Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen mi az előnye...

Tulajdonképpen mi az előnye ezeknek a szombati áthelyezett munkanapoknak?

Figyelt kérdés
Miért nem lenne jó az, hogy aki hosszúhétvégét akar vagy elutazik, az kiveszi szabadságnak ezeket a napokat? Így most mindenkire rákényszerítik ezt, ha kell ha nem, az ember elveszít egy rendes hétvégét, ami felborítja a megszokott életritmusát. Vagy a munkáltató rákényszeríti az embert, hogy vegye ki ezeket szombatokat, mert egyszerűen nincs mit csinálni ilyenkor például egy multicég irodájában, amikor az egész világ otthon van. Nem látom át, hogy ez miért előnyös az olyanoknak, akik nem tudnak vagy akarnak ilyenkor elutazni vagy wellnesben áztatni magukat. És szerintem, bár ezt nem tudom alátámasztani számokkal, ők lennének többségben.
2019. dec. 7. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

tehát ott, ahol amúgy hosszúhétvége lenne, előírnád, hogy aki élni akar ezzel, az pazarolja a szabadságát ilyesmire, de az már nem fair szerinted, hogy bizonyos munkáltatók kötelezően kivetetik ezeket az áthelyezett munkanapokat, ha épp nincs mit csinálni...


hát most ez a megoldás ugyanaz...ha annyira zavar egy áthelyezett szombati munkanap, és olyan helyen dolgozol, ahol le is dolgoztatják, akkor fogod, és kiveszel szabadnapot...probléma megoldva.

2019. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Majd hozzád igazítanak mindent mert neked nem tetszik, jogos.


Utazz wellnesezni a pihenő napon amit cserébe kapsz. Bár most szombaton is gyakorin töltöd az idődet.

2019. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előnye az, hogy nem olyan kaotikus egy munkaszüneti napos hét, hanem helyette szimplán lesz egy hosszabb szünetű, plusz egy rövidebb hétvégés hét.
2019. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy itt töltöm az időm, mert szabadságon vagyok, bár ez jelenleg nem fáj annyira, mert karácsony környékén amúgyis szabin lennék.


"tehát ott, ahol amúgy hosszúhétvége lenne, előírnád, hogy aki élni akar ezzel, az pazarolja a szabadságát ilyesmire, de az már nem fair szerinted, hogy bizonyos munkáltatók kötelezően kivetetik ezeket az áthelyezett munkanapokat, ha épp nincs mit csinálni..."


Nem értesz. Aki hosszú hétvégét szertne mert elutazik vagy akármi, az vegye ki az adott napot. Ha hétfőt kellene ledolgozni egy keddi ünnepnap miatt, akkor vegye ki azt a hétfőt. A világ nagy részén ez így működik egyébként. Aki nem utazik el annak sokkal jobb ha hétfőn megy be dolgozni, mint előtte szombaton, elveszítve egy rendes hétvégét. Sokaknak van hétvégente meghatározott programjuk, én például ilyenkor jutok el sportolni, mert hétköznap nincs rá időm, ezt teljesen felborítja ez az áthelyezős hülyeség, illetve felborítaná ha nem kéne mindig szabadságot kivennem. Na ez a pazarlás.


"Utazz wellnesezni a pihenő napon amit cserébe kapsz."


Kösz a tippet. Pont azért nem ilyenkor akarnám elpazarolni a szabadságaimat, mert ilyenkor dugig van minden, nem beszélve az árakról.

2019. dec. 7. 13:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hatékony megoldás, de nekem nincs elegendő szabadságom, mert kezdő vagyok. kb 20 napot beosztani egész évre lehetetlen :)
2019. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
Jobb 3 napot egyben otthon lenni. Teljesen logikus.
2019. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem azért van a hosszú hétvége, hogy el tudj menni wellnessezni. A másik oldal érdeke, a munkahelyeké, elsősorbban a kisebb cégeké. A legtöbb helyen nincs folyamatos munka, hétvégén pihi van. Ha 1 napra fel kell pl fűteni/le kell hűteni a gyárat, be kell indítani a gépeket, stb, aztán le kell állítani, az idő- és energiaveszteség.
2019. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha 1 napra fel kell pl fűteni/le kell hűteni a gyárat, be kell indítani a gépeket, stb, aztán le kell állítani, az idő- és energiaveszteség."


Na jó de ez nincs kiküszöbölve a munkanap áthelyezéssel, mert előző vasárnap ugyanúgy le kell állítani a gépeket egy nap miatt.

2019. dec. 8. 10:40
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Na jó de ez nincs kiküszöbölve a munkanap áthelyezéssel, mert előző vasárnap ugyanúgy le kell állítani a gépeket egy nap miatt."


Igen, de szombat-vasárnapra mindenképp leállna. Ha meg pl egy hétfőn lenne munka, kedd meg ünnep, akkor hétfőre beindítod, majd le is állítod, aztán szerdán újra elindítod. Míg ha át van helyezve egy szombatra, akkor péntek helyett szombaton állítod le, hétfőn indítod, majd pénteken leállítod, és nem hétfőn, hanem szerdán indítod. Egy leállítás-indítást mindenképp megspórolsz.

Persze a mai világban már létezik a folyamatos műszak és/vagy 3-4 műszak, amikor ilyen problémák már nincsenek.

2019. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem ez fura, és akkor éjszakára nem kapcsolják le a gépeket, csak hétvégére az ilyen helyeken? Én még diákként dolgoztam egy gyorsétterem konyháján, záráskor az összes gépet lekapcsoltuk, a sütőt, mosogatót, mindent, pedig másnap reggel nyitás volt megint.
2019. dec. 8. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!