Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar falvak milyen mértékb...

A magyar falvak milyen mértékben látják el élelmiszerrel a magyar városokat?

Figyelt kérdés
Állítólag a városlakók éhen halnának, ha a magyar falvak nem termelnék nekik a rengeteg élelmiszert.

2019. okt. 19. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Ez igaz volt 50 éve.....


Jelenleg eu mezőgazdaságát esszük mivel itt a kormányok ámokfutásának hála nem sok "gazda" maradt meg. Vagy felvásárolta pénztáros valamelyik leányvállalata és csak eu pénz lopására használják.

2019. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Akkor íme a valóság: a vidéken megteremelt jó minőségű élelmet jó pénzért eladjuk külföldre, a nagyvárosok meg a külföldről olcsón importált szart eszik.
2019. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
A falvak nem igazán termelnek a városoknak élelmiszert. Még maguknak is kis részben vagy sehogy.
2019. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Konkrétan? Vidéki nagyvárosban lakom, ősztől nyár elejéig a piacon nem lehet kapni magyar paprikát, paradicsomot, csak spanyolt. Na kb ennyire.
2019. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Budapestiként "imádom" ezt a mondást. Érdekes módon nem a mezőgazdaságban dolgozóktól szoktam ezt hallani, hanem legutóbb például egy autószerelőtől. Hát mondom köszönöm, hogy gondoskodsz az ebédemről...


Közben meg az az igazság SAJNOS, hogy elmész falura, és a hagyományos paraszt kultúra alig létezik. Még gyerekkoromban is sokkal több ember tartott faluhelyen disznót meg tyúkot, mint ma.

2019. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Ez azért van, mert ti tahó pestiek lenéztek minket, nem pestieket. (direkt nem használom a vidéki szót) Sok falusi emiatt úgy érzi, valamivel vissza kell vágnia, nem mindegy ki a kakas a trágyadombon.
2019. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Budapest egy főre jutó gdp-je 4x-e a szabolcsi gdp-nek, de még a legmagasabb győri gdpnek is a 2x-e. Fővárosi egyfőre jutó gdp Belgiuméval egyezik meg. Akkor most a pesti tartja el a vidékiek oktatási, egészségügyi és szociális rendszerét? (egyébként ja)

Ezektől a nagy mondásoktól rosszul vagyok pedig szabolcsi vok, de ettől még a hülyeség az hülyeség.

2019. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

#7

Budapesti vagyok, így nincs is más lehetőség, mint hogy lenézem a vidékieket, igaz? Azzal hogy ide születtem, már soha nem mosom le magamról, hogy lenézem a vidékieket?

2019. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

tipikus pesti tahó vagy te is

Nyilván nem olyan mindenki, de ahhoz, hogy ezt felfogd, kell valami, amit agynak hívnak.

2019. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Te fogalmaztál úgy, hogy "ti tahó pestiek". De örülök neki, ha én értettem félre.
2019. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!