Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek időszerű lenne...

Szerintetek időszerű lenne egy rendszerváltás?

Figyelt kérdés
Ti hogy látjátok? Szerintetek is időszerű lenne a mostani “poltikai garnitúra” teljes leváltása, “frissítése”? Egyik párt se az emberek érdekeit nézi, függetlenül attól, hogy MSZP, vagy Fidesz a párt.
2019. okt. 28. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az első észrevétel, hogy az a rendszerváltás, amire vélelmem szerint gondolsz, nem időszerű. Pontosabban, nem olyan időszerű (már jó régen).

Ezen túl, nehéz elképzelni, hogyan gondolod a "teljes leváltást". Nem azért, mert nem hagynák, hanem mert nem kivitelezhető. Nem elég ám embert cserélni, nem baj, ha a csere ért is hozzá. De hol tanulta?...

Te pontosan tudod, mik az "emberek érdekei"? Sorold fel kérlek, hogy legyen viszonyítási alap. Mert ezen érdek meghatározása nélkül elég durva azt állítani, hogy egyik párt se azt nézi.Mindenekelőtt honnan tudja egy párt, hogy mit kell néznie, ha nem mondod. Lehet, hogy jót néz, csak te látod rosszul.

2019. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orosz KINO együttes 1987-es száma sajnos még ma is időszerű:


https://www.youtube.com/watch?v=V8ZgrGz86Xw


1:33-tól a lényegi rész.


És itt a szöveg angol fordítása:


Changes


A bottle's green glass instead of the warmth

Smoke instead of fire

A day taken out of the calendar

Red sun's burnt to ashes,

and the day fades away with it.

City on fire's covered with shadow.


Our hearts are longing for changes

Our eyes are longing for changes

It's in our laugh and in our tears

And in the pulsation of our veins

Changes, we are longing for changes


Electric light prolongues our day

And a matchbox is totally empty

But the flame of kitchen gas is like a flower in blossom

A cigarette's in a hand, tea cup's on the table

The scheme is simple

There's nothing more, everything's inside us.


Our hearts are longing for changes

Our eyes are longing for changes

It's in our laugh and in our tears

And in the pulsation of our veins

Changes, we are longing for changes


Our eyes are not full of wisdom

And our hands are not always skilled

But to understand one another we don't need it all.

A cigarette's in a hand, tea cup's on the table

That's how a circle completes

And suddenly we are too terrified to change anything


Our hearts are longing for changes

Our eyes are longing for changes

It's in our laugh and in our tears

And in the pulsation of our veins

Changes, we are longing for changes

2019. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2019. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező

És hogy gondoltad ezt a teljes cserét? Megtiltod az összes mostani politikusnak hogy induljanak a következő választáson? És ha én rá akarok szavazni meg még 1-2 millióan? Akkor elveszed ezt a jogunkat hogy szabadon dönthessünk róla?

vagy hogyan, meghúzod a határt és aki elmúlt 40 éves az már nem lehet többet politikus aki alatta van az még igen? És hogy jól vagy rosszul csinálta a dolgát az lényegtelen?

Szerinted így van, hogy "gyik párt se az emberek érdekeit nézi", szerintem meg nincs így. Én még soha nem szavaztam sem olyan pártra sem olyan jelöltre akit nem a legalkalmasabbnak tartottam volna a lehetséges jelöltek közül és nem támogattam olyan pártot amelyikről ne gondoltam volna azt hogy az emberek, a választópolgárok érdekét nézi. Te igen? Miért?

2019. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16:23: igen, kérlek, pontosan ezt kellett volna meglépni 1990-ben. Ahogy például a csehek is csinálták. Akkor most nem lenne még tele volt "hithű" kommunistákkal és III/III-kal az egész politikai garnitúra.
2019. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

#5 De nem tették meg.

Azóta eltelt 29 év és volt 8 parlamenti választás és rengeteg egyéb választás is. HA akarták volna ezt a magyar emberek akkor megtették volna azzal, hogy egyszerűen nem szavaznak ezekre a politikusokra. De szavaztak rájuk, teljesen demokratikus módon élve a szabad döntés lehetőségével még szimpla többséget is megszavaztak a kommunista utódpártnak 1994-ben hogy koalíciós partner nélkül, egyedül is többségük lehessen a kormányzáshoz. Az emberek demokratikus jogukkal élve legitimmé tették azokat a politikusokat akár tetszik ez nekem vagy neked akár nem.

Az nem demokrácia hogy közlöd másnak kire nincsen joga szavazni, vagy hogy letojod az elmúlt 29 évet, akkor is megtiltod nekik a politikusi létet.

A demokráciában bizony az embereknek joguk van meghozni a maguk döntéseit és ahhoz is joguk van hogy tévedjenek, rosszul döntsenek.

2019. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!