Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kevesen tudják hogy már most...

Kevesen tudják hogy már most 2/3-dal a következő 2022-es választásokra törvényt fogadott el a Fidesz a majdani választási körzethatárok megváltoztatására?

Figyelt kérdés
Azért kellett már most elfogadni hogy ha valami miatt elvesztené a 2/3-adját Orbán akkor is kötelező legyen megtenni a parlamentnek? Ilyen az amikor furmányos jogászok vezetik az országot...

2019. okt. 24. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mit fogadtak el? nem vagyok a "kevesek" tagja, én sem tudom - de te nyilván. Link vagy valami más?
2019. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatban három törvény van.


1. 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról.

Ez általános vonatkozású, vannak az országgyűlési képviselőválasztásra vonatkozó részei is.

Az egyéni választókerületek meghatározását nem tartalmazza.

Legutóbbi módosítása 2019. július 30-án lépett hatályba.


2. 2013. évi LXXXVII. Törvény az országgyűlési képviselők választása kampányköltségeinek átláthatóvá tételéről.

Egyáltalán nem érinti a választókerületeket.

Legutóbbi módosítása 2018. szeptember 1-én lépett hatályba.


3. 2011. évi CCIII. törvény az országgyűlési képviselők választásáról.

Tartalmazza az országgyűlési egyéni választókerületek kialakításának szabályait, és mellékletében a konkrét meghatározásukat.

Legutóbbi módosítása 2014. november 26-án lépett hatályba.


Vagyis, az egyetlen törvény, ami az országgyűlési egyéni választókerületekkel foglalkozik, egy hónap híján, 5 éve nem módosult.


De, nem nekünk kéne tippelnünk. Ha valós témáról írtál, akkor neked kéne megadnod legalább az országgyűlési irományszámot, vagy a szavazás időpontját (de legalább a napját); illetve, ha kihirdetésre került, akkor a törvény számát (de legalább a Magyar Közlöny számát).

Vagy ilyen adatok nélküli valamit, ami alapján keresni lehet. (Például, pontos szövegrészletet.)


Ezek nélkül – feltételezhetően – te sem tudod, miről írtál.

2019. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!