent, és jelenleg is meredeken zuhan. Ha így csökken, akkor az év végére akár negatív rekordot is dönthet.

Ez a Fidesz elcsépelt családpolitikájának az abszolút kudarca lesz?


2019. szept. 11. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel megdől a negatív rekord, vagy a tavalyi születés szám közeli érték lesz. De ez nem meglepő, egyre csökken a szülőképes korú nő az országban.

A termékenységi ráta is stagnál, 1,41-1,45 között van valahol.

2019. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel most szeptember van, csak az első 2 negyedéves adatot lehet tudni. A családtámogatási rendszer bővítésének bejelentésekor sokan a tervezett gyerekvállalást eltolták, hogy megfelelhessenek pl. a babaváró hitel feltételeinek. Azt július 1-től kezdték folyósítani és a gyermek születésével válik a hitelt felvevő kamatmentessé. Tehát aki tudta az július 1 utánra tervezte be a babája születését. Na mivel egy terhesség átlagban 9 hónapos, aki a februárban beharangozott családtámogatások idején még nem volt terhes és tervezett, az majd csak 9 hónappal utána tudja megszülni a gyermekét. Vagyis segítek, decemberben vagy utána valamikor.

Az első negyedévben amúgy 20856 gyermek született az országban, a másodikban meg 21046. Nem tudom honnan jött ki a csökkenés, mert ez nekem növekedést jelent. De lehet ez valami ellenzéki matematika.

[link]

2019. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
akinek van egy csöpp esze, az nem szül gyereket ebbe a diktatúrába
2019. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Kormányváltásig nem szülök mozgalom van érvényben!
2019. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Negatívba lehet szülni?
2019. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Minden valószínűség szerint idén várhatóan 87500 körüli össz. születésszám várható, tehát igen.


Édös drága Takács Zs5, (2-es pajti) elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam a válaszod, de most felvidítottál, mindig jókat nevetek, mikor okosnak akarsz látszani és közben arra sem vagy képes, hogy értelmezz egy általad belinkelt statisztikát.


De akkor segítek, szóval megnyitod, amit belinkeltél ott a legeslegalsó sort tetszik nézni, látod?

ott van egy ilyen, hogy előző év azonos időszaka:


95,8 97,2


Tehát idén első negyedévben a tavalyihoz viszonyítva 95.8%-a a születésszám

a második negyedéveben 97.2%


a múlt évi a 100%!


Bonyolult matematikai feladvány jön! Melyik a nagyobb a 100 vagy 95.8

illetve

100 vagy 97.2


Na mármost remélem az alsós matek megy, és rájöszz, hogy a 100 a nagyobb, ergo idén csökkent a születésszám.


Szívesen, máskor is segítek.


(ezért nem hittem el neked soha, hogy te vegyészmérnök meg tanár vagy, ennyi ésszel, nem lehet b..meg!)

2019. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#6 Tudom hogy szereted játszani az agyadat, de nem ártana a nagy arcoddal inkább elolvasni hogy mi van a kérdésben.

"Az előző negyedévhez képest 3%-kal csökkent, és jelenleg is meredeken zuhan. "

Totál lényegtelen hogy a statisztikában mi hogyan van, ha a kérdező nem ezt állította.

Képzeld, én pontosan értem azt ami ott van - szemben veled, aki tesz arra hogy elolvassa a kérdést, mert csak az a lényeg hogy belém köss valahogyan, meg a kérdező, aki butaságot írt le.

Már bocs, de az ELŐZŐ negyedévhez képest, ahogyan állította nincsen csökkenés.

Te tényleg ennyire belém vagy esve hogy nem tudsz tőlem elszakadni? Mindig mindenhol tapadsz rám, mint egy ovis, állandóan keresed hol kötözködhetsz. Ez már beteges.

Talán kevésbé kellene velem foglalkoznod és többet azzal ami le van írva, akkor nem égetnéd magad állandóan.

2019. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagy fogás Takács! Ritkán van olyan, hogy a magadfajtának igaza van mea culpa, látod elkezdtem én is elfideszesedni, a ti fajtátoknak szokása gyűlölködni gondolkodás nélkül. Viszont ti nem ismeritek, be szóval...


Ha ez vigasztal téged pont azért utállak, mert szoktam gondolkodni és szívből utálom azokat, akik mennek a kolomp után, de nem tudom miért várok tőled bármi mást egyszer magad írtad le, hogy szeretsz beosztott lenni, utálsz vezetni másokat, és nem is vagy jó benne, ritka pillanat, mikor őszinte voltál és hittem is neked.


Egy tény, és akárhány válaszban magyarázgathatod a bizonyítványt, nem fog változni, nem igazán működik a születésszám növelési projekt. Tudom, hogy szerintetek hasra kéne esni ilyen 1.45-ös TFR-től is (amit a legtöbb országban jóformán támogatás nélkül is hoznak az ottani családok), csak ugye rögtön más a leányzó fekvése ha azt nézzük, hogy Európa legbőkezűbb családtámogatási rendszerével sikerül ezt összeszenvedni. Tehát valami nem oké...már az is nagy szó, hogy végre nyolc év után észrevették, hogy a két gyerekes is család nem csak a háromgyerekes. Mondjuk ezt mi "köcösgellesnzékilázítók" már 2011-óta mondjuk.

Egy biztos, így a büdös életben nem lesz 2.1-es TFR. Ha most egy konjunktúra idején, mikor ennyi pénz van, amit ki lehet osztani csak ennyit sikerül vért hugyozva összehozni, akkor mocsok rossz a rendszer alap szintjein, bár az majdnem mindenre elmondható, amiben a Fidesz erőlködik és meg akarja mutatni, hogy hű de ügyes.

2019. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem is ismerkednek a mai gyerekek élőben, szingliként élnek és ha a face-n szerelmet vallanak akkor az már hú mekkora kapcsolat már..ebből nem születik semmi.
2019. szept. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!