Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ami most van, mikor...

Árokpart kérdése:

Miért baj ami most van, mikor az emberek tulajdonképpen ezt akarták?

Figyelt kérdés
Sokan érvelnek azzal, hogy a Fidesz 2010 óta történő kormányzása nem olyan nyugatias mint előtte, hanem a Kádár rendszer szürkeségére hasonlít. Jó ha van is igazság benne, de az emberek 1989 után rengetegen visszasírták és alig várták, hogy újra hasonló legyen. Most lett és akkor ez sem jó. Nem emelkednek a rezsiárak évek óta, a benzin árát is a fizetésekhez viszonyítva szinten tarják állami beavatkozással. Növekedtek a bérek, már lassan akármilyen alacsony legyen valakinek a végzettsége akkor is meg tud élni.( nem jólétre értem, hiszen a Fidesz soha nem is ígért egyébként nyugati jólétet csak mindennapi létbiztonságot). Sokan Mészáros Lőrincet szídják meg a kormány holdudvarát, hogy gazdagodnak. A múlt rendszerben a pártvezetők is sokkal magasabb életszínvonalon éltek, csak nem mutatták ki nyilvánosan. Nem dícsérés céljából írtam ezt most a kormányról, viszont miért szavaztak az emberek erre ha ez sem tetszik. Állítom, hogy ha 2010 tavaszán nem demokratikus rendszer lett volna és nem lehetett volna leváltani a Mszp-Szdsz kormányt akkor kitört volna a forradalom, mert igazából a kapitalizmus ellen voltak szerintem a 2006-2010 közötti tüntetések, nem is kimondottan Gyurcsány miatt csak. Most tessék jobb a közbiztonság, nincsenek robbantgatások mint a 90-es évek elején, nincsenek gárdák, nincsenek kisebbségek elleni támadások mint 2009-ben a romagyilkosságok. Békésen, munkában eljárva meg lehet élni és egyre több kisember engedhet meg magának hasonló kirándulásokat akár külföldre is néha lehet, hogy csak pl. 2-3 évente mint a rendszerváltás előtt. Most ez sem jó akkor, akkor mit szeretnének? Kinek mi a véleménye erről.
2019. nov. 2. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Az hogy a Fidesz túlságosan is neoliberális.Mi szocializmust akarunk
2019. nov. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért sok kérdőjel marad benne, először is mikor avatkozott az állam 2010 óta bele a benzinárakba, kivéve az új adóval, ami felemelje az árát, ha túl alacsonyra menne? A albérletárakról már nem is beszélve. Szóval ezen a téren kettősség van.


"Békésen, munkában eljárva meg lehet élni és egyre több kisember engedhet meg magának hasonló kirándulásokat"


Ez úgy meddig tartható fenn? Két hónap alatt a Dunaferr, az Audi és Electrolux jelentett be leépítést, mindezt úgy, hogy a gazdaságunk jó számokat produkál. Készül erre a kormány, de szerintem kár lenne abban a hitben élni, hogy nem fogjuk megérezni és minden marad úgy, ahogyan eddig volt és igen lesznek vesztesei is az elkövetkező éveknek.

2019. nov. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem dícsérés céljából írtam ezt most a kormányról, viszont miért szavaztak az emberek erre ha ez sem tetszik"


Itt is érdemes a számok mögé nézni, hiszen a választásokon is nagy segítség volt nekik az ellenzék szétesése. Sok körzetben nem értek el legalább 50%-os eredményt, önkormányzati választásokból feltehetőleg tanulni fognak az ellenzéki pártok egy része és összefog. Ha valóban lesz a válság 2022-ig, akkor annak a kezelése akár el is döntheti a választást, hiszen ha egyes területen elrontják és emiatt elfordulnak tőlük, akkor ez hozhat olyan szoros választást, mint 2002-ben vagy 2006-ban.

2019. nov. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Az előző válaszolóknak isigazuk van, de azt is vegyük azért hozzá, hogy a fidesznek elég erős gyűlöletkampánya volt az elmúlt választásokon. Rengeteg ember nem azért szavazott rájuk, mert ilyen rendszuert akart, hanem szemet hunyt a rendszer milyensége felett és rájuk szavazott, hogy ne jöjjenek ide a migránsok, ne jöjjön a Soros, ne jöjjön vissza a Gyurcsány stb.

A legtöbb fidesz szavazó valamilyen szinten meg van vezetve vagy tévhitei vannak a fidesz plitikájával kapcsolatban, és nem azért szavazott rájuk mert olyan hű de nagyon jó lenne hanem azért, hogy ne legyen rosszabb.

2019. nov. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

A benzin árát a nemzetközi piaci mozgások határozzák meg. A kormány annyit csinált, hogy bevezetett egy olyan adót, hogy ha túl alacsony lenne nekünk az ár, akkor több adót vetnek ki rá, hogy ne csökkenjenek az állami bevételek. Ez neked pozitív? Azt meg sosem értettem, talán te most tudsz nekem segíteni, hogy miért intézik el az emberek azt, hogy a szemük előtt lopja szét a kormány az állami vagyont és az eu-s pénzeket annyival, hogy "tökmindegy, régen is ezt csinálták"? Akkor már rendben van a dolog? Miért vesszük ezt természetesnek? Régen legalább a látszatra adtak, ma már erre sincs szükség emiatt a mentalitás miatt. Ha én betörök a házadba és kilopom a készpénzt a táskádból, ha lebukok, akkor te elfogadnád azt az érvet, hogy "dehát múltkor más is betört a házadba, nincs ebben semmi különös"?

Másrészt a kormánypropaganda ami nekem baj, megy a kamu gyűlöletkeltés ezerrel (állami pénzen természetesen), vagy leszólnak a pártközpontból a PR-os "zsenik" hogy éppen milyen szó a kedvencük, aztán a kormánymédia kritika nélkül átveszi, 0 újságírói tevékenységet mögé rakva - na jó ez legalább tud vicces is lenni. (Lásd a legújabb kedvenc "alkalmatlan")

[link]


De még lehetne sorolni sokáig. Nem viselem jól na, ha hülyének néznek.

2019. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!