Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldre kiköltözött...

A külföldre kiköltözött magyarok miért vannak ennyire csendben politikailag? Ők már teljesen hátat fordítottak ennek az országnak?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon sok embert ismerek akik végleg külföldre költöztek az ismerőseim közül. Egyébként a húszas évek végét taposom. A legtöbben ott is alapítottak családot és köszönik jól élnek. És az ilyenek teljesen, mintha már nem is lennének magyarok, egyáltalán nem érdekli őket és nem emelik fel a hangjukat a magyar politikában. Csak azoknak van hangjuk külföldről, akik csak átmenetileg vannak ott, avagy kijárnak dolgozni félig-meddig vagy ingáznak, jellemzően Ausztriába vagy Németországba, így vagy úgy. Azoknak még lehet hallani a hangjukat, sokan Fideszesek is. De a végleg kiköltözötteknek nem. Létezhet olyan, hogy valaki teljesen elhagyja a szülő hazáját, úgy, hogy már tényleg nem érdekli mi zajlik itt?
2019. dec. 15. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én itt élek, de leszarom a politikát. Bábszínház az egész, csak a sok hülye nem lát tovább az orránál.
2019. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Menjünk tüntetni? Mit hangoskodjak? Szavaztam,az eredménnyel elégedett vagyok, mert látom,hogy van,lesz hová hazamenni. Sokszor többet tesz a hazájáért egy "hazaáruló" kiköltözött ,mint a nagymagyar véresszájú utcaharang.
2019. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Talán mert az aki végleg kiköltözött az ott otthonra talált akkor meg minek fanyarogjon az itteni cuccokkal
2019. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:
40%
azt várod hogy közösségi oldalakon,hírportálokon hőzöngjenek?vagy mit?te ezt tennéd többszáz Km-re innen?ez a napi szintű divatpolitizálás amit itthon folytatnak sokan unaloműzés gyanánt sehol nem divat,külföldön el tudják tölteni az idejüket értelmesebben.
2019. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 - es. Épp ellenkezőleg, külföldön foglalkoznak inkább a politikával és veszik azt komolyan. Nálunk elég kicsi a polotikai élet az emberekben.
2019. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Slowrider válasza:

Összetett kérdés. Mivel 15 éve külföldön élek, van rálátásom a dolgokra, persze a külföldön fideszes témát én se értem, vannak akik külföldön élnek de magyarkodnak... ez valahol nekem paradoxon.


Ott kell kezdenem, hogy két féle külföldi munkavállalás lehetséges:

- pénzt akarsz gyűjteni, de a további életedet Magyarországon képzeled el, illetve

- pénzt akarsz gyűjteni külföldön és ott is képzeled el az életedet.


Ahogy te is leírtad, csak azok foglalkoznak a napi magyar politikával, akik csak ideiglenesen vannak külföldön, vagy ingáznak. Ez az általam írt első eset: itt nem is szakadsz el igazán az országtól, hiszen olyan, mintha csak egy másik városba költöztél volna, de továbbra is Magyarországra összpontosítasz.


A második esetben már a külföldi életedre koncentrálsz, barátokat szerzel, nyelvet tanulsz, megpróbálod magad kiismerni a jelenlegi, külföldi helyzetedben. Itt már más a téma (akár smalltalk szintjén is), nem a magyar napi belpolitika. Nagyjából képben vagy, de lassan el is veszted az aktualitásokat, mert igazán nincs időd rá, hogy folyamatosan informálódj. Arra, hogy az elhangzott vagy leírt információk egy adott történésről másként jelenik meg Magyarországon, mint külföldön, már inkább ki se térek.


A politikai aktivitáshoz elengedhetetlen a napi szintű információfelvétel, és hogy ott legyél a történésekben, ami igy nem teljesül. Emellett persze hatalmas támadási felület rajtunk, hogy külföldön élünk, tehát minek ártjuk bele magunkat, hiszen mi nem is tudhatjuk, és minket egyébként is megvezetett a külföldi média, vagy csak egyoldalúan informáltak bennünket... Hogy ne csak felesleges konfliktusokat gerjesszünk, inkább nem szólunk bele, nem folyunk bele.

2020. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!