Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan Kádár...

Miért mondják sokan Kádár János volt miniszterelnök úrra azt hogy gyilkos volt?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 21:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
35%
Orbán is ugyanilyen életvitelt folytat, mert így lehet hivatkozni, hogy Orbán milyen jó ember, innentől kezdve teljesen mindegy, hogy mi történik az országgal, meg hogy a politikustársai mit csinálnak. Ha úgy tetszik, ez egy jó marketingfogás, aztán hogy miért nyaralnak kéthetente Horvátországban, meg hogy miért svájci magániskolában taníttatjuk a gyerekeinket, az már részletkérdés.
2019. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
64%

"A rossz állapotú egészségügy és a nyomor, éhínség egy évtized alatt ennél több emberrel végez Magyarországon. Kádár János idejében jó volt az egészségügy és nem éltek nyomorban az emberek, volt munka mindenkinek."

Breivik kinyírt Norvégiában 77 embert. Engem idegesít a két szomszédom, ezért holnap átmegyek és lelövöm őket. Én csak két embert lövök le, Breivik lelőtt 77-et, tehát több emberrel végzett. Ő a gyilkos, én nem vagyok az. :))

2019. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tájékozódj egy kicsit kérdező a magyar történelem 1950-es időszakából...
2019. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%
Napi Kádáridejébemindenjobbvót kérdés kommentet láthattuk. Hitler idejében is volt munka meg kórház, akkor ő is jó embervl voit nem?
2019. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
39%

#24

Sőt, ugyanezt lényegében bármely 20. századi diktátorról el lehetne mondani.

2019. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az NDK megtorlásul 20 ezer kivégzést tartott volna indokoltnak.

Formailag maga Kádár János személyesen nem tehető felelőssé az ítéletekért, nem sértette meg az akkor hatályban levő jogi rendelkezéseket. Nem avatkozott bele az eljárások törvényes menetébe: a vizsgálatot a rendőrség folytatta le, a vádiratot az ügyészség készítette el, a büntetéseket a bíróság szabta ki, a halálraítéltek kegyelmi kérvényeit a Dobi István vezette Elnöki Tanács bírálta el.

Ivan Szerov szovjet tábornok november 11-én Moszkvába küldött jelentésében Kádárt személyesen is megrója, amiért menteni igyekszik a lázadókat.


"Egyébként Kádár krumplilevest evett mindennap"

Ez valószínűleg túlzás. Napközben a hivatalában általában fasirtot, tepertőt és felvágottat evett. Járt a felelségével a külügyi szállóba is vacsorázni, de otthon általában valami hideget ettek.

2023. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!