Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, mennyire érzitek...

Ellenzékiek, mennyire érzitek magatokat felelősnek abban, hogy megszűnt a demokrácia és Magyarország ide jutott a Fidesszel?

Figyelt kérdés
A Fidesz csak azért nyerhetett 2/3-dal 2010-ben mert az ellenzéki szavazók nagy számban maradtak távol a szavazástól. Bánjátok már, hogy nem mentetek el?
2019. szept. 13. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

Hogy a fenében tudod összehozni azt, hogy elehettek volna szavazni de nem mentek el és emiatt nyertek Orbánék - meg azt, hogy nincs is demokrácia?

Ha nem lenne demokrácia akkor eszedbe sem jutna ez a kérdés mert nem mehettek volna el szavazni az ellenzékiek - nem is lehetne ellenzék. Tényleg nincs elég agysejt a gondolkodáshoz?

"A Fidesz csak azért nyerhetett 2/3-dal 2010-ben mert az ellenzéki szavazók nagy számban maradtak távol a szavazástól. Bánjátok már, hogy nem mentetek el?"

2018-ban is és idén az EP választáson is SOKKAL TÖBBEN mentek el szavazni, mint korábban. ELMENTEK szavazni akik akartak, mind.

Egyszerűen ti ennyivel kevesebben vagytok!

2019. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem az a baj, hogy 2/3-dal nyertek 2010-ben, mert azt még meg lehetett érteni. De hogy 2014-ben és 2018-ban is ennyit kaptak, az már valóban a magyarság szégyene.

Felelősnek pedig nem érzem magam, mivel 2014-ben az LMP-re, tavaly pedig a Momentumra szavaztam és a nagyobb tüntetéseken is ott szoktam lenni.

2019. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

Nem értem az ilyen kérdések logikáját, igazán.

Állítod, hogy "megszűnt a demokrácia" ÉS Mo. IDE jutott a Fidesszel.

Hogy szűnt volna meg a demokrácia? Nem szavazhatsz? Nem jelöltetheted magad?

És mégis, HOVA jutottunk a Fidesszel, a 2/3-os eredményhez, vagy hova? 2010 óta már voltak választások, akkor is el lehetett menni szavazni, el is mentek sokan, mindenki, akinek számított, nem? Az eredmény az ellenzéki szavazók akaratát is mutatja. Ez a helyzet.

Mi a baj?

2019. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
16:06! Szinte mindent csinálhatsz csak semmi értelme mert azorbán banda nyer mindenütt teret, ezért nevezik azorbán kormány demokráciáját látszat demokráciának.
2019. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

"Ellenzékiek, mennyire érzitek magatokat felelősnek abban, hogy megszűnt a demokrácia és Magyarország ide jutott a Fidesszel?"


Én elmentem szavazni, és vittem magammal pár barátom is, ezért úgygondolom hogy megtettem amit megtehettem.

De tudok olyan emberekről akik nem emelnék fel a s-e-ggüket semmi pénzért, de tudnak hőzöngeni hogy milyen szemét tolvaj ez az orbán banda.

Nem adom fel elmagyarázom nekik századjára is hogy miért kell elmenni szavazni.

2019. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

2-es! Igen de ha 2010-ben nincs kétharmad, akkor nincs kétharmados forradalom, nincs fidesz párttákolmány (gránitszilárdságú alaptörvény a fideszeseken fordítom), nincs új választási törvény, nincs Alkotmánybíróság kiherélés, általában a fékek és ellensúlyokhoz nem nyúlhattak volna. A 2014-es és 18-as 2/3-ad nem lett volna meg, ha nem ők írják a választási rendszert maguknak.

Lett volna jelentősége, ha 2010-ben nincs meg a Fidesz 2/3-d, akkor ma egész más lenen a politika, tehát megérthető, de egyáltalán nem örömteli, mert a mai szarnak, akkor ágyaztak meg, azzal és akkor.

2019. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os nagyon jól kifejtette miért volt nagy jelentőségű hagyni azt az egy bizonyos 2/3-ot, pontosan erre gondoltam én is természetesen, anélkül nem lett volna soha többet további 2/3-uk sem mert nem tudták volna átírni a törvényt hozzá, ma alapvetően minden teljesen más lenne az országban.
2019. szept. 13. 17:08
 8/16 anonim ***** válasza:
Dehogyis bánják! Azt sem tudják miről van szó.
2019. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem szűnt meg a demokrácia. De az az ellenzék számlájára írható, hogy amit most összefogás néven művelnek, az egy bohózat. Inkább szavazok függetlenekre, milyen egy ilyen bohóctársulatra. A decemberi showműsoruk is felért egy szilveszteri kabaréval. Akinek van esze, inkább olyan jelöltre szavaz, amelyiknek ilyen makimajmokhoz nincs kötődése.
2019. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

#6 "A 2014-es és 18-as 2/3-ad nem lett volna meg, ha nem ők írják a választási rendszert maguknak."

Hidd csak nyugodtan, de tévedsz!

A régi választási rendszer szerint ugyanúgy nyertek volna és lehet hogy még nagyobb arányban. A második fordulóban ugyanis nem csak az ellenzékiek mennek el szavazni hanem a fidesz-kdnp támogatói is. És ahogyan most azért mentek el többen hogy nehogy visszakerüljön a korábbi ballib társulat hatalomba, úgy megtették volna a korábbi választási rendszer szerint is.

De abban igazatok van, hogy a mai ellenzék felelőssége a 2010-es választási eredmény. Pontosabban azé a politikai gárdáé amelyik kormányon volt addig 8 évet - akit ők oda megszavaztak kétszer is - és csődbe vitte az országot.

2019. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!