Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Borkai Zsolt olimpiai járadéká...

Borkai Zsolt olimpiai járadékát milyen jogon akarják megvonni?

Figyelt kérdés

Bevallom, azt sem tudtam, hogy sportoló volt, az ország másik felén élek, a nevét sem ismertem eddig.

Most, hogy minden róla szól, teljesen megértem, hogy kidobták a pártból, kidobták az Olimpiai Bizottságból, na de egy sportteljesítmény után járó életjáradékot megvonni?

Miért?

Azért, mert félrelépett, semmissé válna egy 30 évvel ezelőtti érdeme, amikor egy ország volt rá büszke?

Sportteljesítménnyel összefüggésbe hozni a hűtlenséget, ez mire jó?

Nem ő az első ember, aki hűtlenkedett, csak ő most lebukott. Valószínüleg a jelenleg járadékot kapó ex-olimpikonok jó részét is meg lehetne fosztani a pénztől, meg amúgy mindenkit, csak azt nem vágom, hogy a két dolognak mi köze egymáshoz.

Egyébként volt arról bármi hír, hogy a feleség mit szólt a dologhoz, akar-e válni, nyilatkozott-e bárhol?


2019. okt. 24. 18:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%

Nem láttad kinek az ötlete volt?

Valami új arc bekerült a parlamentbe és szerepelni kellett neki,túl nagyot akart dobni hirtelen.

2019. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nevet nem olvastam, vagy csak számomra ismeretlen volt.

Akkor ez nem általános vélekedés, és szerinted nem is lesz belőle semmi?

2019. okt. 24. 18:48
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Azon a jogon, hogy törvényt az országgyűlés alkot, (törvényhozó testület) ha megszavazzák, akkor az törvény, ha nem szavazzák, akkor nem törvény, ezen a jogon, mert ők csinálják a törvényeket. Vicces, hogy pont a törvényalkotón kéred számon, hogy "milyen jogon" :-)


Ha holnaptól csak a háromszemű zöld földönkívüli honosított paralimpiai pontszerzők kapnának életjáradékot, és ezt megszavazná az országgyűlés, akkor az a törvény.

2019. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem ilyen nyakatekert, semmitmondó magyarázatot vártam, hanem konkrét, valódi választ.


Szóval ha hoznak egy törvényt, onnantól be kell tartani, rendben.

Ez a törvény az lenne, hogy ha valaki hűtlenkedett, akkor nem jár neki pénz?

Hogyan bizonyítják be, hogy ki tette meg, ki nem? Mert hogy nem ez az egy ember, az fix.

Vagy úgy működne, hogy ha lebuksz, akkor megvonják?

Ez nem valami jogszerű. Videofelvételnek kell készülnie?

Vagy elég, ha én megvádolok egy olimpikont?


Értelmes válaszokat, please!

2019. okt. 24. 18:55
 5/30 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincs semmilyen jogalapja, hogy a házasságtörést bármilyen módon szankcionálják akár Borkainál, akár másnál.
2019. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Gondolkozz el a saját mondataidon:

"Bevallom, azt sem tudtam, hogy sportoló volt, az ország másik felén élek, a nevét sem ismertem eddig.

Azért, mert félrelépett, semmissé válna egy 30 évvel ezelőtti érdeme, amikor egy ország volt rá büszke?"

Jól látod, büszkék voltunk rá, példakép lett. De ez felelősséggel is jár! Egy példaképnek nem illik a városától ellopott milliárdokból a tengeren hajókázva a tettestársaival qrvázni. Az a minimum, hogy elveszik tőle a járadékot (korengedményes tűzoltóktól is el lehetett venni, nincs ebben semmi különös). Remélem most már felderítik az egyéb ügyeit is és élete végéi börtönben rohad majd, mert így megint példakép lehetne!

2019. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ugyan már mi lenne belőle.Homokozás ez is minta többi hatalmas előadás.
2019. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Kérdező pont azt a választ adtam, ami kellett a kérdésedre, te azt kérdezted milyen jogon, én elmondtam. A részletekért, meg olvasd el a törvényt, ha az lesz belőle, momentán még törvényjavaslat szintjén van.

Az valami olyasmi, hogy a bűncselekményt elkövetőktől, illetve akik erkölcstelen életvitelt folytatnak el kell veni az életjáradékot.

Borkainál mindkettő megvan, a k..vázás erkölcstelen és Horvátországban törvénytelen is, ha a "csík kóla felszívást" nem is lehet bizonyítani a prostizást és az erkölcstelenséget igen.

2019. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%
Nem dobták ki a pártból, maga lépett ki.
2019. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Személyétől függetlenül én támogatom egy olyan törvényt, hogy aki jogerősen köztörvényes bűncselekmény vagy szabálysértés miatt elmarasztal a bíróság, attól vonják csak meg az olimpiai járadékot. Akár ezt még szigorúbban is meg lehetne határozni, de ez nagyon a minimum lenne. A drog, pl. mindkét országban bcs. a prostizás odaát az, ha jól tudom.

Büntetett előéletűnek meg eleve ne is kaphasson.


Ebből kifolyólag egyetértek azzal is, hogy Kiss Lászlótól is megvonják az olimpiai járadékot.


Természetesen ha MSZP, vagy Momentum, vagy Párbeszédhez köthető olimpiai bajnokról derülne ki, hogy elítéli a bíróság, szintén ezt kívánom.


Az olimpiai bajnok közszereplő is marad szerintem élete végéig, ezt is vállalja amikor erre a pályára adja a fejét. Nem csak a jó, hanem a rossz kommenteket is el kell viselnie, de ez máshova tartozik.

2019. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!