Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedi meg a kormány...

Miért engedi meg a kormány azt, ami az oktatásban történik?

Figyelt kérdés
134 ezret keres egy kezdő tanár, abból még egy albérletet sem lehet kifizetni. Nem lesz ember, aki tanítson, össze fog omlani a rendszer.

2019. dec. 6. 00:04
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
85%

Nem megengedi, hanem aktívan ez a cél. Először az autonómiát vették el, aztán a tankönyveket, most jönnek a tanárok, és végül nem marad semmi, ezáltal hülyéket fogunk nevelni.


Ahogy már többször is kifejtették, álláspontjuk szerint nincs szükség értelmiségre, legalábbis sokkal kevesebb tanult, diplomás ember kell, és sokkal több szakmunkás. Ez ugyan igaz, de TANULT, KÉPZETT szakemberek kellenek, nem pedig lezüllött, az oktatási rendszer alatt megrogyott diákokat kell képezni, mert akkor arra is képtelenek lesznek, amire a kormány "szánta" őket.


De ezt még nem ismerték fel, majd akkor fogják (ismét), amikor már túl késő lesz.

2019. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de ha teljesen összeomlik az oktatás, abból mindenkinek baja lesz, és a mindenkibe a politikusok meg a gyerekeik is beletartoznak.


12.-es vagyok, szeptemberben jött egy fiatal matektanár a sulinkba. Huszonéves, lelkes, érthető és kreatív srác, szóval kezdtünk örülni, hogy végre egy fiatal tanár, akivel könnyű szót érteni. Most elterjedt a pletyka, hogy már csak január végéig fog tanítani minket, rákérdeztünk és azt mondta igaz. Nekünk csak annyit mondott, hogy sajnos nem maradhat tovább magánéleti okok miatt.


Viszont egy osztálytársunk anyukája is itt tanít és tőle tudjuk, hogy ki akarják rakni az albérletéből, mert nem tudja fizetni, úgyhogy most kimegy külföldre dolgozni.


Eddig kb. lesz*rtam, hogy irányítják az oktatási rendszert, de ez most engem is nagyon felcs*szett. Én autószerelő leszek és már most tudom, hogy kezdőként is minimum a dupláját fogom keresni, mint ők 6 év egyetem után. De egy nap akarok gyerekeket, őket ki tanítja majd így?

2019. dec. 6. 00:28
 3/29 anonim ***** válasza:
17%

A "nincs szükség értelmiségire", a Rákosi időkben kezdődött, azóta hullik a tanárképzés nívója is, szóval kb nincs miért tisztelni őket.

De a "nemzet napszámosa" kifejezés meg még a '30-as évekből ered, gondolom világos a jelentése.

Nem fog összeomlani, az nem úgy megy.

Mindig lesznek elkötelezettek, meg olyanok, akiket más képzésre nem vennének fel.

2019. dec. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Megkérdezhetem milyen munkakörbe keresel te 600 ezret? Csak mert én is régóta próbálkozok és nekem még a fele se jön össze. Ja, és nem vagyok diplomás.:)
2019. dec. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

"A "nincs szükség értelmiségire", a Rákosi időkben kezdődött, azóta hullik a tanárképzés nívója is, szóval kb nincs miért tisztelni őket."


Ja, mert Rákosi előtt aztán elképesztő nagy értelmiségi volt a magyar társadalom. :DD

Le lehetne már állni végre ezzel az 1945. előtti feudalizmus-szopkodással. Egyébként a Fidesznek is pont az a célja, hogy visszaállítsák azt a kasztokra épülő cselédvilágot, szóval nem értem, hogy aki azért odavan, annak miért nem tetszik a Fidesz politikája?

2019. dec. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

"Én ezt értem, de ha teljesen összeomlik az oktatás, abból mindenkinek baja lesz, és a mindenkibe a politikusok meg a gyerekeik is beletartoznak."


Már miért tartoznának bele? A politikusok drága magániskolákba vagy Svájcba járatják a gyerekeiket, amit az állam fizet nekik.

2019. dec. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért etetitek a trollt?


Kérdező, pályát elhagyó tanárként teljesen igazat adok. Nagyon sokan már az egyetemen feladjak, még többen az elhelyezkedés utáni hónapokban.

Egyszerűen elfogynak a fiatal tanárok, nem lesz után pótlás.

Én azt láttam, amíg tanítottam, hogy az 50-60 körüli tanárokból all a tanári kar. Nekik nem akkora gond az alacsony fizetés, hiszen már van házuk és általában közösen élnek a házastársukkal (aki szinte mindig jobban keres).

Egy pàlyakezdő viszont sokszor egyedülálló és semmiféle ingatlan vagyona nincs. Az albérlet luxus kategória már, nem is tudják kifizetni egy tanár fizuból.

Összefoglalva, akkor lesz óriási bajban az oktatás, amikor elmennek nyugdíjba/meghalnak a mostani tanárok.

Tényleg nincs utánpótlás.

Az egyetemi csoporttársaim szemöldököt tetoválnak, körmöznek, vendéglátóznak, multinál vannak. Úgy, hogy a zsebükben van a tanári diploma.

2019. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7%
Pont ez a céljuk. Az EU-ban alkalmazott fajelmélet szerint a kelet-európai népek rabszolgák, nekünk kell a piszkos munkákat elvégezni, ahhoz pedig nem kell jó oktatás. A másik, hogy minél butábbak az emberek, annál könnyebb elhitetni velük, hogy szabadok, meg hogy demokrácia van.
2019. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek, ezt nem „megengedi” a kormány, hanem ez a célja. A kommunikációjukkal ellentétben a tanárok körülményei az utóbbi évtizedben nem javultak, hanem romlottak (jól leírták előttem, nem részletezem). Főkképp a természettudományos tárgyak tanáraiból van óriási hiány, no meg nyelvtanárokból, mert ők tudnak más pályán is könnyen érvényesülni (ja, tudom, a kormány szerint nincs tanárhiány :)). Egyik barátunk, aki 20 év tanítás után magántanár lett, úgy festette le a helyzetet, hogy 5 éven belül ezen tanárok min. fele nyugdíjba megy, és konkrétan nincs utánpótlás, már most is túl sok órát kell tartaniuk (túlórapénzt nem kapnak már az életpályamodell óta), a fáradtság miatt lebetegednek, ezért a másik helyettesít, aki majd szintén így jár, míg végül fel nem adják teljesen. És érthető, ha elmegy magántanárnak valaki, mert úgy jóval több pénzért, állami cse**tetés nélkül motivált gyerekeket taníthat.

Az állami egyentankönyvekkel sem volt semmilyen értékelhető célja a kormánynak, csupán az, hogy egyrészt EU-pénzeket sikkasszanak el (mert abból készítették és készítik ma is azokat), másrészt népszerű, szavazatokat adó intézkedés, hiszen „ingyenes”.

Érdemes e témában megnézni a nemrég benyújtott tv. módosítást a szakképzésről, aminek a lényege, hogy minél kevesebb közismereti tárgyat tanuljanak a srácok (csökkenjen az esélyük, hogy a felsőoktatásban folytathassák majd tanulmányaikat), de akár 15 éves kortól dolgozhassanak (tanulói szerződés helyett rendes munkaszerződéssel). Vagyis minél hamarabb adófizető polgárokat kell nevelni. Ami még elég kétségessé teszi döntéshozóink jóindulatát (vagy hozzáértését), hogy ezt a tv.-t tavasszal fogadják el, és szeptemberben be is akarják már vezetni… vagyis, akik most felvételiznek szakgimibe (ami technikum lesz, mert folyton át kell nevezni valamiért) vagy szakiskolába, gőzük sincs, pontosan milyen feltétekkel, mit fognak tanulni. Btw ezt már a 4. módosítás e téren, és még az előző hármat sem sikerült az iskoláknak rendesen alkalmazniuk.

Minden tiszteletem azoké a tanároké, akik ilyen körülmények között hajlandók még dolgozni, és jól is végzik a munkájukat. Mert sajnos a másik felét azok alkotják, akik már rég kiégtek, a hátuk közepére sem kívánják a gyerekeket, de nincs más választásuk – nos, ők pedig elég szép károkat tudnak okozni.

2019. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Szintén pályaelhagyóként én is így látom. Igaz, én szerencsésebb helyzetben vagyok, mint sok volt szaktársam, mert nekem nincsenek lakásproblémáim (egyke vagyok, örököltem), de aki nem ilyen szerencsés, az mit csinál? Hogy fizessen ki ennyiből albérletet?

Én elsősorban nem is a pénz miatt hagytam ott, hanem a kollégák hozzáállása, a szakmaiság teljes hiánya és a nulla megbecsültség miatt. Most hivatali munkát végzek, illetve kutatok (a történelem szakos végzettségemmel) ahol túl jó fizetés szintén nincs, viszont még így is valamivel több, mint kezdő tanárként, és legalább emberszámba vesznek.

2019. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!