Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem nyomtatunk több...

Miért nem nyomtatunk több pénzt, hogy jól éljen a lakosság?

Figyelt kérdés

Az ezmberek közt vannak szegények, de egyébként már megérett a gazdaság arra, hogy lassan európai jövedelmet akarjanak az emberek. Nyugaton a takarítónő, titkárnő is 1.5 millát keres. Elmarad a mi 120 nettónk tőlük.Márpedig a gyengébb nem jelentős része ebben az égazatban dolgozik.


Ha kevés a pénz, de csak azért nem ad többet a vállalat/állam mert nincsen bankjegye és nem azért mert nem érdemli meg az ember, akkor miért nem nyomtatunk pénzt?


Nagyon egyszerű. Gondolj bele. Nyomtatunk mondjuk annyit, hogy ne 120-at keressen a minimálbéres, hanem mondjuk 220-at és máris sokkal jobb lesz mindenkinek. Nem inflációgerjesztő,ha nem korlátlanul nyomtatunk pénzt. Mondok egy példát. Itt vannak a német autóösszeszerelő üzemek. Eladják az onnan legördülő vackokat jó drágán és ez a pénz mégis a német gazdaságot pörgetik. Az ottani emberek kapják meg ezt a pénzt, amit itt termelünk, hisz övék a cég.


Most játszuk el gondolatban ugyanezt fordítva. Nekünk lenne egy összeszerelő üzemünk. Kint lenne az országból és onnan jönne be a pénz. Nem generál inflációt németbe, akkor itt sem lenne gond. Nem ész nélkül osztanánk a pénzt, hanem csak egy bizonyos mennyiséget az alacsonyj övedelműeknek. Miért nem teszik ezt a politikusok?


2019. szept. 16. 13:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha apénz mögött nincs termék, akkor bekövetkezik a pénzromlás. Olvass egy kis történelmet. Hiába nyomtattak millió, meg millió-milpengőt, a pénz romlott, az emberek nélkülöztek.
2019. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

"*1-es. Nem tudom hogy miért személyeskedsz, amikor nem értesz hozzá. Szövegértelmezés sem megy."

81 százalékban hasznos a válaszom a többség szerint. Szerintem egyértelműen leírtam a kifogásomat a kérdéseddel kapcsolatban. Használd a Google-t és abban megtudod hogy mi a pénznyomtatás következménye!

2019. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
Már rég az euróban kellene utaznunk...
2019. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

"A tőkéje 90%-át hitelezheti. Azaz ha van X saját tőkéje egy banknak, hitelezhet 9X-et."


Ezt magyarázd már el kicsit, mert 13 évnyi matematika tanulás után sem értem.

2019. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
" A tőkéje 90%-át hitelezheti. Azaz ha van X saját tőkéje egy banknak, hitelezhet 9X-et."?????Ugye,ez csak trollkodás a részedről?
2019. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk összerakják az olcsó szart, drágán meg eladják?

Külföldi cégek, ahova a bevétel áramlik? Hijj. Feltaláltad a dzsunijó szabad piacát.

2019. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%

Azért, mert ha jól élnének, akkor nem ugrálnának a plafonig örömükben akkor, amikor a 9000 forintos alamizsnát kézhez kapják.

Ki van ez agyalva rendesen!

2019. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ha a bankok ezt teszik a semmiből állítanak elő pénzt, akkor a szegény emberekért miért nem lehet ugyanezt megcsinálni? Ez a demokrácia? Vagy lehet direkt tartják őket szegénységben?
2019. szept. 20. 11:20
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál arról, hogy "fedezet"?

Hogy is magyarázzam el?

No! Hiába akarsz gyereket csinálni, ha nem áll föl a farkad.

2019. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Már kaptál választ a kérdésedre, de még mindig nem érted, mert annyira buta vagy. Hiába emeled ki a kérdésedet, attól még ezt a gügyeségedet senki se fogja komolyan venni és nem fog megvalósulni az álmod, hogy a Magyar Nemzeti Bank elkezdjen pénzt nyomtatni fedezet nélkül és gazdaggá tenni a szegényeket. Én nem tudom, hogy ti mit tanultok az iskolában, de abban biztos vagyok hogy a gazdaság alapvető fogalmairól semmit.
2019. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!