Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólna az EU ahhoz, ha...

Mit szólna az EU ahhoz, ha Magyarország a hetedik cikkelyre válaszul bejelentené, hogy nem kéri az EU pénzét, boldogul nélküle is és mostantól ne szóljanak bele a belügyeinkbe?

Figyelt kérdés
2019. nov. 17. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Látom megint elharapódzik az ostobaság.

Attól mert a válasz a kérdésre az, hogy az EU röhögne egyet ebben az esetben, még sehol nem jelenti azt hogy Orbánéknak eszébe jutna ilyesmi - vagy hogy azért nem tennék meg amiket itt írogattak előttem, hogy ők a haszonélvezői meg egyebek.

A fidesz és benne Orbán a kezdetektől az EU csatlakozás és tagság támogatói voltak. A csatlakozás előtti népszavazási kampánynál nagyon sok fidesz szavazót zavart is hogy ennyire EU párti a kommunikációjuk és kevésbé képviseltek alternatív lehetőségeket, mint pl. hogy akkor, azzal a csatlakozási feltételekkel ne szavazzuk meg a belépést - mert ők is jól tudták hogy az a ballib kormányzat nem fogja az ország javára fordítani.

Soha nem képviselt a fidesz mást, mint hogy Magyarország Európa része és az unió tagja akar lenni és az is akar maradni. Gyakran a fidesz szavazóinak jelentős részével szemben is ezt képviselték. Csakis az ellenzéki oldalról jön állandóan a mantra hogy a fidesz ki akarja léptetni az EU-ból az országot.

Nem akarja.

Csak éppen keveritek a feltétel nélküli behódolást és a mások döntéseinek elfogadását a teljes jogú EU tagsággal, amit Orbánék képviselnek. Mert az ország nem alárendeltje a többi tagállamnak, nem szembe fordulás az EU-val, ha megfogalmazza a magyar kormányzat a saját véleményét vagy szövetségeseket keres a saját céljai eléréséhez. Csak azt teszik amit a németek, franciák, hollandok vagy spanyolok is tesznek minden esetben. És a miniszterelnökök tanácsában bizony Orbánnak és a lengyel vagy cseh vezetőnek éppen úgy 1 szavazata van, mint Merkelnek, Macronnak. Az EU az a magyar vélemény IS egyben, nem megy szembe vele Orbán, csak elmondja az övét IS éppen úgy, mint ahogy Merkel sem megy szembe az EU véleményével, csak mert az nem egyezik a V4-ek álláspontjával.

2019. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Ez már nem az az EU, mint amit a megalakulásakor jelentett. Ez már egy ideológiai közösség, és az ideológiáért járnak pénzek, a jövőbeli tervek szerint pedig migránsokért. Szerintem kint jobb lenne mint bent.
2019. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%
12: Nem értesz a témához, akkor ne szólj hozzá. Köszi
2019. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

#12

A #13-as válasz bizonyította is az állításodat, amint nem egyezik a nézeted az ő "ideológiájával" azonnal kijelenti hogy nem értesz hozzá és ki akar rekeszteni a kérdés megbeszéléséből is.

Igazad van amúgy, ez nem az a klub amibe beléptünk 2004-ben, de legfőképpen messze nem az amibe be AKARTUNK lépni amikor a népszavazáson IGEN-t mondta a magyar szavazók a csatlakozásra. Sajnos azonban ez olyan mint egy házasság. Ha már megköttetett és megszülettek a gyerekek, közös lett a vagyon, a rokonság - akkor a kilépés, a válás már nem olyan egyszerű. Még mindig nem biztos hogy jobb lenne kint mint bent - ha hozzávesszük a kilépés következményeit akkor meg biztosan nem. Nem ugyanaz mintha most mondanánk nemet az oltárnál és eleve nem is jönne létre a házasság.

2019. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

#14

Már megszoktam, hogy itt fogalmatlan idióták kötnek belém :)

Egyébként a népszavazáson is nemmel voksoltam az EU-ra, és az akkori szkepticizmusomra ráerősítenek napjaink történései.

2019. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%

#15 Én is nemmel szavaztam. Nem azért mert nem akartam hogy belépjünk az EU-ba, akkor én is azt szerettem volna még - csak nem azzal a szerződéssel, nem azokkal a feltételekkel és nem azzal a kormányzattal kellett volna megtenni. Borítékolva volt hogy nem fogunk vele jól járni.

Ettől még lehetett volna sikeres és akkor még meg volt az esélye annak hogy az EU azzá váljon amit hírdettek róla az akkori kampányban. Sajnos nem így lett. Ma már nem akarnék belépni.

2019. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!