Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jó ötlet lenne...

Szerintetek is jó ötlet lenne 70 évre felemelni a nyugdíjkorhatárt?

Figyelt kérdés
A mai hatvanasok sokan még jól bírják magukat. Sokkal fiatalosabban viselkednek mint régen. Mondjuk ezelőtt 20 évvel. Ezelőtt 20 éve egy 60 éves már nagyon öreg volt. Ma meg szaladnak, pasiznak, csajoznak és nem érzik magukat öregnek. Ennyi erővel még simán dolgozhatnának is, nem?. Így hosszabb tàvon fenntarthatóbb lenne a nyugdíj rendszer, nem lenne annyi nyugdíjas sem.
2019. dec. 11. 16:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szellemi munkát tud elvégezni felelősen egy 80 éves ember te szerencsétlen?
2019. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én annyit mondtam, hogy 70 èves korig nem 80
2019. dec. 11. 17:01
 13/33 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem fittebbek a mai öregek.

Sőt,szerintem ez a rohanó világ,amiben élünk,egyre rosszabb lesz az idősek egészségügyi állapota.


Gondold el,egy ma 70+-os ember,ismerte mi az a 3 műszak?


Nem a nyugdíjrendszerrel van baj,hanem a gazdagok és szegények közötti vagyonkülönbségek nőttek meg annyira,hogy már nyugdíj sem fog jutni az embereknek,mert az adócsaló vállalkozó abból ment nyaralgatni,a minimálbérre bejelentésből.

2019. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
#10 ezt mondd meg a 70+ kollegamnak, aki rendszeresen elhagy es elfelejt fontos dolgokat munka kozben, amiert jogilag felelossegre lehetne vonni
2019. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Életerősek, nem csinálnak semmit és méltatlankodnak, hogy szerintük nem emelik eléggé a nyugdíjat. Vannak rendes, bèkés idősek is, de van ez a hisztiző réteg is elég nagy szàmban. Közben pedig még tudna dolgozni simàn.
2019. dec. 11. 17:39
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
Csak mert egy korrupt, tolvaj kormány aki szétverte a MANYUP-ot, szarul kormányoz, mindent ellopott ezért nem tud nyugdíjat adni? Nem. Inkább váltsuk le őket és vegyük vissza amit elloptak.
2019. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
De tényleg kérdező: milyen munkára gondolsz az általad meghatározott korosztályig dolgozók számára?
2019. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a fittebb 65-70 köztiek vannak szem előtt, azok akik leharcoltak meg ülnek otthon és nem látod őket.

Én személy szerint rosszul vagyok amikor a 70 körüli orvos remegő kézzel rakja be a fülembe a gyógyszeres csíkot, kettőt elejt mielőtt sikerülne... köszi.

Ugyanígy a 70 körüli tanárokkal is nagyon rossz tapasztalataim vannak.

És úgy általában is lassabbak, nehezebben tanulnak, hamar elfáradnak.

Nyilván vannak munkák, amit el tudnak végezni, de egyáltalán nem mindenki. Szellemileg sem olyan friss már ennyi idősen az ember, de akár egy szellemi munkakörben dolgozónak is lehetnek fizikai problémái.

2019. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Ott üvöltöznek hülyeségeket az ünnepsègeken, meg verekszenek. Nézd csak meg őket, van jócskàn Fideszes nyugger is. Ha verekedni tud, akkor dolgozni is.
2019. dec. 11. 17:52
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Te még nem bújtál ki teljesen a kacsatojásból, ugye kedves Kérdező? Szerintem téged még a szüleid tartanak el és fogalmad sincs mi is az élet, mi is a munka és olyan beteg sem lehettél még ami hosszabb és komolyabb kórházi kezelést igényel. Ha majd ezeken esetleg túlleszel akkor majd térjünk rá a témára még egyszer.
2019. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!