Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holnap hogy fogják megoldani,...

Holnap hogy fogják megoldani, hogy a románok, ukránok is szavazhassanak?

Figyelt kérdés
Mert az országgyűlésin ugye még elég volt idehozni őket, de most lakhely alapján szavazunk, így muszáj lenne átjelentkeznie mindenek magyar lakcímre. Ezt meg lehet oldani ennyi embernél?

2019. okt. 12. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Gyurcsány intézkedett már? Nem tudom, várjuk Feritől a választ.
2019. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Sehogy nem fognak szavazni, emiatt nem kell aggódnod. Viszont sokan épp az ilyen és ehhez hasonló hozzáállás miatt szavaznak a Fideszre. Ha ez a célod akkor nagyon jól csinálod.
2019. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Hmm, kifejtenéd részletesebben? Miért is baj, hogy magyar emberként zavar, hogy egy nem itt élő, nem itt dolgozó, nem ide adózó, nem az itteni viszonyokat elszenvedő ember ide szavaz és ezzel beleszól a jövőmbe, az életembe, úgy hogy utána semmiből nem veszi ki a részét ami itthon történik? Az ilyenek szavazzák a fideszt a nyakunkba, hogy utána adózhassunk 70%-ot, keressünk éhbért meg járjunk patkányos, lepratelep kórházakba. Elárulnád miért baj az ha ez zavar engem? Fordítva, ha az ellenzék lenne hatalmon és rájuk szavaznának teszem azt Ausztriából, akkor is ennyire jó néven vennéd? Vagy akkor már nem annyira?
2019. okt. 12. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Az uniós tagság tetszik neked ugye?

Akkor azzal együtt jár az az uniós szabály is, hogy aki uniós állampolgárként itt lakik, az szavazhat is. A románok tehát szavazhatnak ott ahol bejelentetten június óta laknak.

Ukránok nem szavazhatnak. Csak olyan MAGYAROK akiknek szintén június óta van itt is bejelentett lakcímük és mellette ukrán állampolgárok IS.

2019. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


"A határátkelőhelyen délelőtt nem tapasztaltuk a forgalom növekedését, egy ukrán rendszámú autót láttunk, mely a határtól egyenesen a kölcsei szavazóhelyiséghez ment, majd ikszelés után el is indult visszafelé, Kispaládra pedig egy ukrán rendszámú autó érkezett két határon túli magyarral."


Annyian jönnek át, hogy a 444 meg se bírta számolni.


Értem én, hogy aki ellenzéki annak ez jó, mert lehet vele takarózni miért nem őket választják meg de ennyire nem zavar titeket az, hogy a valóságban aki nyugdíjért jött át "Magyarországra lakni" az tesz magasról az itteni választásokra?

2019. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: Ellenzékiként jó néven venném igen. Máskülönben nem baj hogy zavar, csak leírtam, hogy mik a következményei. Egyébként Romániában is szavazhatnak a moldávok, a románok mégsem panaszkodnak, csak itt szokás. Mintha miattuk lenne a Fidesz hatalmon. Közel sincs akkora súlyuk, mint amennyit sirankoznak miatta. És ezt úgy mondom, hogy én is szeretném leváltani.
2019. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma már sehogy se tudják megoldani, pénteken véglegesítették a választói névjegyzékeket. Korábban lehetett variálni: akinek péntekig lett itteni állandó lakcíme, az szavazhat függetlenül attól, hogy román, ukrán, amerikai, francia vagy holland-e.
2019. okt. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!