Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez így elég rossz törvény,...

Ez így elég rossz törvény, nem? Talán még alkotmányellenes is.

Figyelt kérdés

Ha egyetlen szavazattal valaki polgármester lehet az is elég gáz, de elvileg előfordulhatott volna, hogy nem érvénytelen szavazatot adnak le a polgárok, hanem el sem mennek szavazni. Ha viszont a polgármester elmegy és magára szavaz, akkor a törvény szerint megszavazhatta volna még úgy is egyedül saját magát. Ez szerintem viszont már nem gáz, hanem alkotmánysértő valamiylen módon, nem? Ez nem demokrácia.


[link]



2019. okt. 14. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Nincs benne semmi alkotmányellenes. Nagyon sok településen csak egyetlen polgármester indult, még egy közeli, majd 5000 fős helyiségben is. Miért lenne törvénytelen, ha valaki csak egyedül indul?

Egyébként volt már ehhez hasonlóra is példa, már akkor megváltoztathatták volna a törvény, amikor az idős bácsit, mint egyetlen kihívót elütött elvileg egy osztrák sofőr. Talán pont Felcsúton volt ez?

2019. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak egy valaki jelentkezik a posztra, akkor szerintem nincs ezzel gond, de így, hogy elhunyt a másik jelölt, nem tisztességes elfogadnia.
2019. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát fura mindenképpen. Sérült a választáshoz való jog. Meg egyből választani nem választás. Mármint így, hogy más is állított volna jelöltet, csak már nem lehetett. Mert itt nem arról van szó, hogy eleve csak egy jelölt lett volna.

Nem volt elegáns az MSZP-s jelöltről. Szerintem sokat elmond, hogy minden ellenzéki párt is arra szólította fel, hogy lépjen vissza.

Szerintem lejáratta magát. Főleg, hogy úgysem fog tudni mit kezdeni, mivel a testület Fideszes.

2019. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Miért lenne törvénytelen, ha valaki csak egyedül indul?"


Nem ez volt a kérdésem. Az tűnik nem túl demokratikusnak és jogszerűenk, ha elviekben lehetséges az, hogy egyetlen szavazattal valakji önmagát megválassza. Szerintem magára nem kéne szavazhasson senki, vagy az nem is vehet részt a választáson, aki indul.

2019. okt. 14. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!