Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden év...

Miért van az, hogy minden év őszétől egyszerűen egy erős depresszió tör rám?

Figyelt kérdés
Minden évben amikor elkezdődik az ősz, akkor depressziós hangulat fog el. December vége felé éri el a csúcsot, akkor szinte képtelen vagyok bármire is rávenni magam. Évről évre egyre hamarabb érkezik el a mély pontja és egyre tovább tart. Ezekben az időszakokban van, hogy napokig csak a besötétített szobában fekszek az ágyban, de olyan szinten sötétséget csinálok, hogy még az ébresztőórát meg a tv-t ill. bármi aminek fénye van kihúzom és képtelen vagyok bármire is gondolni, csak wc-re járok ki, meg néha egy nagyon keveset enni. Továbbá napi 12-14 órákat alszok ilyenkor. Hogyan tudnék erőt venni magamon ezekben az időszakokban? Hogyan tudnám átvészelni a telet ilyen szélsőséges hangulatromlás nélkül?

2015. okt. 2. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Például segít ha ez az év kedvenc időszaka számodra, mint nekem.

Amúgy a sztoridból inkább azt veszem ki, hogy az életed céltalansága és egyoldalúsága a gond, nem az idő. Ne aludj 9 óránál többet, ha kell használj ébresztőt és találj valami elfoglaltságot.

2015. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem érzed jól magad ebben az életvitelben.

Költözz máshova, menj másik suliba, keress más munkát, jobbat nem tudok.

2015. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Általában tudok találni elfoglaltságot, de ilyenkor képtelen vagyok bármire is koncentrálni. Teljesen be vagyok lassulva, nem vagyok képes a gondolkodásra, a problémamegoldásra, nem tud érdekelni se egy film, sem a sorozatok, se a számítógép, de szinte élni sincs kedvem ilyenkor. Nem látom semminek sem az értelmét, úgy tűnik mintha minden olyan lenne, hogy se eleje, se vége. És maga az élet is csak kötelességnek tűnik ilyenkor.
2015. okt. 2. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Sorold fel, hogy min változtat számodra. Az ok, vagy minimum utalás az okra közöttük lesz. Ha ezt tényleg csak ebben az időszakban tapasztalod, akkor ez elégge abnormális.
2015. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hogy van időd annyit aludni?Egész nap otthon vagy?Akkor meg mi a baj? :D
2015. okt. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dolgozol? Iskolába jársz?
2015. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem dögleni, hanem elmenni iskolába vagy dolgozni es nem lesz időd depresszióba esni.

Lusta disznó. Levegőt venni nincs időm reggeltől estig tanulok, mas meg fél napokat alszik.

2015. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nick Vujicic, keress rá a neten. Nézzd mekkora hátránnyal jött a világra és ennek ellenére mennyi élet van benne. Hagyd abba a bujkálást, mert ha elszigetelődz a világtól, éppen az lesz, hogy nem lesz kedved élni.
2015. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az életfunkcióidat a minimálisra redukálni és aludj téli álmot.

Vagy húzd ki a fejed a seggedből és foglald el magad valamivel.

2015. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!