Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy felénk aki...

Hogy lehet, hogy felénk aki panaszkodik a fizetésre nem tud megélni egyből semmirekellőnek tartják, mert munkahely mellett nem vállal mellékállásokat?

Figyelt kérdés

Itt élek keleten fizetések nem sokra elegek marhahúsra sem, több műszak, Anyukámnak mondtam milyen szegények az emberek, erre anyám azért mert lusta kényelmes disznók, munkahely mellett nem járnak el még dolgozni pl.: építőipar, mezőgazdaság, takarítani. Nincs szegény ember csak hát letelik a 3 műszak és még elmehetnének pl.: idősekhez fát vágni stb.

Ismerősünk is így 3 műszakban szakmunkásként nettó 150 utána még ráhúz rengeteget és így már kb össz visz nettó 200at hazavisz amiből már lehet húst enni.

Sok ismerősömnek is ez a véleménye, hogy egy fizetésből nem lehet megélni, ezért még mellékállásban hozzá kell dolgozni a zöldségre, valamint a húsra valót.

Igaz sok diplomás is éhbért keres itt, anyukám rájuk is azt mondta ,olyanok mint a szakmunkások itt keleten, lusták még mellédolgozni, nincs itt szegénység csak el vannak kényelmesedve meg lustulva az emberek.


2019. szept. 18. 07:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Anyukádnak igaza van. Ha nincs elég pénz akkor nem siránkozni kell meg másoktól elvárni hogy adjanak többet - hanem megteremteni magadnak.

Ennek nem kell azt jelentenie hogy 3 műszak után menni kelljen fát vágni. Lehet tanulni, céget alapítani és azzal olyan munkahelyeket csinálni ahol 3-szor annyit fizethetsz a dolgozóidnak, mint a főnököd most neked.

De ha ezek nincsenek meg, nem tudod megcsinálni és mégis több pénzt akarsz, akkor marad a favágás.

Lehet elvárni a magasabb fizetést de attól változik valami? A szomszédnak viszont ott a fája amit össze kellene vágni, fizetne is érte, akkor mi tart vissza?

ERRE mondja anyukád hogy lusták lettek az emberek, mert a lehetőség ott van előttük még sem csinálják meg.

2019. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Molyember ***** válasza:
85%
Minden ilyen helyen elsöprő többséggel nyert és fog nyerni a jövőben is a Fidesz. Hogy miért? A válasz ugyanaz, mint a kérdésedre.
2019. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Van azért igazság érzetük, mert ugyan azon munkáért a fővárosban adnak nettó 250-300et, itt meg 150et. Akár hogy is ez a fele, és egy munkakör. Itt dupla annyit kellene dolgozni mint nyugat magyarországon egyenlő bérért. Elvileg egy ország, egy nép, tehát egységes bérezés kellene, ugyan az a gyár ha nyugaton ki tudja termelni a dolgozók normális bérezését, akkor keleten magyarországon is ki tudja.
2019. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja meg azt is mondják ,hogy ha húst akarsz enni akkor tanulj mérnöknek, programozónak stb... Ha meg szakmunkás vagy esetleg kevésbé fizetnek meg diplomásként pénzügyi diplomák is gyéren fizetnek akkor munka mellett vállalj könyvelést, alakíts munka mellett vállalkozást és abban dolgozd ki a beled. Kb pár mérnök, infós diploma kivételével a többi diplomás is éhbért kap, úgy mint a szakmunkások, betanított munkások. Erre mindig az a válasz munka mellett vállalkozás, vagy még több munka utáni maszek munka.
2019. szept. 18. 09:17
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Mert a proli ember világa ilyen egyszerű, azt hiszi ez a válasz mindenre, és ennyi a világ. Itt is látod van ilyen...


Mellesleg van megoldás, ki kell menni külföldre, ott négyszer ennyi fizetés van ugyanazért a munkáért. Ma Magyarországon ha nem örökölsz vagy nem vagy minimum senior fejlesztő egy IT cégnél csak tengődni lehet, mást nem. igen sokan megpróbálják majd bemesélni, hogy ő a disznószar lapátolással keres félmillát (ez a gyakoriverzum, ahogy hívom) de épeszű ezeket nem hiszi el.

meg a másik kedvencem a "tanulni kellett vóna" csak én simán tudok neked mondani vagy harminc-negyven diplomát, amivel csak szarul lehet keresni pl. egészségügyi főiskolai végzettségek hú az a nettó 200 ezer amit megkap egy mentőtiszt 12 órás műszakok és éjszakai szolgálatok után de "jó pénz".

2019. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem barátnőm így ss cseszeget, hogy a napi 8 órás műszakom mellett keveset tudunk egyött lenni és ez igaz is. Nem is értem aki ennél többet vállal annak hogyan marad ideje normális családi életre, pártkapcsolatra, gyerekfegyelemzésre, színház, mozi, stb-re. Bár nekem még nincs gyerekem és remélem nem is lesz, de tuti, hogy a napi 8 óra munka mellett se tudnék vele foglalkozni, plusz ha még túlóráznék is akkor már kést káosz lenne az életem és fizikailag se bírnám szerintem, emrt én azért adok a munka minőségre is ám, nem csak a mennyiségre mint egyesek...
2019. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Mert még mindig 1980 ban élnek, ahol a tmk után mentek fusizni az emberek, hogy meg tudjanak élni. Normális országban nem a túlóra meg mellékállásból élnek meg.
2019. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert sajna el lett hintve egy nagyon negatív hozzáállás, hozzászólás valakitől, és azóta így áll hozzá sajnos sok ember. Mintha követni kellene valakit...
2019. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja igen, volt sulis társam is szülésznőnek ment, ő mondta nettó 130 lesz a fizuja, hálapénzekért meg kuncsoroghat, ha adnak, ha nem nem. Pedig nem állom munka ez sem, 4 év kőkemény orvosi egyetem, ha kell hajnalban is szól a telefon menni kell, meg hatalmas felelősség. Bár mi felénk 130 nettó már középosztály, igaz semmire se elég. Ő is majd kimegy az országból ,ha végez. Anyám rá is kérjen több hálapénz és meg fog élni. Egy orvos ismerősünk kb 2 éve mondta 160 nettó egy háziorvos fizetése 10 év egyetem után. Jó sok embertől hallottam már ezt egy fizetésből nem lehet megélni és ez így normális, hozzá kell még dolgozni mellékállásban a többit. Szóval a tanulni kellett volna már engem is irritál. Van olyan keleti megye ahol hiába van diplomád, szakmát stb, csak szalagmunka van, az meg szerintem nem normális ,hogy bizonyos megyék kiürülnek. Mert aki jobban akar élni az elköltözik. E


Engem az bosszant, hogy egy normális 8 órás munkahelyből nem lehet megélni, a munkakörülmények meg siralmasak. Erre az a válasz ,hogy ha meg akarsz élni maszekolj, dolgozz munkaidőn kívül is, ha nem vállalsz túlmunkát akkor lusta igénytelennek tart a falu, valamint tényleg ilyen árak az ember hónapról hónapra él, ha nem válla több állást.

2019. szept. 18. 13:07
 10/16 Torcsa90 ***** válasza:
"Lehet várni magasabb fizetést de attól változik valami?" Álom alkalmazott. Nem tudom mit dolgozol de azonnal ajánlok neked egy jól fizető (nettó 110) állást azonnali kezdéssel. Néha kell csak tulórázni ugye nem baj ha azt sem fizetem ki?
2019. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!