Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Falu Program helyett...

A Magyar Falu Program helyett nem inkább a városokba költözést kéne támogatni?

Figyelt kérdés

Orbán nemrég jelentette be a programot.

A falu mint olyan a modern korban iszonyatosan nem hatékony dolog. Messze van az iskola, kórház, bolt, nincs munkahely, közlekedés is alig. Ennek a fenntartásába milliárdokat ölni véleményem szerint nem érdemes. Egyszerűen egy bizonyos méret alatti településen soha nem lesz infrastruktúra, mert nem éri meg.

Aki falun lakik, sokkal jobb élete lehetne a városba költözve, ezt kéne inkább támogatni.


2019. okt. 25. 14:37
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Aki Budapestről kiköltözik 10 km-re, azt azért ne nevezzük már falunak. Aztán meg a fantasztikus találmány, az autó használói meg sírnak hogy folyton dugó van, nem bírja a forgalmat a bekötőút. Ez előváros, nem falu.

Azzal van a probléma, ha olyan helyen laksz, hogy nincs munka, úgy meg autóra se lesz pénzed, nemhogy a rengeteg benzinre, amit minden nap megeszik, ha messzire jársz vele. De igazából nem örülnél, ha nem kéne annyit menni folyton?

És mi van azzal akinek nincs jogsija, mert túl fiatal, idős vagy beteg?

2019. okt. 25. 16:02
 12/42 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Iq szinthez kötném a regisztrációt plusz pszichológiai igazolást mellékelve a beszámíthatóságról. Hogy kiszűrődjenek az ilyen "emberek" mint a kérdező.Nem csak a falut nézi le. Az utolsó hozzászólásán jól látszik a kerdezőnek hogy a varosok közül is csak Budapest letezik. Hisz más hely szóba se jöhet csak Budapest környéke. Most őszintén jártál már a fővaroson kívül. Adjak gps-t hogy kitalálj onnan?
2019. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 mindentudó99 ***** válasza:
93%
#10 Dunakeszin? Honnan veszel ilyen marhaságot? Bács megye 2500 fős faluban lakom. Ja és nagyon jól érzem magam . Tengernyi munkalehetőséggel. De nem is értem hogy gondolják a több millió embert beköltöztetni a városokba. Hova? Nem arról volt szó hogy lakás sincs elég?
2019. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Tanulj már meg olvasni! Budapest környéki elővárosról (nem Budapestről) csak az első bekezdésben volt szó. Utána a vidéki falu jött.
2019. okt. 25. 17:26
 15/42 A kérdező kommentje:
És nincsen szó semmiféle kötelező áttelepítésről, csak támogatásról. Például új városi lakások építésével.
2019. okt. 25. 17:27
 16/42 anonim ***** válasza:
94%

"És ami a városban a bolt polcára kerül, az nem Józsi bácsitól jön a kert végéből, hanem nagy gazdaságokból, amihez messziről járnak a dolgozók."


Nem jellemző, hogy Budapestről járnának az Alföldre szántani. :)

Bármilyen meglepő, de a nagy gazdaságok nem a városokban vannak.

2019. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Honnan tudná. Sose járt a fővároson kívül.
2019. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Mindentudókám, ezzel most alaposan lejárattad magad.

De ha ennyire tudod, merre jártam, kérek egy számot, hány országban voltam idén.

2019. okt. 25. 18:05
 19/42 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Hihetetlennek hallatszik hogy máshol is jartál. Mert akkor nem írnál ki ilyen semmirevaló kérdést. Én pl számos európai orszagban jártam es tudod mit láttam? Falvakat. És képzeld el töménytelen mennyiségben. Akár nyugat akár kelet fele jártam. Mondok meg furcsábbat. Jól érezték ott magukat az emberek. Valószínű ha valami politikus hozzád hasonló ötlettel állna elő rövid úton felkoncolnák.
2019. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Na hol az a szám?
2019. okt. 25. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!