Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely hogy képzeli...

Karácsony Gergely hogy képzeli el a Tiborcz -adót?

Figyelt kérdés

Főpolgármesterként nem lesz jogköre adót kiszabni... Kerültei polgármesterként viszont van.

Zuglói pályafutása során ugyanakkor nem szabott ki egyetlen adót sem...

Miért?


A másik dolog amit nem értek: Miért kell bűnözőre adót kitalálni, ha valóban bűnöző? Miért ilyen eszközökkel büntetnénk az oligarhákat?

Mi lesz így a becsületes gazdag emberekkel?


Nekik is fizetni kell a Tiborcz-adót majd, kvázi Ők is osztoznak Orbán vejével és a Többi NER-oligarhával a bűnhődésen?


Ez olyan mintha 3 embert megyanúsítanának egy mészárlással, hogy egyikük elkövette, és a harminc év helyett ami a mészárlónak járna, mind a három gyanusítottat leültetnék 10-10-10 évre.


Ezekre van magyarázat?



2019. okt. 11. 12:49
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Előszöris: nem bűnözőkre akarja kivetni az adót, hanem a nagyértékű ingatlanokra. Azok meg nem nagyon tudnak bűnözni. Viszont jelzett uri(?)embernek van néhány ilyenje a becsületesen megkeresett keresetéből, és a szintén teljesen becsületesen kapott baráti kölcsönökből. Ezért hívnák Tiborcz-adónak. Viszont Tiborcznak nem a XIV. kerületben vannak ezen ingatlanjai. Valószinűleg azért nem vetette ki egyetlen kerületre, mert azzal a saját kerületének a versenyképességét rontotta volna, viszont a teljes főváros esetén nem rontaná egyes kerületek esélyeit.
2019. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A "Tiborcz -adót" nagyjából olyan ígéret mint Orbán Viktor Gyurcsány elszámoltatási ígérete...
2019. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez is csak jól hangzó kampányszlogen.Borítékolom hogy nem lesz belőle semmi.Adózott jövedelmekre úgysem lehet adót kiszabni
2019. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1. És hogy akarja kivetni ezen igatlanokra ezt az adót, ha nem áll a hatalmában?


Még a összefogáspárti taktikaiszavazas.hu szerint is maximum csak 9 kerületet tud megszerezni az ellenzék a 23-ból...

Ezeket a kerületeket pedog vélhetően nem Karácsony fogja irányítani, főleg nem az olyan kerületeket mint a IX. ahol az össuefogástól viszonylag független jelölt az esélyes...


De ha ezekre a kerületekre mondjuk Karácsony kérésére mind kivetik a Tiborcz adót az ottani polgármesterek, akmor az nem rontaná egyes kerületek esélyeit?


Illetve a kérdés még mindig adott: Becsületes gazdag embereket milyen alapon adóztatunk meg még külön?

2019. okt. 11. 13:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgyértem ha Tiborcz lopott akkor számoltassák el, de ne adóval ami mondjuk az én családomat, vagy akárkit negatívan érint, akik becsületesen jutottak a vagyonukhoz...
2019. okt. 11. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Karácsonyra szavazok (kisebb rosszként), de ez nyilvánvalóan egy demagóg hülyeség, amit ő se gondol komolyan. A baloldallal néha megesik az ilyen.
2019. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"És hogy akarja kivetni ezen igatlanokra ezt az adót, ha nem áll a hatalmában?

Még a összefogáspárti taktikaiszavazas.hu szerint is maximum csak 9 kerületet tud megszerezni az ellenzék a 23-ból..."


A zuglói parkolási rendeletet sem ő egyedül szavazta meg, hanem a fideszes testülete. Tudod, azt, amivel támadják. Szóval a nincs hatalmában, az nem nagyon értelmezhető. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy tökmindegy, hogy ki a polgármester, úgyis csak 1 szavazata van, nem? Vagyis akkor ha már annyira "tönkrette" Karácsony Zuglót, akkor az ugyebár egy ordenáré nagy hazugság, mivel a képviselőtestülete szavazta meg a dolgokat.


"Úgyértem ha Tiborcz lopott akkor számoltassák el, de ne adóval "


Egyrészt én nem állítom, hogy Tiborcz lopott volna, nem is tisztem megállapítani. Ő csak kiharapott egy nagy szeletet a NER-tortából, így annak egyik nyertese lett. Az adót meg nem csak és kizárólag miatta vezetné be Karácsony. És nyugi, nem hiszem, hogy olyan nagyon nagy értékű ingatlanjaid lennének. Ugyanis a százmilliós nagyságrendűekről lenne szó. Ha meg van, akkor azért nem hinném, hogy olyan nagyon földhözvágna egy kis adócska.


"Mi lesz így a becsületes gazdag emberekkel?"


A becsületes gazdag embereknek sem fog fájni az az adó. Nyilván puffognak egyet, de mint becsületes emberek, befizetik.

2019. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De itt az elvvel van a probléma.

Mi az, hogy valaki azért mert 100 milliónál többet ér a lakása, vizessen extra adót? Oyat amit arányosan sem kell annak aki 25, vagy 75, srb. milliós lkákásban él, áll a tulajdobában ilyen ingatlan...


Ebben az ügyben az álláspontodat értem.

Szerinted azért mert valaki gazdag, kötelessége fizetni egy adót pluszban, akkor is ha becületesen kereste meg...


Azt már nem értem, hogy mi az szerinted, hogy Tiborcz esetleg nem lopott, de koharapott egy nagyot a NER tortából... Mit jelent ez?


Illetve légyszíves ne akard nekem bemagyarázni, hogy Karácsony a Tiborcz adó elnevezéssel nem a korrupt Fideszes oligarhákra akar utalni, hanem a becsületes vagyonos emberekre!

2019. okt. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!