Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy jön a gazdasági...

Most hogy jön a gazdasági recesszió, kitől fogja elvenni a pénzt a Fidesz? Mely társadalmi réteget/rétegeket fog megszorítani?

Figyelt kérdés

A nyugdíjasokat nem szoríthatja meg, mert akkor úgy repülnének mint a győzelmi zászló. A nyugdíjasok a legnépesebb és legaktívabb szavazótáboruk.

A romákat szintén nem éri meg megszorítani, instant 800 ezer szavazót vesztenének, ráadásul nem is túl nehéz megfelelni nekik. Ahhoz képest, hogy milyen jól vannak tartva Nyugat-Európában a kisebbségiek, hogy a szír menekült visszadob egy házat mert nincs benne kandalló, amit ingyen kapna az államtól, ahhoz képest mi elég szerényen tartjuk a kisebbségeinket.

A fiatalokat/dolgozó korúakat meg már világ gazdasági növekedés idején is úgy megszorította, hogy onnan már nem tud több pénzt elvenni. Ennél már nem lehet mostohábban tartani a fiataljainkat mint most. Sehol Európában, vagy talán a világon sincsenek annyira elnyomva a fiatalok mint itt.


Most hogy gazdasági világválság jön, ráadásul az EU is elzárja a pénzcsapot 2021-ben, mégis honnan fogják beszerezni a hiányzó összeget?


2019. okt. 3. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
2.5 év választás nélküli év jön. Szóval a nyugdíjasokat is tovább szopathatja. 22ben jön majd biztos egy minden elsöprő para kampány,krumpli,20-30ezer ft és kész,a nyugdíjasok már meg is bocsájtottak.
2019. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akikre a nyugdíjasok egyszer megharagszanak, annak a kormánynak lőttek. Olyan sokan vannak és olyan érzékenyek, hogy velük úgy kell bánni mint egy hímes tojással, legalábbis Magyarországon, mert azok teszik ki a társadalom zömét.

A baloldal is azért bukott ekkorát, mert szenyózott velük a gyógyszerárakkal, vizitdíjjal, gázárakkal. Ki is lettek dobva mint a macska szarni.

2019. okt. 3. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Én már most előre megbocsátottam a fidesz minden szemétkedését mert a jövő hónapban kapok kb. húszezret, ja, majd elfelejettem, kilencezret besöpörtem gázra, villanyra a múlt hónapban, nyugdíjasként eszembe sincs a böszmére vagy karira voksolni. A krumplit meg odaadom a szomszédnak, neki nagyobb szüksége van rá.
2019. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

"Akikre a nyugdíjasok egyszer megharagszanak, annak a kormánynak lőttek. "


Hát igen, amikor a magánnyugdíjak el lettek lopva, úgy elzavarták a Fideszt, mint a huzat. Ja várj, mégsem. LOL

2019. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Hát igen, amikor a magánnyugdíjak el lettek lopva......"

Te ütődött, nem a nyugdíjasoktól lopták el a magánnyugdíjat, hanem a dolgozóktól akik még nyugdíj előtt vannak bőven. Az nem is a célcsoportja a Fidesznek. Azok tipikusan az ellenzékiek.

2019. okt. 3. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:

Arra akartam utalni, hogy bármelyik csoportot nézzük, ebben az országban rettentő feledékeny mindenki. A nyugdíjas réteg sem kivétel, sőt.

A választás után bármit, de tényleg bármit megtehet Orbán, ha a 2022-es választás előtt megint osztogatnak, kicsit többet mint most, ugyanúgy meglesz a 2 milla+ szavazó, javarészt persze nyugdíjasok. De ez azt hittem nyilvánvaló..

2019. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zárolják a banki számlákat.
2019. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Majd az lesz még vicces, amikor az államkötvényeket kell visszafizetni.
2019. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van egy csomó állami kiadás jelenleg is, azokat simán meg lehet vágni, miközben az állam bevételeit nem csökkented.
2019. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt azért jegyezzük meg, hogy bár a nyugdíjasok körében is (ahogy minden korosztályban) a fidesz a legnépszerűbb párt, de kisebb az előnye, viszont többen szavaznak a komcsi pártokra, mint más korosztályhoz tartozók.

Ha ez így neked bonyolult, lefordítom, hogy te is megértsd: ha kiirtanád a nyuggereket, ahogy a szíved diktálja, a fidesznek emelkedne a népszerűsége, az mszp-é, dk-é pedig csökkenne.

2019. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!