Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lett volna...

Szerintetek nem lett volna jobb tényleges közös ellenzéki főpolgármester jelöltnek Bod Péter Ákos, Rubik Ernő, jeszenszky Géza vagy Csíkszentmihályi Mihály, mint Karácsony vagy Puzsér?

Figyelt kérdés
Ők Magyarország kiválósságai, a jelenleg élők közűl, véleményem szerint...
2019. okt. 4. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Inkább Gyurcsány Ferenc.
2019. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Glázser Bozsó kellett volna....
2019. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

A jelenlegi szó szerinti sza rdobálós primitív fidesz politikába és támadásokba ők nem állnának bele,nem ebben szocializálódtak. Karacsony is egy visszafogottabb pali de beleállt es kellően populista is.

Ha jól emlékszem amikor jeszenszky komolyabb szembesült a fidesz kommunikaciós elvárasaival azonnal le is mondott mint nagykövet. Nem vállalta ezt a mucsai cigány szintet.

2019. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Rubik Ernő, jeszenszky Géza vagy Csíkszentmihályi Mihály" - Puzsér őket írta fel a saját listájára. Nem kérdezte meg őket, hogy elvállanák-e, akarnak-e egyáltalán főpolgármester (jelöltek) lenni, egy szót se beszélt velük. Egyszerűen csak gondolt egyet és felírt egy rakás nevet. Ennek így mi értelme? Ha mondjuk megegyeztek volna, hogy na akkor jelöljük Csíkszentmihályi Mihályt, majd megkérdezik és ő azt mondja esze ágában sincs főpolgármesternek lennie, akkor mi lett volna: megint összeülnek, kiválasztanak egy nevet, megkeresik, nem vállalja, újra össze.... és így kb. a végtelenségig. Manapság normális ember nem akar a politikába belefolyni - pláne akiket Puzsér felírt, népszerű, elismert, értelmes emberek -, miért rontanák az imidzsüket? Hajelöltetik magukat egyből az ország kb. harmada ellenük fordul, a fidesz elkezdi őket pocskondiázni, stb. Kinek hiányozna ez?

Attól, hogy Puzsér felírt 100 vagy mennyi nevet még nem jelenti azt, hogy a 100ból akár egy is elvállalta volna a jelöltséget. Ennek így semmi értelme.

2019. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt biztosan tudom hogy B. P. Ákossal beszélt amúgy Puzsér, meg hogy valamilyen szinten tartja vele a kapcsolatot...

Azt nem tudom, hogy neki milyen feltételei lettek volna, hogy elinduljon, de ebből kindúlva biztos hogy nem minden nevet csak úgy random írt a listára.


Amúgy Puzsér listájától elvonatkoztatva tettem fel a kérdést...

Mert azon a listán például Konok Péter is szerepel, aki szerintem semmképpen sem lenne alkalmasabb jelölt akár Puzsérnál, főleg mert nála is megosztóbb.


Őszíntén én nem tudom elképzelni, hogy egy Bod vagy Rubik egyedüli jelöltként ne verné laposra Tarlóst.

Míg Karácsony egyedül is, minimum pár százalékkal alul maradna...

Karácsony egyszerűen nem nyerhet Tarlós ellen.

Ami önmagában nem egy akkora probléma, hogy emiatt mondjuk ne induljon, mert joga van hozzá, csak az a baj, hogy Ő kifejezetten azért indul, hogy győzzön, ami nem fog bekövetkezni.


Az említett nevek közül amúgy többen politikusok is, csak nem abban az értelemben ami a mainstream.

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy zavarná Őket, hogyha páran megutálnák Őket, sőt...

Szerintem Ők ebben inkább hasonlítanak Puzsérra, ha nem is azon a szinten tojnak a közvéleményre, egy "2/3 szereti Őket, 1/3 nem" aránnyal simán ki egyeznének.

2019. okt. 4. 21:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, egy 2012-es telóról írok...
2019. okt. 4. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kétlem, hogy mindenkivel egyeztetett volna akit felírt a listára, de mondjuk megtette: bármennyire is népszerű, okos, értelmes ember is pl. Rubik Ernő, nem vagyok benne biztos, hogy jó főpolgármester lenne. Csányi Vilmost is nagyon bírom, szeretem a könyveit, nagyon értelmes ember, de egyáltalán nem gondolom, hogy jó főpolgármester lenne.

Szerintem nem az alapján kellene főpolgármestert jelölni, hogy kik népszerűek az országban, mert attól, hogy valaki jó író, feltaláló, biológus, fizikus, stb. még nem biztosm, hogy jó főpolgármester.

2019. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Puzsér csak alapnak adta a 100-as listát, lehetett volna bővíteni, kiegészíteni. Csak a programhoz ragaszkodik. Öreg hiba, ha ehhez nem lehet találni egy személyt: [link]
2019. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!