Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan lehetséges lenne, hogy...

Olyan lehetséges lenne, hogy egyszerre kettő miniszterelnökünk legyen? Például Orbán és Gyurcsány egyszerre?

Figyelt kérdés

Én mind a kettő embert nagyon nagyra becsülöm, szerintem sok hasznosat tanulhatott Tőlük a magyar...

Bár tudom, hogy jelenleg, ahhoz hogy egyikük kormányon legyen, ahhoz kell a másik az ellenzékbe, de néha jó eljátszani a gondolattal, hogy együtt meddig tudnának nőni...

Valami mindent elsöprő erőt képviselhetnének.


De létezik ilyen államforma, hogy kettő, vagy több miniszterelnök van?

Vagy volt ilyen diktatúra esetleg valamikor valahol?


2019. szept. 24. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom létezik e ilyen államforma, de ha ez a két ember lesz egyszerre az ország miniszterelnöke már léptem is. Már az is sok ha az egyik az, a másik pedig az ellenzéke.
2019. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ki kéne próbálni először autóval! Két kormány, hat pedál!
2019. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Svájcban szövetségi tanács van aminek egyből 7 tagja van. Szóval az még cifrább mint amit te javasolsz.


Nyilván csak trollkodsz de attól függetlenül talán érdekes lenne ha végre az ellentétes pártállású szavazok felfognák, hogy a másik oldalon se az antikrisztus politizál még akkor is ha nekik nem szimpatikus az adott személy.

2019. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 "Ki kéne próbálni először autóval! Két kormány, hat pedál!"

És a két kormány ellentétes oldalon lenne felrakva, ellentétesen akarnák vezetni az autót.

Mint ők:

https://www.youtube.com/watch?v=DdaIfyCWCQ4

2019. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamikor voltak kettős királyságok.

Spártában két király volt; volt Szicília és Korzika Kettős Királyság.

Rómában a köztársaság idején volt két consul.

Persze ezt külön le kellene szabályozni, hogy hogyan választják őket (a kornánypárt ad egyet, és az ellenzék választ egyet), ki miért felelős, és a többi.

Magyarországon ez nem biztos, hogy működne.

2019. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik oldal még köszöni sem hajlandó, ha ott a másik.


Együttműködés sosem lesz cél. Csak a széthúzás a lényeg.


Osszd meg és uralkodj és lopd a pénzt és tartsd félelemben a köznépet.


Erről szól a magyar pol kezdetek óta.

2019. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!