Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért háborognak sokan,...

Miért háborognak sokan, amikor a büfészakokra való bejutást nehezítik, mikor így is óriási a diplomás munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, a kormány az utóbbi időben csökkentette a piacképtelen egyetemi szakok állami támogatását, és ez sok embernek nem tetszik.

Na de annak mi értelme van, hogy az emberek elvégeznek egy büfészakot és utána olyan állásokba helyezkedik el, ahova elég az éreetségi, vagy 8 elemi.


Diplomás ismerőseim (11 db) a következőket dolgozzák:



-mérnökinformatikus- ő a szakmájában dolgozik


-1.közgazdász- árufeltöltő


-2. közgazdász-titkárnő


-3. közgazdász- ételfutár


-4. közgazdász- eladó


-gépészmérnök- ő is a szakmájában dolgozik


-épitőmérnök- kőműves(nem vicc)


-nemzetközi tanulmányok szakos- parkolóőr


-andragógia szakos- recepciós


-élelmiszermérnök- vagyonőr


-agrármérnök- gyári szalagmunkás



A 11-ből csupán 2 ember dolgozik a végzettségének megfelelően. Akkor mi értelme van erőltetni, hogy mindenki legyen diplomás?



2019. okt. 11. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
mondjuk aki darabra számolja az ismerősöket, inkább ne pofázzon.
2019. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Hazudsz, kizárt hogy a közgazdász ne tudjon elhelyezkedni a szakmájában.

Big4 cégek, SSC-k, multik bármennyi közgazdászt fel tudnak szívni.

2019. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Hiába írod ki par hetente ugyanezt az ostoba kamukérdést, továbbra is 1) az EU-n belül nálunk a legalacsonyabb a diplomások aránya 2) diplomával lehet a legjobban elhelyezni.


Én TÉNYLEG elvégeztem egy bölcsésszakot és minden ottani ismerősöm normális helyen dolgozik. Nem mind szakmában, de mind értelmiségi munkakörben ahova kellett a diploma.


Amúgy ha ekkora komplexusod hogy nincs diplomád akkor szerezz egyet, ne ezt az ostobaságot írogasd ki folyton mert ezer valaszban leírtuk hogy nincs igazad.

2019. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen mindegy, hogy kinek hány ismerőse mit végzett, meg mit dolgozik. Rohadtul nem reprezentatív egy ember ismeretségi köre. Mit mond a statisztika? Van erről egyáltalán statisztika, hogy melyik szak a piacképtelen, és melyik szakon mekkora a diplomás munkanélküliség? Jó lenne ha a kérdező belinkelte volna, hogy mire alapoz.
2019. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem dolgozik a tanulmányainak megfelelő ideig a szakmájában, akkor vissza kell fizetni az állami támogatást. Úgyhogy nyugodj le, attól megnyugszol.
2019. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert diplomásnak lenni jó, mindenki főnök akar lenni, termelni dolgozni senki nem akar. Érettségi után még ez az elképzelés. Az elmúlt 10 15 évben eléggé fel lett duzzasztva a főiskolai létszám, elég feleslegesen ugye. Nem való oda mindenki, ez tény. Mikor érettségi hármassal jöttek műszaki szakokra az emberek....
2019. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1-es- ne kötekedj, a kérdésre válaszolj


2-es- nem mindenki Pesten él, vidékiek vagyunk


3- miről beszélsz? Most irtam ki először ezzel kapcsolatos kérdést


4-csak saját tapasztalataimat irtam le


5-én nyugodt vagyok

2019. okt. 11. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

7:

Elég sok nagy multi, bankok, stb van vidéken is.

Amúgy meg oda kell menni, ahol a munka van. Ezzel most újdonságot mondtam neked?

2019. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert azt hiszik h ilyenekkel mindenki el tud helyezkedni, nem kell semmit csinálni és jön a lóvé....


Amúgy nagyon helyes h megnyirtak a letszamot es nyelvvizsga is kell a felvetelihez. Igy sem szerzik meg sokan a diplomát.

Az okj atalakitasa is helyes mivel egy cegnel nem lehet normálisan megtanulni a szakmat

2019. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
98%

Én is tanultam építőmérnöknek (meg másnak is), kőművesként sokszorosát keresi mint amit mérnökként keresne és mindig talál melót. Ha pasi lennék, lehet én is mennék építkezésre. :D


Egyébként épp nem büféket soroltál, az andragógia kivételével.

Nemzetközin a nyelvet nagyon megkövetelik, ha a diplomával nem is, azzal lehet valamit kezdeni.

Az agrár még a mérnökök büféje, na de mégse film szak.

2019. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!