Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A főpolgármesteri választáson...

A főpolgármesteri választáson csak a fővárosiak szavazhatnak? Határon túliak nem szavazhatnak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
*fidesz izzadni kezd*
2019. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja. Sőt: vidékiek sem szavazhatnak. Értem én a kérdésben rejlő iróniát, de egy városvezetőnek csak a saját településéig terjed a hatásköre, míg egy miniszterelnöknek joga és kötelessége támogatni a határon túli magyarokat, mert ő a NEMZET miniszterelnöke, a főpolgármester pedig "csak" Budapest vezetője.
2019. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
#2 De akkor a külföldön élő magyar állampolgárok miért nem szavazhatnak levélben?
2019. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es,nem irónia.Komolyan kérdem.3-as,ezt én sem értem.
2019. szept. 12. 20:42
 5/17 anonim ***** válasza:
A külföldi állampolgárok viszont szavazhatnak, ha Pestre vannak bejelentve tartózkodási helyként.
2019. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Szavazhatnak mert a Fidesz bejelenti őket bárhová, hogy nőjön a szavazótábora, 2010-óta bevett formája a fideszes választási csalásnak. Friss hír, hogy például Harkányban épp most nőtt 22%-kal a szavazásra jogosultak száma. Budapesten ugyan mitől ne nőhetne annyit amennyi Tarlósnak kell?
2019. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Külföldön letelepedett magyarok szavazhatnak levélben, pl. Németországból is. Természetesen nem a budapesti főpolgármester személyére, arra Kolozsvárról se lehet. De parlamenti választáson pártlistára igen.
2019. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 És akik rendelkeznek magyar lakcímmel, ám életvitelszerűen külföldön élnek, ők miért nem szavazhatnak levélben?
2019. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mert ők alapvetően a lakóhelyükön szavazhatnak. Meg persze az arra kijelölt helyeken, hogy ne kelljen 1000 km-t utazgatni. De ha életvitel szerűen külföldön él, miért nem szünteti meg az itthoni címét, és szavaz levélben, ha ez ennyire boldoggá teszi?
2019. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Hogyne szavazhatnának! Mármint a határon túli főpolgármesterre.

O1G

2019. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!