Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU tagságunk írja elő...

Árokpart kérdése:

Az EU tagságunk írja elő főképpen, hogy havonta egészségügyi járulékot kell fizetnie az embereknek?

Figyelt kérdés
Semmi baj vele egyébként csak érdekel. Emlékszem a 2000-es években így ilyen külön kötelező adónem nem volt és igazából mégis működtek a kórházak és várólista sem volt. 2004-2005 táján jött ez a szemlélet először, hogy ezt kötelező adóvá tették. Mi az oka annak, hogy előtte ilyenre nem volt szükség, hanem az ország bevételeiből finanszírozták ezt mindenkinek most meg nem.
2019. dec. 15. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Rühes Eu.
2019. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Kilencvenes évek elején voltam először vállalkozó, már akkor is kellett fizetni, csak akkor még egységesen TB-járulék volt, nem volt szétszabdalva.
2019. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már belinkeltem neked a korábbi kérdésnél hogy igenis volt egészségügyi járulék 1988 óta, csak a neve változott többször.
2019. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már jóval az EU-csatlakozás előtt kellett ilyet fizetni. Sok hülyeséget ír elő az EU, de ez speciel nem amiatt van.
2019. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de már majd száz éve van társadalombiztosítás. A Járuléknak a neve, még a mértéke változik csak.
2019. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!