Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik azok a dolgok, amikről...

Mik azok a dolgok, amikről soha semmilyen körülmények között ne gondolkodjak, ne beszéljek, ha nem akarok menthetetlenül antiszemitává válni?

Figyelt kérdés
Szeretnék végtelenül toleránsnak és liberálisnak tűnni. Szeretnék a nemzeti együttműködés országának igazi mintapolgára lenni. Véletlenül se szeretném, hogy bárki szélsőségesnek gondoljon, mert az a mai világrendben nagyon, de nagyon csúnya dolog.
2010. júl. 17. 09:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

tegnap 23:02


Az, hogy a CBJ a Biarritzból és a Beszélgetések a pokolban...-ból van összerakva, TÉNY.


TÉNY az is, hogy tudjuk, kik, mikor, miért csinálták ezt a hamisítványt.


Azt is tudjuk, hogy a kurucinfó és társai szerint a CBJ hiteles. Azt is tudjuk, hogy a nejlonnácik szerint a CBJ hiteles. Mindebből levonom a következtetést, hogy a nejlonnácik mindent elhisznek, amit a kurucinfó állít, még a megcáfolt hülyeségeket is.


Képes vagy követni ezt a gondolatmenetet? Ha nem, akkor olvasd el még 5-ször. Ha még akkor sem érted, akkor így jártál, gyengeelméjű vagy, mint a legtöbb náci.

2010. júl. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

23:23


"Ettől még valós jellegű problémákat taglal, és sok igazság van benne."


Erre mondtam, hogy a Harry Potter is valós problémákat tárgyal, csak hát nem arról volt (egészen eddig) szó, hogy a CBJ épületes olvasmány-e, hanem egészen eddig azt bizonygattátok, hogy a CBJ nem hamisítvány, hanem a valóban létező Cion Bölcseinek valódi jegyzőkönyve.


"Pl: A "nemzetköziségre" a határok elmosására való törekvés, a nacionalizmus gyengítésére irányuló törekvések egyértelműen benne vannak a marxista eszmeiségben, és a mai liberalista világszemléletben is."


Tekintettel arra, hogy a "Beszélgetések..." egy monarchista által írt liberalizmus- és szocializmus-ellenes pamflet, és tekintettel arra, hogy a Biarritz egy antiszemita kalandregény, ezért nem véletlen, hogy - micsoda meglepetés - a CBJ tele van olyan témákkal, mint amik a liberalizmusban, szocializmusban stb. jelennek meg. Merthogy a liberalizmust nem tegnap találta ki Kuncze Gábor vagy Kóka János, hanem közel 200 éves eszme, a szocializmus meg 150 éves. A "Beszélgetések..." az 1870-es évekből származik. Semmit sem "jósol meg előre", hanem egyszerűen a saját korának liberalizmusát, kozmopolitizmusát és szocializmusát támadja.


Valami érthetetlen okból ti, tudatlan netnácik, azt képzelitek, hogy a CBJ a mai kort mutatja be. Egy frászt, a 19. századi állapotokat kritizáló regényből, illetve pamfletből lett összerakva.


Egyszerűen a határtalan műveletlenségetek az, ami csapdába csal titeket. Mivel műveletlenek vagytok, nem olvastok semmit a nyamvadt kurucinfón kívül, ezért nem tudjátok, hogy a globalizációt sem tegnap találták ki, hanem azt már 150-200 éve alaposabban leírták, mint a Barikád bármelyik elmebeteg cikkírója vagy a Jobbik bármelyik zavaros fogalmazványa. Minden eszmeáramlatról és gazdasági tendenciáról azt hiszitek, hogy mostanában jött létre. Nos nem, ideje lenne utánaolvasni egy kicsit.


"Egyébként ha belegondolunk, a Biblia sem feltétlenül igaz történetek gyűjteménye, mégis tanulságos, elgondolkodtató olvasmány."


Sőt. Egy tízéves gyereknek még a Harry Potter is hasznos, mert bővíti a szókincsét.

2010. júl. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Semmit sem "jósol meg előre", hanem egyszerűen a saját korának liberalizmusát, kozmopolitizmusát és szocializmusát támadja."


Igen, mert ezeket szándékos zsidó kreálmánynak tartja a korábban említett célok elérésére. Tegyük hozzá nem teljesen alaptalanul. A kommunista vezetők jelentős része zsidó származású volt. A liberalizmust is mindenhol zsidók karolják fel.


"ezért nem tudjátok, hogy a globalizációt sem tegnap találták ki, hanem azt már 150-200 éve alaposabban leírták, mint a Barikád bármelyik elmebeteg cikkírója vagy a Jobbik bármelyik zavaros fogalmazványa"


Persze. Ezek a kiadványok nem új dolgokat találnak ki hanem a már meglévő dolgokat helyezik más megvilágításba.


"Minden eszmeáramlatról és gazdasági tendenciáról azt hiszitek, hogy mostanában jött létre."


Ezt nem tudom miből szűröd le. Mivel maga a CBJ is a múlt század eleji, illetve az antiszemitizmus is a XIX. sz-ban ill XX. sz. elején virágzott, így nem meglepő hogy ezek a művek nem a XXI század gazdaságát taglalják. Viszont sok akkori probléma a napjainkban is aktualizálódott. Ezért van "igény" újból az ilyesfajta gondolkodásra.

2010. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

ma 08:08


Nagyob bájos, ahogy folyamatosan hátrálsz, de már tök másról beszélünk, mint ami az eredeti téma.


Eredetileg a téma az volt, hogy a CBJ márpedig hiteles, mert mindaz, ami azóta a világban történik, igazolja a CBJ-t. Most meg már ott tartunk, hogy elfogadod, hogy a CBJ egy irodalmi mű, nem hiteles, és nem tartalmaz semmi olyen előrejelzést a jelenkorra nézve, ami miatt azt kellene gondolnunk, hogy egy létező összeesküvés dokumentuma.


Most már csak annyit mondasz, hogy a CBJ az antiszemitizmus nagy klasszikusa, ezért érdekes. Hát ezt még én is aláírom, mert tényleg, a CBJ hasznos, ha valaki kíváncsi a XX. század eleji antiszemitizmusra. De kezdetben mintha kicsivel kevésbé szerény dolgokat állítottál volna.

2010. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

16:29

Sztem gyanakodj arra, hogy nem ugyanazzal a fazonnal vitatkozol, mint az elején. :))


Én csak "tegnap 22:57" hozzászólást olvastam, és arra reagáltam. Azt hogy előtte kivel mit vitáztál nem is olvastam.

2010. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=WeNrk6Zpbyo


A fenti videót találtam a neten. A teljesség igénye nélkül készült, de részletesen megválaszolja a kérdésemet.

2010. júl. 29. 09:40
 27/27 lali az állat válasza:
höhö....ha szeretnél végtelenül liberális és toleráns lenni,akkor gondolkozz és kérdezz,beszélgess és általában véve figyelj magad körül a világra. ha magadra próbálsz erőltetni bármit,meghasonulsz idő előtt. az nem úgy megy,hogy eldöntöd,hanem a téged ért benyomások alapján egyszerűen toleráns leszel,vagy liberális,vagy neonáci,vagy antiszemita,vagy lelkes környezetvédő,vagy technokrata,vagy érzéketlen mindezek iránt,vagy bármi más.
2011. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!