Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai magyaroknak mi a vélemén...

A mai magyaroknak mi a véleménye Horthy Miklósról úgy általánosságban?

Figyelt kérdés
Te hogyan vélekedsz róla?

2019. szept. 27. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Haza áruló antiszemita gyilkos. Ez a mai magyarok többségének a véleménye róla. A történelemhez nem értő üres fejű szkinhedek kedvelik viszont.
2019. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
0 százalék? Ezek szerint az antiszemitizmust kellene népszerűsítenem ahhoz, hogy az ide látogatók többsége szerint hasznos választ írjak? SOHA. Inkább leírom az igazat és leszek népszerűtlen!
2019. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Röviden? Feláldozta az országot saját érdekeiért cserébe.
2019. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
#1 kevered Szálasival
2019. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Úgy általánosságban szerintem semmi. Már aki nem foglalkozik a kérdéssel napi szinten. Én lassan 25 éve, hogy érettségiztem, és azóta egyszer sem került elő Horthy neve a mindennapokban, így nem is tudok róla mit mondani. Se jót, se rosszat, tényleg, nem emlékszem, fogalmam sincs. Csak a fehér ló maradt meg.
2019. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

A többség semmit sem tud Hortyról. Honnan is tudna? 1990 előtt semmit sem tanítottak róla, mert finoman szólva sem rajongott a kommunistákért. '90 után pedig hazudnak róla baloldalon. Utolsó éveit Portugáliában töltötte és a családját támogató alapítványt több zsidó is segítette pénzzel. Ha igaz lenne, amit állítanak róla, akkor ez nem történhetett volna meg.


Máig halljuk azt a hazugságok, hogy az első világháború után azért nem volt hadseregünk, mert az emberek belefáradtak a háborúba. A valóság közben az, hogy a dicsőségesnek tanított Tanácsköztársaságot egy puccsal, gyilkossággal indították a komcsik és azért nem akartak hadsereget, mert féltek egy katonai puccstól. Ennek volt köszönhető, hogy a románok elfoglalták Budaepstet is. Ha nem lép színre Horty, akkor könnyen lehet, hogy Magyarország már nem is létezne.


Az is ismert, hogy amikor Horty Klessheimbe érkezett Hitlerhez tárgyalni, akkor már a megérkezés pillanatától valójában hadifogoly volt. Hitlernek többek között az sem tetszett, hogy a magyarok szándékosan elszabotálják az úgynevezett zsidókérdés "megoldását" is.


Ez a hozzászólás is van már olyan hosszú, hogy szinte senki sem fogja elolvasni. Pedig lehetne folytatni, de mindenki utána tud nézni a tényeknek.

2019. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

50 % "ammegkiaf...om"

35 % "rohattnáci"

15 % "őahazamegmentője"

2019. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Személy szerint nem tudom isteníteni ahogy a szélső jobbosok de gyűlölni sem tudom ahogy a baloldal.
2019. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Tehetségtelen politikus, aki válságos körülmények között képtelen volt helytállni.
2019. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Belevitte az országot a II. vh-ba. Egyszinten vélekedek róla mint Rákosiról.
2019. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!