Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan, hogy egy Fideszes...

Van olyan, hogy egy Fideszes polgármester nagyon is jó?

Figyelt kérdés
Tegyük fel a kormány nem jó (most ez legyen csak elméleti, nem érdekel h jó e vagy sem, a véleményem azt meg tartom a viták elkerülése végett) de egy Fideszes polgármester a városában nagyon is jól teszi a dolgát, fejlődik a város, szépül, beruhazasok stb. Tehát minden olyan, amitől európai szintű város lehet amit vezet. Míg az előző Város vezetés alatt nem sok minden történt, a mostani alatt szembetűnő a változás.

2019. szept. 21. 06:25
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Van. Mint ahogy olyan is hogy Mszp-is nagyon jó. Egy településen nem az számít hogy milyen párthoz tartozol hanem hogy akarsz e tenni valamit vagy nem azért a helyért ahol èlsz.
2019. szept. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy van jó mszps is, van egy hely amit ismerek ahol nagyon régóta mszps a polgi és fideszesek is szeretik elismerik.


Viszont vannak olyanok, akik hiába látják a fejlődést csak azért lehuznak egy polgit mert mondjuk Fideszes. Félreértés ne essék nem védem a Fideszt, csak ha jó egy polgármester kár belekotni.

2019. szept. 21. 06:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz előző városvezetés alatt, hiszen sok helyen 2006 óta ugyanaz a személy a polgármester, akkor nehezebb 2006 előttre visszamutogatni.


Igen vannak, de a párt nem minden. Én egriként Székesfehérváron sétálgatva irigykedtem, hogy milyen jó dolgok vannak, pedig mind a két helyen Fideszes városvezetés van.

2019. szept. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkább olyan van, hogy sok helyen Fidesztől független helyi civil szerveződések annyira erősek, hogy beáll melléjük a Fidesz is. Az ilyeneknél utána próbálják átvenni a hatalmat, de ahol erős a civil szervezet, ott ez nem jön össze.
2019. szept. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Előző varosvezetes alatt 2010 előtti szoci vagy más Város vezetést értem.
2019. szept. 21. 07:15
 6/14 A kérdező kommentje:

És persze h van ahol kormanyparti a polgi mégsem fejlődik a város.

Pont ezért hanyagolnam a kormányt a kérdésben.

Viszont azért lehuzni egy polgit mert x párt áll mögötte nem szép dolog.

2019. szept. 21. 07:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne. Én budapesti vagyok, mondok itteni példát:

Szerintem Pokorni Zoltán jó fideszes polgármestere a XII. kerületnek. De ugyanúgy szerintem Hajdú László (DK) is sokáig jó polgármestere volt Rákospalotának.

2019. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szitának (Kaposvár) egész sok fejlesztést sikerült idehoznia. Lényegében mi vagyunk a mintaprogramja a megyei jogú városok fejlesztésének. Tehát emiatt épül az R67-es út (amit semmilyen forgalmi adag nem indokol), emiatt épül fel nálunk először az intermodális közlekedési központ (ami kb semmivel nem lesz intermodálisabb a korábbinál), emiatt újul meg a színház és a park körülötte (ahol sikerült egészséges fákat is kivágni). Felújították a vasútállomást (amit kb 15 éve kellett volna). Itt a kórház új, nem egy romhalmaz, lassan minden egység modern épületet kap. Itt lesz közép-európa legnagyobb napelemparkja. A hulladékszállítás és újrahasznosítás megoldott, ennek része lesz nemsokára a használt étolaj begyűjtése is. Buszközlekedésben csak új gépek mennek, gáz üzeműek, a teljes járműparknle lett cserélve. Most adták át a vadiúj központjukat is. Ide sikerült hozni a határőrök központját (készenléti rendőrség, 309 férőhely. tehát sok rendőr fog itt állomásozni, fogyasztani). Szennyvíztelep is korszerű lesz.


Szóval látványberuházások többségében, illetve EU-s szociális beruházások. Útnak lehet szerepe azért, hogy így talán ide is elmerészkedik egy nagy autós beszállító multi gyártani, lesz munka. Ki fognak építeni egy újabb ipari parkot. Szóval van benne ötlet, de nagyrészt semmi pénzt termelő dolgot nem sikerült idehozni az elmúlt időszakban, semmit ami közvetlenül javítja az emberek életminőségét (rekordideje polgármester, huszonvalahány éve). Hiába lesz szép új modern ügyészségi épület, hiába csilli-villi ékszerdoboz a főterünk, hiába van zsírúj 4 ezres sportcsarnokunk. Az embereknek nincs igazán pénzük itt, nincs szórakozási lehetőségük. Elmennek innen.


Tehát munkahelyek nincsenek. Ide nem települt semmilyen nagy multi. Az eddig meglévő gyárakat sikerült megtartani és fejleszteni (ország egyetlen cukorgyára, osztrák kézen, biogáz előállítással), vagy helyettesítőt találni (pl NABI buszgyárban most törökök csinálnak szélerőmű lapátokat, meg nem mondom mi a cég neve).


Szóval Szita a megyei jogú városok szövetségének elnöke, és valószínűleg így tudta kiharcolni, hogy Kaposvár legyen a fejlesztési programok mintavárosa. Nagyon jó, hogy rengeteg épület megújul. De ezen kívül nem éppen siker, amit itt csinál...

Pár éve gumiégetőt akart idehozni (persze nyilván papíron megfelelt volna a káros kibocsájtás), nem sikerült 🙂

Szóval azért van egy szint, amiből nem kérnek az emberek. Cukorgyár nagyon büdös, szóval azt tudják az itteni lakók, hogy ha éppen onnan fúj a szél kampánykor 😃


Tehát a megyeszékhely és a környéke szinte borsodi szintű. A dél-somogyi kis falvak konkrétan ugyanúgy cigányosodnak és züllenek lefelé, mint a borsodi kistelepülések. Ilyen körülmények között azért elég szép, hogy ki tudta nyalizni ezt a sok beruházást, még ha ezek sosem fognak pénzt termelni, akkor is. Nélküle ennyi sem lenne itt. Ebben biztos vagyok. Nincs meg az oka, hogy itt normális gyárak legyenek, magas keresettel, mint pl Győrben vagy Tatabányán vagy Fehérváron. Egyszerűen rossz helyen van ez a város, még az R úttal is szar közlekedésileg. De legalább a Balaton elérhető lesz fél óra alatt. Az is valami...


Tehát a „nagyon jó” jelzőt elutasítom, nem is láttam még nyagyon jó polgármestert (talán a felsőmocsoládi, amelyik sikeresen tartotta meg a Pick vágóhidat, így az a település az egy főre vetített legtöbb adóbevétellel rendelkező önkormányzat. Asszem 180 körüli a falu lakossága, közben csak a vágóhídon meg 200+ fő dolgozik. Gondolhatod milyen iparűzési adójuk van. Kb minden EU-s pályázaton nyerni tudnak, megvan az önerejük, legjobb pályázatírókkal dolgozhatnak, és minden szart megépítenek, aminek szép nyugis helye lehet egy zsákfaluban. Anno ők voltak a legeladósodottabb önkormányzat/fő, de ennek csak az volt az oka, mert olyan bevételeik vannak, amivel vígan vehettek fel hiteleket, tehát az állami adósságátvállalás nélkül ia megoldották volna. Így pedig csak tovább szárnyalnak a végtelenségbe. Gyakorlatilag „olajmezőn” ülnek a vágóhíd miatt)

De Szita talán a legjobb választás itt egészen addig, amíg fidesz kormány van, és ő az MJV szövetség elnöke, illetve tudja tartani a mintaváros kinevezést.

2019. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Polgármestereknél nem a pártszíneket kéne nézni alapesetben
2019. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
(Hülyeséget mondtam, Alsómocsolád)
2019. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!