Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szűnik meg a BKK nevű...

Mikor szűnik meg a BKK nevű pénznyelő állami cég?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam róla. Nem hatékony és drága fenntartani!
2019. okt. 5. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
És mi legyen helyette?
2019. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

BKK nevű pénznyelő ÁLLAMI cég kis pajtás sosem létezett, vagy legalábbis se én se a (kedvedért) megnézett Google se tud róla.


Van egy Budapesti közlekedési Központ nevű cég, de az önkormányzati tulajdon, tehát biztos nem arra gondolsz...

2019. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
80%
Olvasgassál még.
2019. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
57%
Majd ha létrejön a sétàló Budapest. A Bkk megszünik lehet sétálni. Ezek a városi népek úgy is el vannak punnyadva.
2019. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

A BKK egy ennél sokkal többe kerülő és veszteséges közlekedési vállalatot váltott fel. A regnálása alatt csökkent a budapesti közlekedés költségvetésének hiánya, olcsóbb lett a fenntartása az irányításnak és bizony hatalmas fejlődést is elkönyvelhetnek a budapesti tömegközlekedésben.

Soha nem lesz olyan hogy a tömegközlekedés ne legyen veszteséges, hiszen akkor neked kellene hatalmas összegeket kifizetned érte zsebből amikor használod. Mindenhol állami és önkormányzati pénzekkel tartják fenn a tömegközlekedést, a kérdés csak az hogy előre adnak a cégnek annyi pénzt ami fedezi a fenntartását vagy utólag fizetik ki amit kell.

2019. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A BKK egy ennél sokkal többe kerülő és veszteséges közlekedési vállalatot váltott fel."


Nem váltott fel semmit, a BKV -attól, hogy te is olyan "felkészült" vagy mint a kérdező- továbbra is létezik, és a BKK tőle rendeli meg a szolgáltatás kb. 80%-át.


"A regnálása alatt csökkent a budapesti közlekedés költségvetésének hiánya,"


Mert több pénzt kapnak végre az államtól.


"olcsóbb lett a fenntartása az irányításnak és bizony hatalmas fejlődést is elkönyvelhetnek a budapesti tömegközlekedésben."


Ez megint nem a BKK érdeme, egyszerűen rengeteg alacsonypadlós használt busz került ki a piacra, ami elérhető árban volt már a magyar pénztárcáknak is, ehhez se kellett a BKK, ezt a jármű rekonstukciós programot még a BKK előtt elkezdték.

Ezen kívül kiszervezték a Volánbusznak, VT-aRiivának jó pénzért a közlekedés egy részét.


Ma a budapesti közlekedés drágább mint volt a BKV teljes uralma idején.


Halkan tegyük hozzá, erre mostanra városvezetési s rájött, ezért építették le a BKK-t, és ezért is fog hamarosan megszűnni a tervek szerint.

2019. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tévedtem azzal kapcsolatban hogy a BKK drága és nem hatékony. Ezt te is megerősíted a válaszodban. Akkor minek szidsz engem és hasonlítasz össze az ötödik válaszolóval? Ő írt hülyeségeket, nem én. Egy dologban tévedtem, hogy nem állami, hanem önkormányzati cég a BKK. Ez annyira lényegtelen apróság de neked muszáj volt ezt felfújnod és emiatt tájékozatlannak tartani engem.
2019. okt. 5. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Te kedves kérdező hallottál valami hülyeséget és ide beírod, magadat rettentően okosnak gondolva, 43%-os régi jó "barátom" (ő érti a célzást), meg hallotta a fideszes hülyeséget arról, hogy milyen csodálatos a BKK és ő is rettentően okosnak hiszi magát, ő meg azt írja be.

Pedig rohadtul nincs igazatok egyikőtöknek se...

A BKK egy közlekedés szervező vállalatnak indult, NEM TÖMEGKÖZLEKEDÉSI CÉGNEK A BKV a BKK egyik alvállalkozójaként működött.

A baj csak az, hogy az első 2010-14 közötti időszak után a legtöbb jogkörét elvették, és a maradék BKK-t pedig ráerőszakolták a BKV-ra.

A BKK egy nagyon jó kezdeményezésnek indult, csak aztán Tarlós-Vitézy párviadala miatt -amit nem meglepő módon a sokkal kevésbé befolyásos Vitézy bukott el- az egész koncepciót, szétverték.

Az, ami ma van BKK valóban egy sikertelenül működő valami, de nem volt benne a "génjeiben" ez, lehetett volna, sokkal jobb pozitív történet is a vége...nem lett.

2019. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

A BKK eredetileg egy, a főváros közlekedésének egészéért felelős ernyőszervezetként indult.

Csak aztán sokaknak nem tetszettb hogy egyes cégek többé már nem működhetnek ellenőrizetlenül és átláthatatlanul, így aztán kivonták ezeket a BKK ellenőrzése alól. Végül a BKK szinte minden jogkörét és feladatát elvesztette, amiért létre lett hozva.

Talán vissza kellene ezeket adni neki és az sem ártana, ha Vitézy visszakerülne az élére...

2019. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!