Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik Magyarországon...

Kik azok akik Magyarországon is Euro-ban kapják a fizetésüket? Sokan vannak ilyenek?

Figyelt kérdés

Én sokszor kerestem már ilyen állást, de nem találtam. Mindenhol forintban fizetnek, amiket én láttam. Pedig én is szívesebben kapnám a fizetésem Euro-ban.

Most, hogy a forint effektíve bebukott, napi szinten csökken jelentősen az értéke, ki tudja pár hónap múlva már mennyit ér, vagy hogy ér-e még valamit. Viszont rengetegen ennek örülnek, örvendeznek, ahogy olvasom a fórumokon, mert hogy ők Euro-ban kapják a fizetésüket, és így többet ér a pénzük. Tehát nekik a gyengülő forint, az egyfajta fizetésemelés.

Igen de ezek a magyarok egyáltalán Magyarországon élnek? Ha igen, hol és milyen cég ad nekik országon belül Euro-s fizetést? Vagy ezek az örvendező "honfitársak" valójában külföldön dolgozó disszidánsok csak?


2019. szept. 18. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Akiket külföldi cégek alkalmaznak.
2019. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak forintban kapható a fizetés.

Munka tv. 154.§ (1) A munkabért - külföldön történő munkavégzés vagy jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - forintban kell megállapítani és kifizetni.


Persze vannak kivételek. Pl, ha a munkavégzés külföldön zajlik (osztrák határ közelében gyakori az ingázás), vagy nemzetközi szervezetnél kiküldetésben, távmunkában, külföldi munkaszerződéssel...

2019. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fizetést mindenki forintban kapja, de pl. ha egy cég külföldre termel akkor onnan euróban kapja a fizetséget amit a bank forintra vált. Így azok akik euróövezeti országokba szállítanak/termelnek ők járnak jól ha gyenge a forint.
2019. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy időben kaptam a fizetésemet euro alapon, de Ft-ban. Tehát aktuális középárfolyamon euro-s órabérből számolva kaptam a pénzt. Igazából nincs akkora jelentősége, hiszen ha nagyon meggyengülne a forint, hosszútávon forintban a hazai bérek némileg emelkednének, vagy az árakban árazódna be. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy a megtakarításaim egy része ne forintban legyen. Jelenleg kb. negyede-harmada van euroban, de ezt az arányt növelni fogom.
2019. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt pl fél Sopron abban kapja, más kérdés, hogy szinte mindenki kijár határ másik felére.
2019. szept. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5/5



Nem cuni, az nem más kérdés. Aki Ödenburgból kijár osztrákba, az nem Magyarországon kapja az ejurus fizetést.

2019. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!